Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w kraju. To właśnie w województwie małopolskim znajduje się najwięcej parków narodowych, krajowych zasobów wód mineralnych oraz największa liczba polskich obiektów z listy światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. O sile regionu stanowi też jego ogromny potencjał gospodarczy i zaplecze infrastrukturalne oraz konsekwentnie wdrażana strategia jego rozwoju. Opiera się ona na trzech fundamentach: dziedzictwie naturalnym i kulturowym Małopolski, kapitale ludzkim oraz wspieraniu przedsiębiorczości w tzw. branżach przyszłości. Są nimi m.in.: biotechnologia, IT oraz przemysły kreatywne. Nieustannie rozwijana infrastruktura, atrakcyjne warunki inwestowania, a przede wszystkim otwartość na współpracę sprawiają, że region staje się siedzibą wielu międzynarodowych firm.

Działania władz województwa na rzecz rozwoju regionu znajdują uznanie w prestiżowych międzynarodowych konkursach. Tworzenie przyjaznego środowiska dla prowadzenia biznesu, rozwój przedsiębiorczości oraz efektywne wykorzystanie funduszy europejskich zostały docenione przez Komitet Regionów, który uznał Małopolskę – jako jedyne do tej pory polskie województwo – Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Z kolei w konkursie RegioStars 2016 organizowanym przez Komisję Europejską pierwsze miejsce zdobył projekt Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. W tym roku o to zaszczytne wyróżnienie walczą dwa projekty województwa – Małopolska Karta Aglomeracyjna oraz nowatorski system bonów na szkolenia, które przedsiębiorcy mogli zdobywać w ramach projektu zrealizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Rezultaty poznamy już w październiku.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Krynica-Zdrój – Miasto Gospodarz Forum Ekonomicznego

Krynica-Zdrój – „Perła Polskich Uzdrowisk” – kurort a także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura hotelarska i około turystyczna; kolej gondolową na Jaworzynę, wyciągi narciarskie, lodowisko, sankostrada, trasy dla turystyki pieszej i rowerowej, a wszystko uzupełnione o restauracje, karczmy i punkty gastronomii. Więcej: www.krynica-zdroj.pl

Centrum Projektów Europejskich

Centrum Projektów Europejskich jest państwową jednostką budżetową. Prowadzi wspólne sekretariaty techniczne dla programów współpracy transgranicznej 2014-2020 (Południowy Bałtyk, Polska-Rosja, Polska-Białoruś-Ukraina, Polska-Słowacja, Polska-Saksonia). Jest Instytucją Pośredniczącą dla Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa w ramach PO Wiedza Edukacja Rozwój. Prowadzi Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Więcej na www.cpe.gov.pl.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”: Obejmuje obszar upoważniający przedsiębiorców do korzystania z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego. WSSE to największa z 14 stref ekonomicznych w Polsce, uważana za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Europie. Działa w niej ponad 200 przedsiębiorstw, które zainwestowały łącznie blisko 6 mld euro. Są wśród nich międzynarodowe koncerny, jak: Volkswagen, Mercedes-Benz, Toyota, 3M czy Mondelez.

Województwo Podkarpackie

Podkarpackie to dynamicznie rozwijający się region, przyjazny mieszkańcom, atrakcyjny dla turystów, stawiający na naukę i innowacyjne technologie. Wielu światowych potentatów ulokowało tu swoje inwestycje. Najliczniejsza ich grupa związana z lotnictwem, inteligentną specjalizacją regionu tworzy światowej klasy klaster „Dolina Lotnicza”. Inne lokomotywy rozwoju regionu to sektor ICT oraz motoryzacja. Marką województwa jest również wysoka jakość życia oraz umiejętnie wykorzystywane środki unijne.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów Spółka Akcyjna

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to blisko 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego. Oferujemy bazą noclegową w samym sercu Krynicy. To 600 miejsc w 1-, 2-, i 3-osobowych pokojach o wysokim standardzie. Organizujemy: • pobyty sanatoryjne • wczasy lecznicze • turnusy rehabilitacyjne • pobyty weekendowe • kongresy i spotkania biznesowe. Jesteśmy wyłącznym producentem wód leczniczych: Jan, Zuber, Słotwinka oraz wody mineralnej Kryniczanka. Wody oraz specyficzne walory klimatu sprzyjają leczeniu wielu schorzeń. Więcej na: www.uzdrowisko.krynica.com.pl

