Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Wsparcie Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży

Europejski Kongres Samorządów Najnowsze informacje VI Europejski Kongres Samorządów

Instytut Studiów Wschodnich kontynuuje realizację projektu pt. Wsparcie Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży. Projekt ten współfinansowany jest w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży powstanie na Ukrainie w miejscowości Mikuliczyn, która leży u stop góry na terenie Huculszczyzny, pomiędzy granicami z Rumunią, Mołdawią i Polską. Centrum będzie służyć rozwoju partnerskich relacji i współpracy studentów, wolontariuszy, aktywistów społecznych z Ukrainy, Polski i innych państw UE. Mają się tu odbywać seminaria, warsztaty i konferencje w ramach programu wymiany młodzieży w Unii Europejskiej.

Zaprojektowanie Centrum również powierzono studentom. Cały obiekt będzie zbudowany w formie klasycznej huculskiej grażdy – z trójkątnymi dachami i balkonami. Duża sala konferencyjna pomieści nawet 350 osób. Powstanie biblioteka, sala komputerowa, mediateka i tereny rekreacyjne. W sześćdziesięciu pokojach będzie mogło nocować nawet dwustu studentów.

Ponadto, w Centrum ma powstać IT-Hub, który zostanie wyposażony w ramach naszego projektu. Sprzęt, niezbędny do wyposażenia IT-Hubu został zakupiony w grudniu tego roku. Przeznaczona na to kwota wynosi prawie 340 tyś. złotych. Będą tam ćwiczyć młodzi liderzy w różnych symulacjach komputerowych, wspomagających podjęcie decyzji zarządczych, co pozwoli im otrzymać nową wiedzę i wspólnie realizować ważne zadania w przyszłości. Takie programy są już dawno opracowane w Stanach Zjednoczonych i UE, i skutecznie funkcjonują dla kształtowania myślenia logicznego na różnych poziomach zarządczych. Ponadto, platforma będzie wspierać rozwój innowacji wśród studentów. W związku z tym, w ramach projektu zostało przygotowano szereg artykułów na temat na temat wsparcia przedsiębiorczości, w szczególności w branżach innowacyjnych, IT i ICT. A w ramach tegorocznego Europejskiego Kongresu Samorządów, które odbyło się 6-7 grudnia w Mikołajkach odbyła się debata na temat wpływu współpracy transgranicznej na rozwój innowacyjności, którą poprowadził jeden z pomysłodawców Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży – rektor Przykarpackiego Uniwersytetu Igor Tsependa.

Skip to content