Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Prezentacja Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2022

Najnowsze informacje

W dniu 7 czerwca 2023 r. (środa) o godzinie 11:00 w siedzibie PAP (Centrum Prasowe PAP w Warszawie, ul. Bracka 6/8) odbędzie się prezentacja Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2022 połączona z debatą „O finansach samorządu w dobie kryzysu”.

Ranking to analiza kondycji finansowej wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, od 2017 r. jest cyklicznie przygotowywany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Został on opracowany na podstawie sprawozdań finansowych składanych przez JST przy współpracy z niezależnymi, renomowanymi instytucjami: Krajową Radą Regionalnych Izb Obrachunkowych oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie (w latach 2017-2019) i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu (w latach 2020-2023).

Wydarzenie zapowiada XXXII FORUM EKONOMICZNE w Karpaczu (5-7 września 2023) oraz uroczystą Galę wręczenia nagród laureatom RANKINGU FINANSOWEGO SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W POLSCE 2022.

Jak wspierać samorządy w rozwiązywaniu stojących przed nimi finansowych wyzwań? Ostatnie lata to pasmo problemów – od pandemii, poprzez kryzys po wojnę na Ukrainie – zmuszających samorządy do racjonalizacji wydatków. Jak można pomóc samorządom? Jakie zmiany są konieczne w systemie finansowania władz lokalnych?

Prezentację poprowadzi: Bartłomiej Nita, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

W debacie wezmą udział:

Moderator: Jacek Sierak, Profesor SGH

Prelegenci:

Sebastian Skuza, Sekretarz Stanu, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, Ministerstwo Finansów

Bartłomiej Nita, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna

Roman Potocki, Starosta Wrocławski

Marek Banaszek, Burmistrz Józefowa

Skip to content