XI Forum Europa-Ukraina rozpoczęte!

Forum Europa-Ukraina

Uczestnicy paneli oraz zaproszeni goście zajmą się najbardziej palącymi problemami Ukrainy i jej relacjami z krajami Unii Europejskiej. Postarają się odpowiedzieć na pytania – Czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z UE i innymi krajami? Jakie następne działania powinien podjąć Kijów i jego europejscy partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację z Zachodem?

Podczas tegorocznego forum swój udział zapowiedzieli między innymi: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Stanisław Terlecki, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, Mykoła Kniażycki – współprzewodniczący Komitetu Rady Najwyższej ds. Stowarzyszenia UE-Ukraina, wiceminister oświaty i nauki Ukrainy Jurij Raszkiewicz, wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar, wiceminister polityki informacyjnej Ukrainy Dmitro Zołotukin oraz Anatolij Kinach – prezes Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców.

Pierwszy dzień dyskusji zwieńczy gala, której kulminacyjnym punktem będzie wręczenie reżyserom Jerzemu Hoffmanowi i więźniowi rosyjskiego łagru Olegowi Sentsowowi – Karpackiej Nagrody Wspólnych Wartości, której sponsorem jest TAURON. Podczas drugiego dnia forum swój czas będą mieli młodzi wynalazcy oraz innowatorzy. Wielka gala start-upów z nagrodami dla najlepszych młodych przedsiębiorców zakończy drugi dzień obrad.

W 50 panelach, które będą skupiały się na wydarzeniach związanych z biznesem i gospodarką, integracją europejską i reformami na Ukrainie, polityce międzynarodowej oraz społeczeństwem, wystąpi ponad 300 prelegentów – ekspertów doskonale znających wyzwania, które stoją zarówno przed Ukrainą jak i państwami Unii Europejskiej, które liczą na zaangażowanie tego kraju w sprawy międzynarodowe. Na konferencję zarejestrowało się ponad 1000 gości z blisko 30 krajów.

Ważną częścią forum będą II Targi Wschodnie. To szansa na nawiązanie relacji biznesowych i partnerskich dla firm, które działają po obu stronach polsko-ukraińskiej granicy a także regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku gościć będziemy ponad 70 wystawców.