Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

PFR dla Miast: wsparcie rozwoju innowacji w samorządach

Akademia Samorządowa Najnowsze informacje

PFR dla Miast to program skierowany do przedstawicieli miast, oparty na trzech filarach – edukacji, doradztwie i finansowaniu. 

Naszą misją jest zwiększenie liczby wdrożeń innowacyjnych rozwiązań w polskich samorządach i wsparcie w budowaniu nowoczesnych miast, gotowych na wyzwania przyszłości. W ciągu ponad trzech lat działalności zrealizowaliśmy szereg projektów, mających na celu pomoc w zdobywaniu kompetencji jutra przez samorządowców i w implementacji najnowszych rozwiązań technologicznych w polskich miastach.

Inspirujemy

Na stronie www.pfrdlamiast.pl prowadzimy staranny przegląd polskiego rynku innowacyjnych usług dla miast. W Bazie Miejskich Innowacji znajduje się ponad 60 omówionych przykładów wdrożeń, jak i konkretne rekomendacje. Opublikowaliśmy również ponad 50 analiz i artykułów, a dzięki przygotowywanym prasówkom polscy samorządowcy mają dostęp do najważniejszych informacji nie tylko z Polski, ale i ze świata. To pozwala na bieżąco monitorować miejskie trendy. 

Łączymy

Od półtora roku tworzymy przestrzeń dla wymiany wiedzy i dobrych praktyk organizując comiesięczne spotkania Klubu Miast Przyszłości. Zapraszamy przedstawicieli miast, którzy chcą pochwalić się swoimi sposobami na optymalizację zużycia energii, efektywną współpracę z mieszkańcami czy platformami otwartych danych. Dyskutujemy, wyciągamy wnioski i szerzymy dobre praktyki. Łączymy również innowatorów z samorządami. Jako jedyni w Polsce organizujemy hackathony wdrożeniowe, w efekcie których samorząd może skorzystać z rozwiązania stworzonego w trakcie maratonu programowania.

Wdrażamy

W ramach projektu Giełda Miejskich Technologii stworzyliśmy pierwsze i jedyne w Polsce repozytorium produktów cyfrowych dla samorządów. W naszym katalogu znajduje się już ponad 250 produktów, z których skorzystać może każdy samorząd w Polsce. W doborze odpowiedniego rozwiązania wspomóc może quiz dopasowania technologicznego, dostępny dla zarejestrowanych samorządowców. Do listopada 2023 roku z grantów na wdrożenia produktów IT o łącznej sumie 5 mln zł skorzystało 125 gmin.

Edukujemy

Tworząc projekty jak Akademia Miast Przyszłości czy Kurs Analityka Miejskiego PoukłaDANE wspieramy samorządowców w zdobywaniu kompetencji przyszłości i wypracowywaniu koncepcji projektowych możliwych do zaimplementowania w mieście. Nasza wiedza jest dostępna również online dzięki kursom „Eksperta Miast Przyszłości” czy „Modelowej współpracy samorządu z biznesem”. 

Skip to content