Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Małopolska Innovation Rocket – poznajcie 12 firm z edycji 2021/2022

Innovation Rocket

Projekt „Małopolska Innovation Rocket: rozwój i internacjonalizacja innowacyjnych MŚP” ma na celu wzmocnienie pozycji gospodarczej Małopolski jako regionu prężnego rozwoju innowacyjnych MŚP. Działania projektowe skierowane są do małopolskich innowacyjnych przedsiębiorstw działających w obszarach inteligentnych specjalizacji regionu. Oto 12 firm, które wezmą udział w edycji 2021/2022.

Shape.Care Sp. z o.o. – Shape.Care to pierwszy kompleksowy system monitorujący treningi personalne wśród amatorów oraz profesjonalistów. Podczas treningu często napotykamy na problemy z brakiem specjalistycznej wiedzy dotyczącej wykonywania danego ćwiczenia co przekłada się na problemy z efektywnością i poprawnością wykonywanego treningu. Nasz system w wykorzystaniem autorskich rękawiczek treningowych wyposażonych w sensory pomiarowe dokonuje niezbędnych pomiarów i analizuje każdy ruch podczas treningu. Dołączona aplikacja mobilna prezentuje wyniki oraz porady dotyczące techniki, poprawności i postępu podczas ćwiczeń.

Versatilex Sp. z o.o. – Firma z obszaru Smart City oferująca inteligentne elementy infrastruktury miejskiej wyposażone w instalacje solarne off-grid: stacje doładowania hulajnóg, wiaty autobusowe, ławki solarne, infokioski oraz kosze na śmieci. Incity.io – nasza platforma do zarządzania miastami-pozwala na zdalne nadzorowanie urządzeń i podgląd zebranych przez nie danych w czasie rzeczywistym. Umożliwia obliczanie redukcji CO2 i sterowanie funkcjami multimedialnymi.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ELCRO Jan Żuchowicz – Firma ELCRO działająca od 1995 roku zajmuje się opracowaniem, produkcją i serwisem przemysłowych urządzeń elektronicznych. Nasze urządzenia sprawdziły się w przemyśle, transporcie, maszynach i pojazdach specjalistycznych. Od kilku lat jesteśmy liderem w produkcji systemów zdalnego sterowania radiowego przeznaczonych do pomp betonu, żurawi HDS, betonomieszarek. Specjalizujemy się również w produkcji urządzeń przeznaczonych do badania struktury wewnętrznej materiałów stałych takich jak: beton, grafit, granit, piaskowiec, marmur oraz cieczy i gazów. Betonoskop naszej produkcji stosowany jest do pomiarów elementów budowli które wymagają wysokich parametrów bezpieczeństwa.

ONTEON TECH SP. Z O.O. – Onteon Tech jest startupem technologicznym, który dostarcza kompletną, wydajną i łatwą w obsłudze platformę do tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami skonteneryzowanymi, natywnymi mikroserwisami oraz aplikacja milegacy. Onteon może działać on-premise, w trybie hybrydowym i w chmurze. Onteon Tech rozwiązuje problem kurczących się budżetów, dostarczając bezwysiłkową w u życiu platformę, która wymaga mniej zasobów ludzkich (DevOps), mniej komponentów infrastruktury IT i mniej czasu na wdrożenie aplikacji klienta.

Medical Simulation Technologies Sp.z o.o. – Medical Simulation Technologies jako jedyna firma w Polsce i jedna z 4 głównych firm na świecie zajmuje się produkcją zaawansowanych symulatorów medycznych do nauki procedur kardiologicznych. Nasze produkty znalazły uznanie w szczególności w USA. Nasze symulatory pomagają kardiologom lepiej zrozumieć problemy projekcji echokardiograficznych i bardziej z rozumieć anatomię serca z perspektywy metod obrazowania ultradźwiękowego.

