Rozpoczęło się III Forum Przemysłowe w Karpaczu

Kierunki rozbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim hasłem rozpoczęło się w piątek Forum Przemysłowe. Eksperci, politycy, naukowcy i dziennikarze przez dwa dni dyskutować będą w Karpaczu o kluczowych zagadnieniach europejskiego przemysłu.

Reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, ale również wszystko, co dotyczy szeroko pojętego przemysłu czasu wolnego, a więc m.in. turystyki, kultury, rozrywki – to najważniejsze zagadnienia konferencji.

Pierwszego dnia Forum jego uczestnicy skupią się m.in. na następujących tematach:

  • Przemysł 4.0 – rewolucja, czy ewolucja?
  • Kapitał ma narodowość. Czy czeka nas deglobalizacja?
  • Kierunki przebudowy i rozwoju przemysłu w Europie
  • Etyka w biznesie: człowiek, czy pieniądze?
  • Inwestycje siłą napędową rozwoju gospodarczego
  • Rynek mocy i negawaty wsparciem transformacji energetycznej w Polsce
  • Energia dla polskiej gospodarki – odbiorcy na rynku energii
  • Wdrożenie czystej energetyki węglowej jak je osiągnąć?

Podczas całej konferencji przed panelami dyskusyjnymi i rozmowami prezentować się będą najciekawsze polskie startupy. W ramach pitchingów startupowych odbędzie się konkurs, w którym będzie można wygrać udział w elitarnej ścieżce Startup Session podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy w 2018 roku – największej konferencji międzynarodowej w naszej części Europy.

Pierwszy dzień III Forum Przemysłowego zwieńczy uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów tegorocznych nagród w kategoriach „Inwestor” oraz „Inwestycja” (początek o godz. 21:15). Chcąc wspierać firmy, które mimo obaw decydują się na inwestycje, Instytut Studiów Wschodnich wspólnie z Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych organizują konkurs o „Nagrodę Forum Przemysłowego dla najlepszych inwestycji oraz inwestorów 2017”.

Najważniejsze panele dyskusyjne będziemy relacjonować.

Pierwsze wydarzenie jutrzejszego dnia Forum o godz. 9.