Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Budowa Szpitali w technologii modułowej – wysoka jakość i dwa razy szybsza realizacja – wypowiedź ekspercka firmy Climatic, partnera I Forum Ochrony Zdrowia

Forum Ochrony Zdrowia Najnowsze informacje

Szpitale modułowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań budowlanych. Charakteryzują się szybkim czasem realizacji, a ponadto są funkcjonalne, sterylne i zgodne z normami prawnymi.

Budowa i eksploatacja obiektów z prefabrykatów – garść praktycznych informacji

Climatic Sp . z o.o. S.K. kompleksowo podchodzi do zleconych prac – przygotowuje projekt, zajmuje się produkcją i montażem prefabrykatów, uzyskuje w imieniu Inwestora pozwolenie na budowę oraz użytkowanie obiektu.

Po zaakceptowaniu projektu rozpoczyna się proces wytwarzania modułów. Czynności związane z ich powstaniem w 90% odbywają się w hali produkcyjnej. Gotowe moduły przywozi się na teren budowy i tam montuje na przygotowanych fundamentach przy użyciu dźwigu.

Prace w fabryce oraz na placu budowy prowadzi się równolegle, co umożliwia szybkie oddanie placówki do użytku. Obiekty modułowe są projektowane i dostarczane w terminie do 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Jakie są różnice w użytkowaniu placówki?

W zakresie funkcjonalności obiekty modułowe Climatic niczym nie różnią się od tradycyjnych budynków. Posiadają instalacje grzewcze, kanalizacyjne, elektryczne. Wyposażono je w nowoczesne systemy wentylacyjne, a także cechuje je estetyczny wygląd.

Koszty są porównywalne z klasycznymi rozwiązaniami. Ogromną zaletą jest brak robót dodatkowych i kosztów waloryzacji wynagrodzenia. 

Zalety budownictwa modułowego Climatic

 – Brak uciążliwości związany z pracami na budowie

Prace na terenie inwestycji trwają do kilku dni i ograniczają się do montażu gotowych części. Niska uciążliwość budowy ma znaczenie przy rozbudowie funkcjonującej już placówki medycznej.

Łatwa i szybka rozbudowa

Obiekty można w każdej chwili rozbudować lub przebudować.

Moduły charakteryzują się ciężarem mniejszym aż o 50% od technologii tradycyjnej, to stanowi minimalne obciążenie dla konstrukcji nadbudowywanych budynków.

Są bezpieczne w użytkowaniu i zgodne z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego.

Oszczędności eksploatacyjne

Rozwiązania odznaczają się niskimi kosztami eksploatacyjnymi wynikającymi z wykonania w technologii pasywnej. Opłaty związane z eksploatacją są mniejsze nawet o 60%.

Zaawansowane technologie

W przypadku bloków operacyjnych w budynkach modułowych Climatic możliwa jest instalacja  systemu integracji sal operacyjnych. Standardem wyposażenie jest także zaawansowany system BMS.

Skip to content