WEBimpuls Sp z o.o. – Działamy na rynku usług i technologii internetowych dostarczając Państwu skuteczne i kompleksowe rozwiązania w obszarze reklamy i wizerunku w Internecie oraz e-aplikacji. Firma działa na rynku od 2010 roku, a wysoka jakość świadczonych usługi to wynik wieloletniego doświadczenia osób tworzących zgrany i profesjonalny zespół. Każde zamówienie i realizacja nowych projektów to dla nas zadania, do których podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Na swojej drodze spotykamy wyjątkowe firmy i partnerów, z którymi współpracujemy, a stawiane przez nich wysokie wymagania to dla nas główny cel i motor do ciągłego rozwoju oraz podążania za trendami i technologią. Co nas wyróżnia Pomoc i wsparcie – rozumiemy, że branża informatyczna to bardzo szeroka dziedzina wiedzy i nie każda firma ma w swoim gronie specjalistę od informatyki, a nie każdy informatyk specjalizuje się w usługach związanych z Internetem. Dlatego wspieramy naszych klientów cennymi poradami i wskazówkami już od pierwszego kontaktu. Kompleksowa obsługa – założenie i prowadzenie strony internetowej, sklepu, bądź innej aplikacji WEB to nie proces jednorazowy, a szereg czynności i usług wpływających na całość przedsięwzięcia. Naszym klientom oferujemy szereg dodatkowych usług i wsparcie przy wdrażaniu innych usług obcych zamówionych w ramach projektu. Dla bardzo zapracowanych klientów chcemy, aby jego rola ograniczała się do złożenia zamówienia ,a całym etapem realizacji i wdrożenia zajmie się zespół WEBimpuls.

Radio-Telecom Andrzej de Junosza Załuski – SECURO.EU to dział B+R firmy Radio-Telecom z 20 letnią tradycją w dziedzinie informatyki, elektroniki oraz radiokomunikacji. Najnowszym jego opracowaniem jest innowacyjny system transmisji danych i wideo dla Bezzałogowych Statków Latających (BSL) „SECURO UAVline”. Rozwiązanie to zaspokaja potrzeby bezpiecznej wielkoobszarowej szyfrowanej łączności bezprzewodowej do zastosowań w lotnictwie BSL. To przełomowe rozwiązanie umożliwia bezpieczne hybrydowe sterowanie dronem na dowolną odległość oraz dystrybucję niezakłóconego sygnału wideo z drona w czasie rzeczywistym do wielu użytkowników.

Kooderzy.pl Dariusz Szczepaniak – Kreatywne projektowanie i programowanie. Dedykowane rozwiązania i świeże pomysły, indywidualne podejście do każdego klienta oraz wykorzystanie najnowszych technologii – wszystko to pozwala nam skutecznie oraz efektywnie kreować wizerunek wielu firm w sieci. Wszystkie realizowane przez nas projekty są szyte na miarę jak markowy garnitur, odpowiednie dopasowanie i indywidualizm ma wyróżnić firmę. Każdy stworzony przez nas element nie jest dziełem przypadku, ma odpowiednią funkcję i zadanie do wykonania. Wszystkie te zabiegi pozwalają nam przygotować dla naszych klientów w pełni funkcjonalne dedykowane oprogramowanie.

Amistad Sp. z o.o. – Amistad to firma związana z rynkiem geolokalizacji, nawigacji oraz turystyki. Przez ostatnie kilkanaście lat wdrożyliśmy ponad 400 mobilno internetowych rozwiązań opartych na autorskim systemie Treespot (innowacyjny silnik, składający się z kilkudziesięciu gotowych modułów tworzący spójny, zintegrowany system). Nasze produkty zdobyły ponad 30nagród (m.in. dwukrotnie w USA) i korzysta z nich ponad 2 mln użytkowników. Bardzo znanym i cenionym projektem jest Traseo. Platforma skupiająca mapy offline i trasy dedykowana pasjonatom aktywności na świeżym powietrzu.

String – String to polska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji ultranowoczesnej aparatury medycznej. Założona z pasji do tworzenia przez osoby z bogatym doświadczeniem w obszarze medycyny oraz zaawansowanych technologii. Nasi projektanci i konstruktorzy dbają o to, aby dostarczane rozwiązania były łatwymi w obsłudze narzędziami w rękach profesjonalistów. Wspólnie ze swoimi klientami dążymy do uczynienia opieki medycznej lepszą. Największą wartością firmy String są utalentowani ludzie. Wspólnie rozwijamy się poprzez wdrażanie przełomowych rozwiązań obecnych zarówno w codziennej pracy jak i procesie tworzenia. To wszystko sprawia, że String jest firmą budowlaną w oparciu o efektywność i odpowiedzialność.

