Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
 • Dostępność
  • Wysoki kontrast
  • Wielkość tekstu
  • Dostępność

Czwartkowe Forum SGH: Inwestycje zagraniczne wobec wojny na Ukrainie

Czwartkowe Forum SGH

9 czerwca o godz. 14.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W rozmowie prowadzonej przez Bartosza Majewskiego – dyrektora Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH udział wezmą Krzysztof Drynda – Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz prof. dr hab. Marzenna Weresa – Dyrektor Instytutu Gospodarki Światowej w SGH.

Zerwanie z powodu wojny na Ukrainie łańcuchów dostaw i tworzenia wartości powoduje głębokie i nieodwracalne zmiany. To kolejne, po dewastującym okresie pandemii, uderzenie w strukturę globalnej gospodarki. Obecnie firmy ze wschodu relokują swoją działalność, również do Polski. Jednocześnie pomimo stopniowego oswojenia się z wojną, inwestorzy wciąż widzą kraje regionu jako zagrożone obecnym konfliktem z powodu bliskości i położenia geograficznego. Już dzisiaj zachód ponosi koszty wojny w postaci rozpędzonej inflacji i ogromnych rachunków za surowce, trwając w wojnie gospodarczej obliczonej na zatrzymanie agresji Rosji. Jakie będą długotrwałe skutki tych przemian dla atrakcyjności inwestycyjnej i konkurencyjności Polski i całego regionu?

 • W jakim stopniu wojna na Ukrainie wpływa na zainteresowanie inwestorów krajami naszego regionu?
 • Co dla konkurencyjności europejskiej gospodarki i biznesu oznacza zerwanie z rosyjskimi surowcami i rynkami zbytu?
 • Czy międzynarodowi inwestorzy będą uczestniczyć w procesie odbudowy Ukrainy?
 • Czy sankcje skutecznie uniemożliwiają inwestycje zagraniczne w Rosji?
 • W jaki sposób sankcje wpłyną na działające w Europie i Polsce firmy, które są własnością rosyjskich inwestorów?

W spotkaniu udział wezmą:

 • Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Hadlu S.A. (PAIH),
 • prof. dr hab. Marzenna Weresa, Dyrektor Instytutu Gospodarki Światowej w SGH.

Rozmowę poprowadzi Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 czerwca  2022 roku o godz. 14.00, na kanale SGH w serwisie YouTube. Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom online.

Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych.  Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: [email protected].

Skip to content