Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

XIII FORUM EUROPA-UKRAINA

Forum Europa-Ukraina

Nowe możliwości, stare zagrożenia

Rzeszów – Jasionka, 4-5 lutego 2020 r.

Forum Europa – Ukraina, organizowane od 2007 r., jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem trzynastego już Forum będzie kwestia kontynuacji procesu reform i modernizacji Ukrainy w sytuacji zmian na szczycie władzy w Kijowie w wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Słabo widoczne efekty reform, niestabilność gospodarki, powszechny niedostatek spowodowały niezadowolenie w społeczeństwie i w konsekwencji – porażkę poprzedniego obozu rządzącego. Społeczeństwo Ukrainy ma bardzo wysokie oczekiwania wobec nowych władz. W związku z tym, aktualne pozostaje pytanie, jaka będzie polityka władz wyłonionych w rezultacie wyborów i czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z krajami Unii Europejskiej i NATO? Jakie następne działania powinien podjąć Kijów i jego zachodni partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację ze strukturami europejskimi i euroatlantyckimi?
Debaty Forum Europa-Ukraina 2020 skoncentrują się na kluczowych kwestiach modernizacji i rozwoju potencjału gospodarczego Ukrainy, możliwości regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich. Rozpatrzone zostaną uwarunkowania budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Poruszone będą również kwestie bezpieczeństwa Ukrainy w układzie stosunków europejskich i globalnych.


Główne Punkty Programu:

2 dni debat i spotkań
Prezentacja Raportu Głównego
Sesje plenarne: kluczowi decydenci będą rozmawiać o współpracy gospodarczej i politycznej Ukrainy i krajów europejskich
Ponad 30 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom gospodarczym, politycznym i społecznym
Targi Wschodnie – możliwość prezentacji firm i nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych
Forum Młodych Liderów
10 prezentacji ukraińskich regionów, wybranych sektorów gospodarki etc.
2 bankiety: możliwość bezpośredniego kontaktu z gośćmi Forum


Goście Forum:

Ponad 800 uczestników z Polski, Ukrainy, krajów UE, krajów sąsiedzkich i USA – przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i kół eksperckich.


Udział:

Opłata rejestracyjna dla osób, które chcą wziąć udział w Forum wynosi 100 zł. netto;
Oficjalnym potwierdzeniem udziału w Forum jest wypełnienie przez zaproszoną osobę formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie www.forum-ekonomiczne.pl. Elektroniczna rejestracja składa się z dwóch etapów.
W drugim etapie rejestracji istnieje możliwość dokonania rezerwacji hotelowej za pośrednictwem organizatora.


Miejsce:

G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego,
Jasionka 954, 36-002 Jasionka


Organizator:

Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy


Współorganizator:

Województwo podkarpackie – brama do Unii Europejskiej, kraina nowoczesnej gospodarki, nieskażone środowisko naturalne, bogactwo kultury i możliwości. Tutaj innowacyjne technologie przemysłu lotniczego, informatycznego i motoryzacyjnego towarzyszą aktywnemu wypoczynkowi, górskim przygodom, wielokulturowości i kreatywności. Międzynarodowe lotnisko, przejścia graniczne, autostrada wschód-zachód, obszary przeznaczone pod inwestycje i dobrze wykształcona młodzież to powody, dla których globalne firmy przynoszą tu swoją działalność.

Podkarpackie leży w południowo-wschodniej Polsce. Ze względu na dogodną lokalizację, obszary przyjazne dla biznesu (specjalne strefy ekonomiczne, parki naukowo-technologiczne, ulgi podatkowe) i wiele klastrów (np. Dolina lotnicza, klaster IT, Eastern Automotive Alliance) Podkarpackie stało się ośrodkiem innowacji i popularnym miejscem inwestycji wśród firm krajowych i zagranicznych. Region jest wysoce uprzemysłowiony i zorientowany szczególnie na przemysł lotniczy, elektromechaniczny, motoryzacyjny, biotechnologiczny, informatyczny i chemiczny. Na Podkarpaciu działa Stowarzyszenie Doliny Lotniczej – unikalny klaster lotniczy, w którym współpracują ze sobą liczni globalni gracze, tacy jak Pratt & Whitney, UTC Aerospace Systems, PZL Aircraft Mielec – Sikorsky oraz MTU Aero Engines. Ponadto region oferuje wysoko wykwalifikowane zasoby ludzkie, wykształcone na kilku uczelniach wyższych. Podkarpackie jest gotowe powitać inwestorów i ułatwić im inwestycje.

A po pracy? Wszystko gra! Od atmosfery miejskich kawiarni, pubów, teatrów, koncertów, po rekreację na ziemi, na wodzie i w powietrzu, wśród dzikiej przyrody, karpackich krajobrazów i legend o Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Ponadto można tu chłonąć kulturę, architekturę i sztukę pogranicza, a także znaleźć czas i miejsce na wypoczynek, kreatywność i widok z lotu ptaka na gorączkowy świat.