InPhoCat – Innovative Photo Catalytic Solutions Sp z o.o. – Spółka InPhoCat działa na rynku od 2015 roku. Założycielami i udziałowcami spółki są pracownicy Wydziału Chemii UJ, prof. Wojciech Macyki dr Przemysław Łabuz. Właściciele firmy są autorami wielu prac, patentów i zgłoszeń patentowych, koordynatorami projektów naukowych o łącznym budżecie wynoszącym kilkanaście milionów złotych, w tym finansowanych z funduszy europejskich i funduszy strukturalnych. W roku 2017 firma zmieniła siedzibę i pozyskała znaczące zasoby lokalowe w postaci laboratoriów i pomieszczeń biurowych. Laboratoria są wyposażone w sprzęt niezbędny do wykonywania prac badawczo-rozwojowych. Ustawicznie rozwijane jest zaplecze aparaturowe i warsztatowe firmy, które pozwala konstruować aparaturę i prototypy urządzeń do indywidualnych potrzeb badawczych. Działalność firmy związana jest z prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych nakierowanych na wdrażanie innowacyjnych technologii oraz z realizacją usług badawczych skierowanych do przedsiębiorców nieposiadających własnego zaplecza badawczo-rozwojowego. W laboratoriach firmy opracowywane są techniki nanoszenia aktywnych powłok (stosowane w filtrach do oczyszczania powietrza) i badane właściwości nowych (nano) materiałów powłokowych projektowanych w celu uzyskania określonych funkcjonalności, takich jak eliminacja zanieczyszczeń organicznych i mikrobiologicznych, usuwanie nieprzyjemnych zapachów i lotnych związków organicznych, a także uzdatnianie wody.

TATRAN FRP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ – TATRAN FRP wprowadza na rynek światowy oraz europejski materiały kompozytowe do zbrojenia betonu takie jak pręty kompozytowe, siatki kompozytowe, ściągi kompozytowe z włókna szklanego ora z włókna bazaltowego, które są pięciokrotnie lżejsze od stali, oszczędniejsze, nie podlegają rozkładowi, nie tracą swoich właściwości przy niskich temperaturach, mają niską przewodność cieplną, są długowieczne, ekologiczne i przez niską wagę wygodne ze względów logistycznych. Zbrojenie niemetaliczne jest całkowicie odporne na korozję i nie wywołuje niszczenia betonu przez co otulinę wokół pręta zbrojeniowego można w niektórych przypadkach zmniejszyć nawet o 30% co może stanowi znaczną oszczędność projektów.

AMC TECH – AMC TECH to ekspert w zakresie projektowania nowoczesnych produktów konsumenckich i dla przemysłu. Wspomagamy naszych Klientów w rozwoju oprogramowania, elektroniki oraz mechaniki. Od ponad 5 lat nasze systemy sterowania, monitorowania i diagnostyki znajdują zastosowanie na całym świecie, we wszystkich kluczowych gałęziach przemysłu. Nie tylko podążamy, ale też wytyczamy kierunki rozwoju przedsiębiorstw. Grid, Cloud, Big data, Industry 4.0, IoT to nasza codzienność. Wspieramy Klientów na każdym etapie procesu tworzenia produktu – od specyfikacji, aż po produkcję i uruchomienie systemu.

First Byte sp. z o.o. – First Byte zajmuje się RPA od 2009, od początku koncentrując się na pracach B+R, reinwestując wszystkie zyski (3 projekty zakończone wdrożeniem, 1 w toku – wspófinansowane ze środków publicznych). W 2018 pozyskano nowego udziałowca i powołano nowy Zarząd, który ożywił sprzedaż i zaczął budować sieć partnerów. W 2020 roku podwyższono kapitał zakładowy. (2018) – Lider Informatyki za rozwiązanie RPA (2019) – nagroda Jury Targów Kielce Plany strategiczne zakładają utrzymanie statusu firmy innowacyjnej. Firma zatrudnia specjalistów systematycznie inwestując w ich rozwój oraz współpracuje z uczelniami.

Skip to content