Szwedzka parlamentarzystka – Margareta Cederfelt, potwierdziła udział w XII Forum Europa – Ukraina

Coraz więcej gości ze Skandynawii potwierdza swoje przybycie na Forum Europa – Ukraina. Jednym z nich jest Margareta Cederfelt.

Jest posłanką w Szwedzkim Parlamencie z ramienia Partii Umiarkowanej oraz Członkiem Komisji Spraw Obywatelskich i Komisji ds. Unii Europejskiej. Jest również Wiceprzewodniczącą Delegacji Stałej Komisji Spraw Zagranicznych Szwecji przy OBWE.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obserwacji wyborów, aktywnie działa na rzecz obrony wartości demokratycznych, rządów prawa, pokoju i bezpieczeństwa w regionie OBWE. Przewodniczyła misjom obserwacyjnym OBWE w Tadżykistanie i Turcji oraz pełniła funkcję specjalnego koordynatora krótkoterminowej misji obserwacyjnej OBWE w Czarnogórze. Oprócz pracy  w OBWE aktywnie współpracuje z parlamentarzystami na rzecz Global Action, gdzie pełni funkcję Przewodniczącej Krajowej Rady Parlamentarzystów.

Margareta Cederfelt weźmie udział w sesji plenarnej – Europa i Ukraina po 2019 roku. Ile zmiany, ile kontynuacji? Paneliści będą rozmawiać o możliwych scenariuszach po wyborach parlamentarnych i prezydenckich na Ukrainie w 2019 roku.