Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Czwartkowe Forum SGH:Czy rynek nieruchomości w Polsce potrzebuje REIT-ów?

Najnowsze informacje

18 kwietnia 2024 r. o godz. 14.00 odbędzie kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W dyskusji pt. „Czy rynek nieruchomości w Polsce potrzebuje REIT-ów?” udział wezmą Małgorzata Kosińska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia REIT Polska oraz prof. Marek Bryx z Katedry Miasta Innowacyjnego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

REIT-y to fundusze, umożliwiające inwestorom detalicznym czerpanie dywidend z rynku nieruchomości i będące alternatywą dla zakupu mieszkania na wynajem. O tym rozwiązaniu, które w USA działa od lat 60. XX w., w Polsce mówi się od dawna, ale do tej pory niewiele z tego wynikło. Mieliśmy już SRWN (Spółki Rynku Wynajmu Nieruchomości) oraz FINN (Firmy Inwestujące w Najem Nieruchomości). Niezależnie od nazwy, wszystkie poprzednie podejścia do wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce kończyły się fiaskiem. Dziś za sprawą Ministerstwa Rozwoju i Technologii, temat inwestowania w fundusze nieruchomości wraca pod postacią ustawy o SINN (Spółki Inwestujące w Najem Nieruchomości). Wraca także nadzieja na implementacje rozwiązania, które z powodzeniem działa nie tylko na Zachodzie, ale również w krajach naszego regionu (w Czechach, Bułgarii, Litwie czy Węgrzech).

Czy REIT-y mogą zapewnić długofalowy impuls do zwiększenia podaży na rynku nieruchomości?
Czy inwestowanie poprzez REIT-y będzie atrakcyjną alternatywą dla poszukujących możliwości inwestowania w nieruchomości?
Jak ich wprowadzenie wpłynie na ceny nieruchomości oraz rynek kapitałowy w Polsce?
Jakiego ustawodawstwa wymaga rynek REIT-ów w Polsce?

W spotkaniu udział wezmą:

Małgorzata Kosińska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia REIT Polska,
Prof. Marek Bryx, profesor w Katedrze Miasta Innowacyjnego SGH.

Rozmowę poprowadzi Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18 kwietnia 2024 r. o godz. 14.00. Premiera wydarzenia odbędzie się na kanale SGH w serwisie YouTube o godz. 14.00 (link do spotkania). Zapraszamy do śledzenia transmisji i zadawania pytań ekspertom online, a także oglądania retransmisji na YouTube SGH.

Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, realizowany we współpracy z PAP Biznes, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na temat najbardziej istotnych kwestii ekonomicznych pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich skutków w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, a także w poszczególnych branżach, przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych. Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: [email protected].pl.

Skip to content