XXVIII Forum Ekonomiczne podsumowane

Przyszłoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy odbędzie się w dniach 3-5 września 2019. Rada Programowa Forum Ekonomicznego spotkała się ostatni raz w tym roku. Głównym tematem posiedzenia było podsumowanie tegorocznego Forum oraz wyznaczenie celów na przyszły rok.

Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego współgospodarzami byli – Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały najważniejsze liczby tegorocznego Forum Ekonomicznego, które pod wieloma względami było rekordowe. Przyjęte zostało także sprawozdanie finansowe za rok 2018 oraz zmiany w składzie osobowym Rady Programowej.

Oficjalnie przyjęta została data XXIX Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w pierwszym tygodniu września, w dniach 3-5.09.2019. Założenia programowe obejmują podobny zakres, co w 2018 roku. Podczas Forum ma odbyć się 6 sesji plenarnych, prezentacja raportu Forum Ekonomicznego, a także: wykłady, rozmowy z najważniejszymi gośćmi oraz prezentacje ludzi biznesu i instytucji. Wręczone zostaną także nagrody Forum: dla Człowieka Roku, Firmy Roku, Organizacji Pozarządowej Europy Środkowo-Wschodniej oraz Nowa Kultura Nowej Europy.

Tradycyjnie Forum Ekonomiczne odbędzie się w obiektach Uzdrowiska Krynica-Żegiestów w Krynicy-Zdroju. Rada Programowa przewiduje obecność ponad 5000 gości z kilkudziesięciu krajów świata. Za przygotowanie przyszłorocznego Forum odpowiedzialny będzie zespół Instytutu Studiów Wschodnich, który organizuje je od 28 lat.