Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Start-up Session – innowacyjne start-upy na Forum Ekonomicznym

Forum Ekonomiczne

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego młodzi przedsiębiorcy mieli możliwość prezentacji swoich innowacyjnych pomysłów przed gośćmi krynickiej konferencji.

W Krynicy podczas Start-up Session zaprezentowało się 13 nagradzanych start-upów z Polski. Większość z nich uczestniczyła w Forum Inwestycyjnym w Tarnowie, które odbyło się w kwietniu tego roku. Start-upowcy zaprezentowali swoje innowacyjne rozwiązania Komisji Eksperckiej, w której skład weszły znane i cenione osoby z polskiego świata start-upowego: Paweł Bochniarz, prezes Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, Maciej Sadowski, prezes Fundacji Startup Hub Poland, Łukasz Dziekoński z PKO BP i Marguerite Fund oraz Michał Sieczko z Canon Polska.

Wydarzeniem specjalnym poprzedzającym Start-up Session była prezentacja książki Saula Singera „Naród start-upów. Historia cudu gospodarczego Izraela”. Badacz izraelskiego ekosystemu start-upowego odpowiedział m.in. na pytanie, jak to się stało, że Izrael jest obecnie jedną z głównych stolic startu-powego świata.

W samej ścieżce Start-up Session zaprezentowały się projekty, które mogą się pochwalić wieloma osiągnięciami, m.in.: Nexbio, UserEngage, SkyTronic, 2040.io, Airly, Billon, Hyper Poland, PelviFly, FindAir, UnitDoseOne, Telemedi.co, Laparo, Sinerit oraz Outlet Spożywczy.

– Forum Ekonomiczne w Krynicy było dla nas doskonałą okazją do spotkań, rozmów i nawiązania wartościowych kontaktów z przedstawicielami świata biznesu i przemysłu. Jak się okazało, to nie tylko konferencja, ale i miejsce do wymiany myśli, poszukiwania rozwiązań, zdobywania wiedzy oraz inspiracji – mówi Tadeusz Gudaszewski, CEO Sky Tronic.

Mateusz Juszczak, CEO Laparo dodaje: – Dzięki udziałowi w Forum Ekonomicznym udało nam się nawiązać wiele nowych kontaktów, a także zdobyć sporo cennych porad biznesowych od osób zdecydowanie bardziej doświadczonych od nas. Część wskazówek udało się już wykorzystać i wdrożyć w działalność spółki. Ciekawostką jest również fakt, że dzięki Forum odnotowaliśmy nawet kilka sprzedaży naszych urządzeń do szpitali.

– Udział w ścieżce startu-pów podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy dał nam wyjątkową możliwość prezentacji naszego projektu przed wybitną Komisją Ekspercką i zebrania niezwykle cennych uwag od osób o ogromnym doświadczeniu w biznesie i zarządzaniu. Wiedza, doświadczenie, nowe kontakty – ale też podbudowanie pewności siebie i wiary w to, że jesteśmy świetnym zgranym zespołem tworzącym innowacyjny polski produkt – z tym wszystkim wróciliśmy do Krakowa z Krynicy!” – podsumował swój udział Dominik Stasiak z Sinterit.

W ramach Start-up Session odbyła się również prezentacja projektu akceleratora start-upowego Bridge to MassChallenge Warsaw organizowanego przez Fundację Przedsiębiorczości Technologicznej. Goście Forum Ekonomicznego mogli odwiedzić również stoiska start-upów w specjalnym miejscu – Start-up Zone.

Skip to content