Dla liderów biznesu: Umożliwia lepsze i efektywniejsze podejmowanie decyzji. Dla decydentów z administracji państwowej: Umożliwia precyzyjne zdiagnozowanie charakteru zmian wywołanym pandemią.
Prześlij swoje zgłoszenie i poczekaj na link do Drugiego Etapu. Zaznacz opcję „Zamawiam Raport” i odbierz swoją kopię w pakiecie konferencyjnym w Karpaczu!
6 września 2022 r., w dniu inauguracji Forum Ekonomicznego w Karpaczu, eksperci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprezentują V już edycję Raportu SGH i Forum Ekonomicznego. Raport ma umożliwić liderom biznesu, przedstawicielom administracji rządowej, samorządowej i trzeciego sektora efektywniejsze podejmowanie decyzji w czasach ogromnych globalnych zawirowań spowodowanych najpierw pandemią COVID-19, a od lutego 2022 r. wojną na Ukrainie i związanymi z tym kryzysami. W raporcie przedstawiono kluczowe problemy i wyzwania stojące przed gospodarkami krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Raport w formie papierowej można zamówić odpłatnie przy rejestracji na Forum Ekonomiczne.
W raporcie przedstawiono kluczowe problemy i wyzwania stojące przed gospodarkami krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Tekst opracowania podzielony jest na 11 rozdziałów, w których omówiono takie kwestie jak: inflacja, wzrost gospodarczy, bezrobocie, dostępność mieszkań czy transformacja energetyczna w motoryzacji.
Wicepremier, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
„Instytut wraz z uczelnią przedstawiają dokument, którego każde państwo potrzebuje – szczególnie w okresie pandemicznym.”
Wiceprezes, Europejski Bank Inwestycyjny
„Jako Europejski Bank Inwestycyjny z dużą uwagą przyglądamy się Raportowi i jego wnioskom dla Europy Środkowo-Wschodniej. Ten region ma przed sobą liczne wyzwania, ale również szanse na rozwój, jedną z nich jest chociażby zielona transformacja.”
Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
„Naukowcy z SGH od początku pandemii badają jej skutki i przygotowują scenariusze wychodzenia z trudnej sytuacji. Interesują nas nie tylko zmiany łańcuchów dostaw, produkcji, fluktuacje konsumpcji, ale też wzrost obciążeń budżetowych, przepływy kapitałowe, dodatkowa presja na krajowe i międzynarodowe finanse. Analizujemy i opisujemy przyspieszoną cyfryzację, szybkie zmiany na rynku pracy oraz w edukacji, a także próbujemy zdefiniować tzw. nową normalność.”
Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego
„Jest to opracowanie, które powinno znajdować się w każdym ważnym gabinecie nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Odpowiada na pytanie „dlaczego” – dlaczego nasza gospodarka rozwija się w takim tempie.”
Polski Fundusz Rozwoju
Jesteśmy grupą finansową, której właścicielem jest Skarb Państwa. Oferujemy instrumenty wspierające zrównoważony rozwój społeczny oraz ekonomiczny kraju. PFR jest firmą-matką, która jest centrum kompetencyjnym i operacyjnym dla grupy spółek, w której skład wchodzą: PFR Ventures, PFR Portal PPK, PFR TFI, PFR Nieruchomości. Ponadto, Polski Fundusz Rozwoju w ramach wspólnej strategii koordynuje działania innych agend rządowych koncentrujących się na wspieraniu rozwoju gospodarczego kraju: Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Narzędzia dostępności