Rozmowa z Gigim Donellim, redaktorem naczelnym Radio24 | Il Sole 24 Ore [wideo]

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Gigim Donellim, redaktorem naczelnym Radio24 | IlSole24Ore, który opowiada jak aktualnie wygląda życie w bardzo ciężko doświadczonym pandemią Mediolanie.

To, co widzimy dzisiaj, to z pewnością ogromna chęć do wznowienia wszelkich aktywności. Przede wszystkim Włochy nie są krajem zamkniętym z rygorem pozostania w domach, jak niektórzy mogliby uważać. Wokół nas, w centrum Mediolanu otwierają się sklepy, restauracje i bary.

Donelli podkreśla również, że jednym z powodów, które doprowadziły do tak dramatycznej sytuacji we Włoszech w ostatnich miesiącach, jest bardzo długa średnia wieku mieszkańców półwyspu apenińskiego, a jak wiemy to właśnie osoby starsze, najczęściej padają ofiarą koronawirusa.

W specjalnie nagranym dla nas wideo, dziennikarz ostrzega, że kryzys wywołany Covid-19 może być wkrótce poważnym zagrożeniem dla włoskiej turystyki.

We Włoszech 5 milionów ludzi pracuje w sektorze turystycznym. Ponad 50%, a dokładniej 53% zysku w turystyce pochodzi od zagranicznych turystów. Możecie, więc sobie wyobrazić jak nieprawdopodobne skutki może mieć w tym znaczeniu dalsze zamknięcie kraju.

 

Film dostępny z polskimi i angielskimi napisami.