Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Gala Forum Ekonomicznego 2020: Nagroda Specjalna, Firma Roku, Nagroda Gospodarcza SGH

Forum Ekonomiczne Forum Ekonomiczne 2020

Podczas uroczystej gali Forum Ekonomicznego drugiego dnia obrad przyznano trzy nagrody. Specjalną Nagrodę Forum Ekonomicznego otrzymał gość honorowy, liderka białoruskiej opozycji, Swiatłana Cichanouska. Rada Programowa Forum Ekonomicznego doceniła działania opozycjonistki podczas ostatnich wyborów prezydenckich na Białorusi. Cichanouska podczas sesji plenarnej podkreślała, że ważne jest aby inne kraje uszanowały suwerenność Białorusi. Nagroda ma być wyrazem wsparcia dla społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi.

„Firmą Roku” zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Wcześniej tym tytułem mogły cieszyć się np. PKO BP, Play, Alior Bank czy Polsat. W Karpaczu nagrodę odebrał prezes nagrodzonej spółkiJerzy Kwieciński. Nagroda została przyznana za wygraną w sporze cenowym z Gazpromem i doprowadzenie do szybkiej realizacji wyroku. PGNiG ostatnio dokonała aktualizacji strategii średnioterminowej o nowe kierunki związane z zielonym zwrotem.

Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego wręczył nagrodę i wygłosił laudację:

Nagrodziliśmy wyjątkowego menadżera, społecznika, polityka, który dla wolnej Polski poświęcił wiele lat swojego życia.

Jerzy Kwieciński w swoim przemówieniu podkreślił jak trudno było mierzyć się z Gazpromem:

Nie tylko sztuką było wygrać wyrok sądu arbitrażowego w Sztokholmie, ale także go wdrożyć, co zajęło nam trzy miesiące.

Nagroda Gospodarcza SGH, wyręczona przez rektora SGH Warsaw School of Economics, prof. Piotra Wachowiaka, Rektora SGH trafiła zaś w ręce Zbigniewa Jagiełły, prezesa PKO Bank Polski.

Cyfryzacja i rozwój technologii w bankowości to jego specjalność. Jak najbardziej zasłużenie mawia: „zastałem bank papierowy, zostawię cyfrowy”. Podkreśla, że firma finansowa powinna działać według dewizy „cyfryzuj albo zgiń”. Pod jego kierunkiem PKO Bank Polski nie jest już tylko tradycyjnym bankiem, ale stał się firmą technologiczną „PKO Bank Przyszłości” – mówił w laudacji prof. Piotr Wachowiak.

Galę uświetnił koncert AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Skip to content