Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Forum Polska-Czechy. Polska i Czechy wobec aktualnych wyzwań

EKS Online Europejski Kongres Samorządów Forum Polsko-Czeskie

Instytut Studiów Wschodnich zaprasza do udziału w panelu dyskusyjnym pt. Forum Polska-Czechy. Polska i Czechy wobec aktualnych wyzwań, który odbędzie się w dniu 8 grudnia 2020 o 14:10 godz., w ramach Europejskiego Kongresu Samorządów ONLINE. Dyskusje będą poświęcone walce z pandemią w Czechach i w Polsce oraz współpracy transgranicznej.

Polska i Republika Czeska biorą aktywny udział  w realizacji celów i zadań Unii Europejskiej. Mimo trwającej pandemii, która znaczenie utrudniła współpracę transgraniczną między Polską i Czechami, chęć wspólnego realizowania projektów i współpracy jest nadal silna. Jakie były największe wyzwania, przed którymi stanęły Polska i Czechy podczas pandemii koronawirusa? Jakiego wsparcia udzieliły rządy Polski i Czech jednostkom samorządów terytorialnych i przedsiębiorstwom w łagodzeniu skutków pandemii? Jakie wnioski można wyciągnąć z dotychczasowych doświadczeń? Odpowiedzi udzielą zaproszeni eksperci z Polski i z Czech.

W dyskusji udział wezmą:

Jan Mládek, były minister Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, dyrektor Czeskiego Instytutu Gospodarki Stosowanej, Czechy

Paweł Szefernaker, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polska

František Molík, dyrektor, Regionalna Izba Gospodarcza Hradec Králové – oddział Náchod, Czechy

Oskar Mužíček, dyrektor, Regionalna Izba Gospodarcza Liberec – oddział Jablonec nad Nisou, Czechy

Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polska

Prof. Henryk Domański, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Polska

Panel dyskusyjny odbędzie się w języku czeskim oraz polskim z tłumaczeniem. Udział w panelu jest bezpłatny, możliwy po dokonaniu rejestracji pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_N9q55qDoRkmB0aN3nNZs8w

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pt. Forum Polska-Czechy. Polska i Czechy wobec aktualnych wyzwań (link do pobrania)

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko-Czeskie 2020”.

Skip to content