Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Dolnośląskie Innovation Rocket i przedstawiciele Instytutu Studiów Wschodnich na Gitex Global 2022

Economic Accelerator Innovation Rocket Najnowsze informacje

GITEX to coroczne wydarzenie odbywające się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poświęcone technologiom przyszłości, globalnej rewolucji technologicznej i cyfrowej, czy projektom kształtującym gospodarki Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Wiodącymi tematami tegorocznych targów Gitex będą: kodowanie, metaverse, zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo.

W Gitex uczestniczyli przedstawiciele 6 firm biorących udział w projekcie Dolnośląskie Innovation Rocket. W dniach 10-14.10 w Dubai World Trade Centre przedstawiciele firm Trans-Dan, Zonifero, Scanway, Jetplugs, Meeting Application i Planet Heroes aktywnie promowali swoją działalność, poszukiwali nowych kontaktów i czerpali inspirację dla kolejnych projektów.

Udziałowi firm z projektu Dolnośląskie Innovation Rocket (głównym realizatorem projektu jest Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego) w targach Gitex Global w Dubaju towarzyszyła dwudniowa misja gospodarcza w zakresie procesu internacjonalizacji na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W trakcie misji uczestnicy projektu odbywali spotkania z przedstawicielami instytucji wspierających przedsiębiorców, poznali doświadczenia polskich firm już działających na miejscu oraz wzięli udział w networkingu z lokalnymi firmami, startupami oraz inwestorami.

W ramach misji odbyły się spotkania z ekspertami: z attaché ds. polityczno-ekonomicznych oraz ekspertem ds. ekonomicznych, prasowych i dyplomacji publicznej i kulturalnej Ambasady Polskiej w ZEA, którzy rozmawiali z przedstawicielami firm na temat ich działalności, oczekiwań i obaw związanych z implementacją biznesu na rynek Emiratów oraz omawiali specyfikę kraju oraz relacji biznesowych.

Uczestnicy spotkali się również z organizatorami corocznej konferencji AIM – Annual Investment Meeting, wiodącej platformy inwestycyjnej na Bliskim Wschodzie, która skupia globalnych inwestorów, inwestorów venture capital, instytucje prywatne i finansowe, ekspertów ekonomicznych i rządy z całego świata, którzy przedstawili jej ofertę.

Przedstawiciele firm wzięli również udział w wydarzeniu organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w Dubai Internet City, w ramach której wysłuchali prelekcji oraz odbyli networking z zaproszonymi gośćmi, w tym inwestorami, z Polski i zagranicy. W spotkaniu wziął udział, m.in. podsekretarz stanu ds. Cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Paweł Lewandowski, Jakub Sławek – Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Krzysztof Drynda – Prezes PAIH. W ramach spotkania uczestnicy projektu spotkali się z koordynatorami inkubatora innowacji in5 Dubai i odwiedzili jego biura.

Dodatkowo firmy mogły posłuchać informacji od przedstawicielki polskiej firmy, ABR Trading działającej od wielu lat na rynkach bliskowschodnich z siedzibą w Dubaju, która opowiadała o swoich doświadczeniach i przekazała cenne wskazówki.

Poznaj firmy z projektu DIR:

http://www.transdan.com/

https://zonifero.com/pl/

https://scanway.pl/

https://jetplugs.com/

https://meetingapplication.com/

https://planetheroes.pl/home

Skip to content