Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Uroczysta Gala Forum Gospodarczego w Tarnowie

Forum Gospodarcze w Tarnowie

Forum Gospodarcze w Tarnowie zwieńczyła uroczysta gala, której momentami kulminacyjnymi było wręczenie prestiżowych nagród im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w kategoriach Osobowość Roku oraz Firma Roku.

Nagroda Forum Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w kategorii Osobowość Roku została przyznana Ihorowi Cependzie, Rektorowi Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka.

Wygłaszając laudację Zygmunt Berdychowski (Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego)  powiedział: „Człowiek, o którym chciałbym Państwu opowiedzieć jest człowiekiem wyjątkowym dlatego, że stara się całym swoim życiem pokazać, że historia może łączyć, że praca na rzecz pojednania Polaków i Ukraińców jest pracą trudną, ale nie beznadziejną, pracą dającą nadzieję, że odniesie się upragniony  sukces. Sukces, na który czekają wszyscy ci, którzy z nami żyją i dla których my żyjemy”.

Dziękując za wyróżnienie Ihor Cependa opowiedział historię sprzed 9 miesięcy: ”Dziękuję za to wyróżnienie. Ostatnie 9 miesięcy utwierdziły mnie w przekonaniu, że my – Polacy i Ukraińcy – już tworzymy nową społeczność. Można bardzo szybko wybudować relacje polityczne, ale bardzo trudno jest wybudować relacje międzyludzkie. Opowiem historię, którą powtarzała się w tysiącach miejscowości polskich. Kiedy w pierwsze dni wojny nasze autokary z ukraińskimi kobietami i dziećmi zaczęły przyjeżdżać do Polski jeden z tych autokarów zatrzymał się pośrodku polskiej wsi. Kilka osób wyszło z autokaru i do nich podeszła kobieta, mieszkanka tej wsi mówiąc: będziecie mieszkać u mnie. To jest to, do czego dąży każdy polityk. Dlatego dokładamy wszystkich sił, żeby Polska i Ukraina były bratnimi krajami, a to, co robimy byłoby przykładem dla innych państw”.

Nagroda Forum Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w kategorii Firma Roku została przyznana firmie SERVITECH. Nagrodę wręczył Prezydent Miasta Tarnów Roman Ciepiela. W imieniu właściciela firmy Waldemara Drozdowskiego nagrodę odebrał Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej Radosław Kruk.

Podczas wygłaszania laudacji Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie Marek Rzepka powiedział: „Jest mi miło również z tego powodu, że jest to nasza rodzima firma z Tarnowa, firma inżynieryjna, z ponad 15-letnim doświadczeniem na globalnym rynku, specjalizująca się w rozwiązaniach dla szeroko pojętego sektora przemysłowego, współpracująca z największymi polskimi i międzynarodowymi korporacjami lotniczymi, samochodowymi i energetycznymi. Dostarczająca zaawansowane rozwiązania, maszyny, części oraz materiały i komponenty. Firma powstała stosunkowo niedawno – w 2003 roku w Tarnowie i wciąż dynamicznie się rozwija”. Odbierając nagrodę Dyrektor Radosław Kruk zwrócił uwagę na to, że sukces firmy, to zasługa całego zespołu i jego codziennej pracy.

Podczas gali Forum Gospodarczego w Tarnowie – Instytut Studiów Wschodnich przekazał 50 000 złotych merowi miasta Trościaniec Yuriyowi Bovie. Z inicjatywy Fundacji Instytut Studiów Wschodnich Powiat Jasielski przekazał Trościańcowi karetkę, a miasto Tarnów agregat prądotwórczy. To niezwykły zaszczyt, że możemy pomagać miastu Trościaniec i wspierać je oraz jego mieszkańców w walce z rosyjskim najeźdźcą.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem:

Gali towarzyszyła muzyka w wykonaniu Orkiestry Universal Big Band.

Skip to content