PARTNER STRATEGICZNY

PKO Bank Polski to niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego i podstawowy dostawca usług finansowych. Jest docenianą w kraju i za granicą, najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie i jako jedyny polski podmiot znalazł się w gronie dużych spółek globalnego indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russel. Bank stawia na cyfryzację, innowacje i rozwój nowoczesnych technologii. Kontynuując drogę cyfrowej transformacji zmienia się w PKO Bank Przyszłości.

ARTNERZY

Rzeszów jest nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się miastem młodych i przedsiębiorczych ludzi. To centrum gospodarcze, edukacyjne, kulturalne i sportowe województwa podkarpackiego.

Miasto posiada bardzo dobrą dostępność komunikacyjną, dzięki autostradzie A4 i drodze ekspresowej S19. Bardzo dużym atutem miasta jest Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, z którego można dostać się bezpośrednio m.in. do Anglii, Bułgarii, Grecji,  Irlandii, Izraela , Niemiec,  USA i Warszawy.

7 rzeszowskich uczelni kształci ok. 50 tys. studentów, miedzy innym na innowacyjnych kierunkach takich jak: nanotechnologia, lotnictwo i kosmonautyka, inżynieria medyczna czy zarządzanie ruchem lotniskowym.

W najnowszym raporcie firmy PwC Rzeszów został nazwany miastem sukcesu gospodarczego. Stolica Podkarpacia jest siedzibą licznych klastrów, m.in.: lotniczego, informatycznego, tworzyw sztucznych oraz dobrej jakości życia. Najbardziej znane firmy działające w Rzeszowie i podregionie rzeszowskim to m.in.: Pratt & Whitney Rzeszów, Heli-One, MTU, Borg Warner, Asseco Poland, Marma Polskie Folie, Deloitte, PwC i wiele innych.

Miasto zapewnia mieszkańcom możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalnej i sportowej. Do największych imprez odbywających się cyklicznie w Rzeszowie należą: Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, Święto Paniagi, Carpathia Festiwal, Maraton Rzeszowski, Rajd Rzeszowski, Tour de Pologne.

Hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport to jedyny na podkarpaciu obiekt czwartej generacji wchodzący w skład międzynarodowej sieci InterContinental Hotels Group. Położenie obiektu tuż obok lotniska Rzeszów Airport, w sąsiedztwie strefy ekonomicznej i centrum kongresowo-wystawienniczego G2A Arena oraz zastosowane w wyposażeniu nowoczesne rozwiązania i technologie są wysoko ocenianymi przez klientów biznesowych atutami. Przynależność do sieci gwarantuje naszym gościom wysoki i ujednolicony standard świadczonych usług.

Założona w 2007 roku EWL S.A. rekrutuje najwyższej klasy specjalistów z czterech kontynentów. Jest liderem na polskim rynku zatrudnienia cudzoziemców w zakresie rekrutacji stałych, leasingu pracowniczego, outsourcingu i obsługi zatrudnienia obywateli spoza UE. Grupa dostarcza rozwiązania kadrowe dla większości sektorów gospodarki w krajach Unii Europejskiej, obejmujące także formalności związane z obsługą pracowników i legalizacją pobytu. EWL S.A. posiada 32 oddziały w 5 krajach Europy (Polska, Ukraina, Białoruś, Mołdawia i Czechy).

Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 wspiera trwały rozwój wzdłuż zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Realizowane projekty są finansowane przez UE, mają charakter non-profit i służą poprawie jakości życia mieszkańców wschodniej Polski, zachodniej Ukrainy i zachodniej Białorusi. Opierają się one na współpracy, wymianie wiedzy i doświadczeń między instytucjami z obu stron granicy UE. Program koncentruje się na czterech obszarach: Dziedzictwo, Dostępność, Bezpieczeństwo i Granice.

G2A Arena to najnowocześniejsze i największe centrum wystawienniczo-kongresowe w województwie podkarpackim. G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe to miejsce, gdzie odbywają się m.in. jedne z największych na Podkarpaciu imprez targowych, międzynarodowe konferencje i kongresy. To nowoczesny, przeszklony budynek o futurystycznym kształcie i powierzchni 28 tys. metrów kwadratowych. Do tej pory obiekt odwiedziło niespełna 400 tys. osób i odbyło się tu ok. 400 wydarzeń.

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. to instytucja non – profit, której celem jest prowadzenie działalności służącej wszechstronnemu rozwojowi regionu Podkarpacia poprzez tworzenie warunków rozwoju działalności gospodarczej, a także promocję regionu.

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis to pomysł na ściągnięcie nowoczesnych firm i technologii, a równocześnie wykorzystywanie potencjału miejscowych uczelni wyższych i ośrodków naukowo- badawczych. W chwili obecnej jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod inwestycje w południowo-wschodniej Polsce oraz miejsce przyjazne startupom.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa.
Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY INSTYTUCJONALNI

Skip to content