Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Podsumowanie III Forum Polska-Węgry

Forum Polska-Węgry

Goście już po raz trzeci mieli szansę wziąć udział w Forum Polska-Węgry, które odbyło się w trybie zdalnym, w dwóch częściach w dniu 24 maja oraz 22 października, pod hasłem „Razem w obliczu europejskich wyzwań”. Tegoroczna edycja Forum Polska- -Węgry poświęcona była zacieśnieniu relacji obu krajów na poziomie lokalnym, regionalnym i państwowym oraz upamiętnieniu Rewolucji Węgierskiej 1956 roku. Uczestnicy rozmawiali o wspólnych działaniach w obszarze gospodarki, polityki zagranicznej, działalności w strukturach unijnych, kultury, współpracy regionalnej oraz polityki społecznej, a także podzielili się prognozami na przyszłość i dobrymi praktykami w walce z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa. Wydarzenie zostało podzielone na ścieżki tematyczne. Pierwsza z nich poświęcona była w całości kulturze, druga polityce i historii.

Więcej w folderze podsumowującym do pobrania.

Wydarzenie było współorganizowane i współfinansowane ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Partnerami merytorycznymi wydarzenia było Miasto Stary Sącz oraz Centrum Europejskie ICEG.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. W. Felczaka

Artykuł powstał przy wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Skip to content