Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Poznajcie 12 małopolskich firm, które wezmą udział w VI Europejskim Kongresie Samorządów!

Europejski Kongres Samorządów Najnowsze informacje VI Europejski Kongres Samorządów

6-7 grudnia 2021 roku w Mikołajkach odbędzie się VI Europejski Kongres Samorządów. Zobaczcie ofertę 12 firm, które w ramach Małopolska Innovation Rocket wezmą udział w wydarzeniu.

Europejski Kongres Samorządów, to najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone polityce regionalnej. Kongres ma już ugruntowaną pozycję. Regularnie przyciąga najważniejsze postacie krajowych i zagranicznych samorządów, władz centralnych oraz biznesu. W tym roku w dniach 6-7 grudnia po raz pierwszy samorządowców z całej Europy gościć będą mazurskie Mikołajki. Głównym partnerem wydarzenia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu będzie ” Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?”. Wśród najważniejszych tematów, które będą omawiane podczas paneli znajdą się : finansowanie rozwoju regionów, smart-rozwiązania, współpraca transgraniczna oraz tworzenie sprzyjających warunków dla inwestycji.

Podczas kongresu poznamy 12 innowacyjnych firm z projektu Małopolska Innovation Rocket, które przedstawią swoją ofertę:

  • icMobile Systems – Misją firmy jest oferowanie Klientom i Partnerom nowoczesnych, łatwych w instalacji i użyciu, stabilnych w użytkowaniu, programów mobilnych pracujących na dowolnych typach urządzeń przenośnych i smartfonów oraz rozwiązań noszonych (Google Glass EE2, RealWear HMT-1) znacznie podnoszących efektywność pracowników mobilnych.
  • Techmo – Firma tworzy i dostarcza technologie w obszarze przetwarzania mowy. Od 2015 roku skutecznie wdraża rozwiązania z zakresu rozpoznawania mowy (Techmo ASR), syntezy mowy (Techmo TTS) oraz analizy mowy (Techmo SPEECH ANALYTICS).
  • Mohabo Studio – Idea projektu jest prosta: firma chce zachęcić więcej osób do sprzątania planety. W tym celu stworzyła Planet Heroes – międzynarodową platformę, do której każdy może dołączyć i tworzyć własne projekty. Projekt jest działaniem polegającym na oczyszczeniu każdego naturalnego obszaru ze śmieci i odpadów.
  • Ideo Bricks (Hakuna Matata Mateusz Kustra) – Mateusz jest profesjonalnym budowniczym z klocków. Specjalizuje się w budowie makiet architektonicznych magazynów, fabryk oraz budynków – np. domów, zabytków i krajobrazów oraz także prezentów np. przedmiotów samochodów i scenek, które przyciągają oko nie tylko najmłodszych. 
  • Talent Alpha – Innowacyjny startup HR Tech, który przenosi specjalistów IT i ich zdolności do cyfrowego świata. Pozwala mierzyć umiejętności za pomocą zaawansowanych narzędzi Talent Analytics oraz zarządzać nimi w ludzkiej chmurze. Łączy firmy sektora MŚP z globalnymi markami jak ABB, Decathlon, Fujitsu, GFT, Infosys, Novartis czy UiPath pozwalając na współpracę przy dużych, ciekawych projektach. 
  • Quality Time – Firma tworzy kreatywne filmy i jakościowe zdjęcia. Zajmuje się relacjami z wydarzeń, reklamami i wszystkim tym co możecie obejrzeć, usłyszeć i zobaczyć w internecie. Cyfrowy obraz to „MY”.
  • Secfense – Firma tworzy oprogramowanie pozwalające na zabezpieczenie kont użytkowników systemów informatycznych przed włamaniem z wykorzystaniem przechwyconych, bądź złamanych haseł. Unikalność rozwiązania polega na wdrożeniu zabezpieczeń w łatwy i masowy sposób, bez konieczności jakiejkolwiek modyfikacji chronionych aplikacji webowych, przy wykorzystaniu innych niż hasła, bezpieczniejszych sposobów uwierzytelniania, np. kryptografii czy biometrii.
  • SEEDiA – Firmą technologiczna, która buduje inteligentną infrastrukturę pozwalającą na realną optymalizację usług miejskich i redukcję kosztów nawet o 43%. Sercem systemu jest oprogramowanie i elektronika, które optymalizują dystrybucję energii z paneli słonecznych. Panel.seedia.city jest przeznaczony do integracji inteligentnych rozwiązań, jednocześnie integrując dane o produktach SEEDiA z innymi rozwiązaniami miejskimi poprzez API. 
  • TakesCare – Start-up oferujący internetową i mobilną platformę do zarządzania zdrowiem na odległość. Tworzy digitalne produkty i usługi dedykowane dla Pacjentów, Lekarzy, Specjalistów Medycznych oraz Partnerów Biznesowych. Dzięki wiedzy profesjonalistów i opracowanym schematom leczenia, wspieranych przez głębokie uczenie i cyfrowe rozwiązania, wykorzystuje potencjał telemedycyny do wsparcia systemu ochrony zdrowia.
  • FindAir – Firma z branży technologii medycznych, która dostarcza inteligentne urządzenia inhalacyjne i systemy telemedyczne wspierające leczenie astmy i POChP.
  • Createc – Startup technologiczny działający w obszarze wysokich technologii, w tym dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Oferuje wsparcie w rozwoju istniejących i wdrażaniu zupełnie nowych, unikalnych w skali światowej rozwiązań z zakresu przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych, systemów pomiarowych, drukowania 3D, komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania oraz komputerowych systemów eksperckich poprzez skuteczny transfer wiedzy akademickiej do przemysłu.
  • WooBrick – Produktem nad którym pracuje firma są pierwsze na świecie, interaktywne klocki drewniane, jednocześnie kompatybilne ze standardem LEGO i przeznaczone do edukacji poprzez zabawę, o nazwie QUBTRIX. Na dzień dzisiejszy wytworzonych zostało 14 rodzajów kształtów klocków. Aktualnie trwają prace nad skonfigurowaniem zestawów. W kolejnym etapie dobrana zostanie wielkość i ostateczna postać opakowań, wykonana będzie też certyfikacja CE kompletnych zestawów.

Skip to content