Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

EKS Online – Warsztaty pt. Grupy Zakupowe. W poszukiwaniu efektywności

EKS Online Europejski Kongres Samorządów

Europejski Kongres Samorządów online to nie tylko panele dyskusyjne, ale także praktyczne podejście do spraw ważnych dla samorządowców.

Zamówienia publiczne to samorządowa codzienność. Warsztaty przybliżą ideę tworzenia grup zakupowych koncentrując się na zgromadzonych doświadczeniach funkcjonujących grup oraz korzyściach z nich wynikających. Poprowadzi je ekspert z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Warsztaty – Grupy Zakupowe. W poszukiwaniu efektywności – dotyczyć będą tworzenia grup zakupowych oraz korzyści jakie daje ten model współpracy.

Grupa zakupowa to zrzeszenie podmiotów, które agregując swój popyt dokonują zakupu za pośrednictwem jednej organizacji, w celu osiągnięcia efektu skali, silniejszej pozycji rynkowej oraz uzyskania lepszych warunków handlowych. Funkcjonowanie grup zakupowych oparte jest na mechanizmie uzyskiwania lepszych cen, przy większych wolumenach, co stanowi istotną wartość dodaną wszystkim ich uczestnikom.

Korzyści można identyfikować na różnych poziomach: operacyjnym jak i zarządczym. Zaliczyć do nich można m.in. niższe koszty zakupu materiałów i usług, niższe koszty operacyjne, związane z funkcjonowaniem działów zamówień – czynności procesu zakupowego wykonywane są przez jeden podmiot, czy transfer i dostęp do specjalistycznej wiedzy.

Podczas warsztatów zostaną przedstawione przykłady grup zakupowych w administracji publicznej oraz wymierne efekty uzyskane w wyniku ich utworzenia i funkcjonowania.

Jakie jeszcze korzyści dla JST może przynieść ta forma współpracy? Od czego zacząć? Na te i inne pytania, odpowiedź będzie można uzyskać podczas warsztatów.

Warsztaty odbędą się 9 grudnia 2020 r.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_N9q55qDoRkmB0aN3nNZs8w

Skip to content