Zdrowie nas wszystkich najważniejsze podczas Świąt Wielkanocnych

Tegoroczną Wielkanoc zapamiętamy na długo, będzie inna niż dotychczasowe. Wielu z nas nie spotka się z rodziną i przyjaciółmi, ale choć na odległość starajmy się wesprzeć siebie wzajemnie. W tym trudnym okresie ze szczególną wdzięcznością myślimy o pracownikach służby zdrowia, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Wśród wielu lekarzy, specjalistów i osób odpowiedzialnych za służbę zdrowia w Polsce, którzy byli gośćmi Forum Ochrony Zdrowia, znajduje się także prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel, który w zeszłym roku wraz z zespołem muzycznym medyków Autentikos wystąpił na Forum Ekonomicznym.

Najnowszy utwór zespołu „Katedra w Mediolanie” mówi o tym, jak podczas epidemii zmienił się świat:
Utwór: https://bit.ly/katedrawmediolanie
Od wielu lat panele Forum Ochrony Zdrowia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony gości Forum Ekonomicznego i innych konferencji ISW. Panel „Inwestycja a nie koszt- jak i dlaczego zwiększać nakłady na ochronę zdrowia” z udziałem przedstawicieli rządu zgromadził w 2019 roku 270 słuchaczy i osiągnął rekord frekwencji wśród sesji panelowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

W 2019 roku obrady Forum Ochrony Zdrowia odbywały się w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Zdrowia z gabinetami do badań przesiewowych, punktami pomiaru poziomu cukru i ciśnienia. Tradycyjnie podczas Forum Ochrony Zdrowia już kolejny raz wręczono nagrody w Rankingu Zdrowia.

Ranking Forum Ochrony Zdrowia 2019 to jedyne tego typu w Polsce podsumowanie ubiegłorocznych wyników firm związanych z ochroną zdrowia. Celem nagrody jest wskazanie najbardziej efektywnych i najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora ochrony zdrowia. Do udziału w rankingu zgłosiło się 280 firm.

W X Forum Ochrony Zdrowia uczestniczyło 521 Gości, wśród nich: ministrowie zdrowia, parlamentarzyści, prezesi NFZ, przedstawiciele agencji rządowych, przedstawiciele instytucji samorządowych, wybitni specjaliści ochrony zdrowia: naukowcy i praktycy, dyrektorzy szpitali, przedstawiciele zarządów firm farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pacjenckich. Forum Ochrony Zdrowia towarzyszył koncert lekarzy, tworzących zespół Autentikos.

Niech w tym trudnym okresie muzyka podnosi nas na duchu!