X Forum Europa – Ukraina
Rzeszów, 27-28 stycznia 2017

Forum Europa – Ukraina jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem dziesiątego już Forum będzie kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform. Bez względu na kryzys, który ten kraj przeżywa w ciągu ostatnich lat z powodu wojny oraz utraty terytoriów, Ukraina potwierdziła swój europejski wybór. Jednak stałe podziały polityczne, niestabilność gospodarcza oraz słabo widoczne efekty reform powodują rosnące niezadowolenie w społeczeństwie. W związku z tym powstaje pytanie, czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z UE i innymi krajami? Jakie działania powinien podjąć Kijów i jego partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju?

X Forum Europa-Ukraina odbędzie się pod hasłem "Szanse, których nie można stracić". Debaty skoncentrują się na kluczowych kwestiach potencjału gospodarczego Ukrainy, jej bezpieczeństwa energetycznego, stosunków z innymi krajami, wpływie kultury i pamięci historycznej na relacje między narodami, możliwościach rozwoju regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich. Przedmiotem raportów, dyskusji panelowych i prezentacji Forum będą reformy na Ukrainie, możliwości wynikające z Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, uwarunkowania budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Poruszone będą również kwestie bezpieczeństwa Ukrainy w układzie europejskim i euroatlantyckim.

REGULAMIN REJESTRACJI UCZESTNIKÓW

Główne punkty programu:

  • 2 dni debat i spotkań
  • Prezentacja Raportu Głównego
  • Sesje plenarne: kluczowi decydenci będą rozmawiać o współpracy gospodarczej i politycznej Ukrainy i krajów europejskich
  • Ponad 30 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom gospodarczym, politycznym i społecznym
  • 8 prezentacji ukraińskich obwodów, wybranych sektorów gospodarki etc.
  • 2 bankiety: możliwość bezpośredniego kontaktu z gośćmi Forum

Goście:

ponad 500 uczestników z Ukrainy, UE, Rosji, krajów sąsiedzkich i USA – przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i kół eksperckich

Miejsce:

Jasionka 953, 36-002 Jasionka

Współorganizator:

Partnerzy komercyjni: 

Work Service S.A. jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej firmą HR dostarczającą innowacyjne rozwiązania z zakresu zasobów ludzkich. Działa w Polsce i 16 krajach Europy. Specjalizuje się w usługach z zakresu doradztwa personalnego, restrukturyzacji, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym. Od 1999 roku spółka zdobyła zaufanie 3000 Klientów, dla których każdego dnia zatrudnia średnio 50 000 pracowników. Spółka Work Service jest notowana na giełdach w Londynie i Warszawie.

 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się spółką świadczącą usługi rekrutacji, zatrudnienia i zarządzania personelem z Ukrainy. Greygoose Outsourcing oferuje kompleksowe rozwiązania pozwalające na optymalne wykorzystanie zasobów ludzkich w trzech głównych kategoriach: outsourcingu zatrudnienia, pracy tymczasowej i doradztwie personalnym. Nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski oraz Ukrainy, gdzie posiadamy sieć lokalnych biur. W trosce o jakość naszych usług firma stale poszerza zasięg działania oraz rozwija nowe produkty pozwalające maksymalnie optymalizować koszty zatrudnienia u naszych Klientów.

Partnerzy:

 

 

Partnerzy medialni: