Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

PWPW: technologia w służbie bezpieczeństwa

Wypowiedzi eksperckie XXXI Forum Ekonomiczne

Dziś dane są dla gospodarki tym, czym była ropa w poprzednim stuleciu. Ich wartość dostrzegają również przestępcy – stąd cyberataki, fałszerstwa czy kradzieże tożsamości. By im zapobiec, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych tworzy nie tylko najlepiej zabezpieczone banknoty i druki, ale i rozwiązania cyfrowe do identyfikacji tożsamości w sieci.

Profesjonalizm doceniany na świecie

PWPW jest obecnie jedną z najnowocześniejszych firm w branży security printing. Tworzy innowacyjne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązania dla administracji, przedsiębiorców oraz obywateli. Głównym obszarem jej działalności jest produkcja banknotów, paszportów, dowodów osobistych, dokumentów komunikacyjnych i innych wysoko zabezpieczonych druków.

Stosowane przez PWPW innowacyjne rozwiązania i profesjonalizm w każdym obszarze aktywności zapewniają najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo. Z usług PWPW korzystają dziś firmy, instytucje i obywatele wielu państw – od Europy, przez kraje Ameryki i Azji po Afrykę. Jej produkty to także najwyższy poziom wiarygodności w kontaktach online.

Wiarygodność online

PWPW jako jedyna umożliwia weryfikację tożsamości przy użyciu e-dowodu dzięki stworzonej przez wewnętrzny zespół aplikacji eDO App, umożliwiającej pełne wykorzystanie warstwy elektronicznej dowodu osobistego w sposób zdalny. Dziś już niemal 9 milionów polskich obywateli posiada e-dowód, a potencjał przygotowanego przez PWPW rozwiązania jest nieograniczony. Każdy z posiadaczy może używać aplikacji nie tylko w usługach administracji, ale w każdej branży, w której weryfikowane są np. autentyczność dokumentu, tożsamość lub wiek klienta, a także tam, gdzie wymagany jest jego podpis.

Innowacyjność i rozwój

W działalności firma bardzo mocno stawia na rozwój. Innowacyjność i kreatywność rozwiązań PWPW oparta jest na badaniach naukowych oraz doświadczeniach ekspertów. Nieustająco analizują i wdrażają nowe pomysły, by wyprzedzać zmiany zachodzące w otoczeniu. Dzięki temu w wielu aspektach PWPW jest prekursorem i wyznacza trendy, a jej rozwiązania są wdrażane w różnych zakątkach świata.

Ludzie to priorytet

Najcenniejszym zasobem spółki są jej pracownicy, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Dlatego usprawnienie funkcjonowania PWPW widzi także w ciągłym poszukiwaniu sposobów na rozwój pracowników i rozwijanie ich kompetencji.

Nowoczesność i bezpieczeństwo

PWPW dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym oraz, jako jeden z niewielu podmiotów na świecie, jest w stanie przeprowadzić cały proces produkcyjny w jednym miejscu – od zaproponowania zabezpieczeń oraz przygotowania projektu graficznego, przez produkcję (począwszy od wytworzenia podłoża po zadruk poligraficzny oraz personalizację) po zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie systemów IT. Odpowiednie procedury bezpieczeństwa, których lwia część dotyczy kontroli jakości w poszczególnych fazach wytwarzania oraz wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu druków gwarantują produkcję o najwyższej jakości. Posiadając liczne certyfikaty PWPW spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, w tym certyfikat INTERGRAF (ISO 14298) – dokument kluczowy dla producentów druków zabezpieczonych. Firma dysponuje również świadectwem bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia, wydanym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. PWPW znajduje się także na liście podmiotów Europejskiego Banku Centralnego uprawnionych do druku banknotów euro.

Troska o środowisko naturalne

Wytwórnia przykłada także ogromną wagę do minimalizacji negatywnego wpływu jej funkcjonowania na środowisko, a także ochronę zasobów naturalnych. W tym celu inwestuje w nowoczesne maszyny i systemy, optymalizuje procesy produkcyjne, racjonalizuje korzystanie z materiałów, surowców i zasobów naturalnych, a także stale podnosi świadomość ekologiczną pracowników, by w ten sposób wpływać na ich codzienne nawyki.

Każdego dnia PWPW rozwija się i dba o to, by zagwarantować obywatelom najwyższy poziom bezpieczeństwa, biznesowi pewność i wiarygodność, a państwu silne i stabilne wsparcie.

Skip to content