Minister inwestycji i rozwoju będzie gościem XI Forum Europa – Ukraina

Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju potwierdził wzięcie udziału w Forum Europa – Ukraina. Konferencja rozpoczyna się we wtorek 13 marca.

Minister Kwieciński w resorcie rozwoju pracował już w rządzie Beaty Szydło. Na stanowisko sekretarza stanu w tym ministerstwie został powołany listopadzie 2015 roku. Wcześniej, w latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską.

Obecny minister inwestycji i rozwoju jest częstym gościem naszych konferencji. Na grudniowym Forum Przemysłowym w Karpaczu, jeszcze jako wiceminister rozwoju mówił, że wiarygodność kredytowa Polski oraz jej gospodarka mogą potencjalnie otrzymać lepsze oceny. Ocenił, że polska gospodarka ma szansę utrzymać tempo wzrostu w najbliższych kwartałach. Dodał też, że analitycy Fitch potrzebują jeszcze czasu, żeby ocenić, na ile wzmacniają się inwestycje oraz eksport. Zdaniem wiceministra to właśnie te dwa czynniki w coraz większym stopniu zaczynają decydować o wzroście gospodarczym.