Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Postęp technologiczno-naukowy i rozwój talentów muszą iść ze sobą ramię w ramię

Wypowiedź ekspercka

W dobie dynamicznego rozwoju innowacji i, coraz śmielej wkraczającej w różne sfery życia, sztucznej inteligencji nie sposób przecenić umiejętności szybkiego przystosowania się do aktualnych i nadchodzących zmian. Samo zaawansowanie technologiczne to jednak za mało. Dlatego w GSK między rozwojem technologii, nauki i talentów stawiamy znak równości.

W efekcie globalnych transformacji GSK, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat, Polska stała się strategicznym centrum innowacyjności. To właśnie w naszym kraju powstał GSK Poland Global Hub z siedzibami w Poznaniu i Warszawie, który obejmuje centrum badań i rozwoju, centrum technologiczne, centrum finansowe, a także huby zarządzające łańcuchem dostaw, procesami HR oraz procesami zakupowymi na poziomie globalnym. Zespoły te świadczą wysokospecjalistyczne usługi dla oddziałów GSK na całym świecie, kolektywnie tworząc największą tego typu jednostkę na świecie w strukturach firmy. Obecnie w Hubie pracuje ponad 2000 wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, z czego najwięcej w zespole IT oraz R&D.

Prace badawczo-rozwojowe są kołem zamachowym całej działalności GSK. Jako firma biofarmaceutyczna jesteśmy w pełni skoncentrowani na rozwijaniu innowacyjnych terapii, wykorzystując wiedzę z obszaru genetyki, nauki o układzie odpornościowym i zaawansowanych technologii, takich jak genomika funkcjonalna, AI i uczenie maszynowe. Naszą ambicją jest dołączenie do grona globalnych liderów innowacyjności.

Inwestujemy w rozwój szczepionek i leków specjalistycznych, koncentrując się na czterech głównych obszarach terapeutycznych: chorobach zakaźnych, HIV, onkologii oraz chorobach układu immunologicznego. Śledzimy najnowsze trendy technologiczne a także budujemy partnerstwa mające ogromny potencjał rozwojowy. Mamy jednak świadomość tego, że w sercu tych wszystkich działań znajdują się pracownicy, dlatego w tym samym stopniu, co o postęp technologiczny, dbamy o rozwój ich kompetencji.

Sprzyja ku temu kultura organizacyjna GSK, która opiera się na zapewnieniu każdej osobie przestrzeni i wsparcia, aby mogła uczyć się, rozwijać i odnosić sukcesy. Zaawansowane procesy biznesowe oraz zlokalizowanie sześciu globalnych funkcji biznesowych w jednym centrum sprzyjają rozwojowi pracowników i otwierają szerokie możliwości budowania kariery, w tym także międzynarodowej. Równolegle wprowadzamy nowatorskie rozwiązania i benefity wspierające work-life balance. Wielką wagę przykładamy także do kwestii różnorodności, równości oraz inkluzywności.

Naszym nadrzędnym celem jest, aby w tej dekadzie produkty oferowane przez GSK pozytywnie wpłynęły na zdrowie i życie blisko 2,5mld ludzi na całym świecie. Z tego względu ciąży na nas duża odpowiedzialność. Jednak świadomość, że nasza codzienna praca ma wpływ na tak wiele osób, napędza nas do działania.

Skip to content