Accenture

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 411 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 4 400 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Alior Bank

Alior Bank jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce. Aktywa banku wynoszą blisko 62 mld zł, co plasuje go na 9. miejscu . Bank zapewnia obsługę prawie 4 mln klientów, w tym ponad 190 tys. firm. Od 2014 r. akcje Alior Banku wchodzą w skład indeksu WIG20 skupiającego największe i najbardziej płynne spółki. Strategia biznesowa banku zakłada rozwój nowoczesnej bankowości detalicznej oraz rozwój bankowości dla MSP w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Grupa Air Liquide, obecna w 80 krajach, zatrudniająca ponad 67 tys. pracowników i obsługująca ponad 3 mln klientów i pacjentów, jest światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Od założenia w 1902 roku zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją tlenu, azotu oraz wodoru. Grupa Air Liquide jest notowana na Giełdzie Euronext w Paryżu (segment A), jest także członkiem CAC 40 oraz wchodzi w skład spółek tworzących indeksów: Dow Jones Euro Stoxx 50 oraz FTSE 4 Good.

Amazon

Stronę internetową Amazon.com uruchomiono w lipcu 1995 r. Firma wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, TV Fire, Amazon Echo i Alexa.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku, stała się wiodącym głosem biznesu w Polsce. Reprezentujemy ponad 330 największych inwestorów zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, którzy zainwestowali ponad 160 mld złotych i zatrudniają ponad 220 tysięcy osób. Nasze priorytety to rozwój gospodarczy, otwarty dialog pomiędzy biznesem i rządem oraz zwiększanie konkurencyjności Polski na świecie we współpracy z amerykańskim know-how. Od 2012 roku organizuje z sukcesem „AmCham Diner”.

APCOA Parking

APCOA Parking jest największą w Europie firmą działającą w branży parkingowej, zarządzającą ponad 9000 obiektów parkingowych w 13 krajach. W Polsce jako największa i najnowocześniejsza firma w branży, APCOA Parking zarządza ponad 140 obiektami parkingowymi przy centrach handlowych i marketach, biurowcach, hotelach, kompleksach rozrywkowych, szpitalach, dworcach kolejowych czy też portach lotniczych – wszędzie skutecznie rozwiązując problemy parkingowe swoich klientów.

Baker & Mckenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

Kancelaria Baker McKenzie od 1949 roku pomaga swoim klientom odpowiadać na wyzwania związane z uczestnictwem w globalnej gospodarce. Nasze usługi świadczone są przez ponad 13 tysięcy osób z 47 krajów, co daje nam głębokie zrozumienie kultury biznesowej na całym świecie i sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić utalentowanych ludzi i doświadczenie niezbędne aby z łatwością poruszać się pomiędzy złożonością praktyk i granic.

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW w Warszawie. Oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów. Przedsiębiorstwom dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku.

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań Banku jest również wspieranie aktywności zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. działa od 88 lat. Jest częścią Grupy PZU i tworzy największą w Polsce i jedną z największych Europie Środkowo-Wschodniej instytucji finansowych. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Bank Pekao S.A. jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

BASF Polska Sp. z o.o.

W BASF tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju. Łączymy sukces gospodarczy z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonują tu m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory), w Myślenicach koło Krakowa (domieszki) oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne w Śremie koło Poznania, gdzie mieści się również BASF Coatings Services (powłoki samochodowe). 2017 rok jest dla nas rokiem szczególnym. Świętujemy 25 lat obecności na polskim rynku! Dziś firma zatrudnia tu blisko 800 pracowników, a wartość naszej sprzedaży za 2016 rok wyniosła 778 mln euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.basf.com.

Biogen Poland Sp. z o.o.

Biogen to jedna z najstarszych, niezależnych firm biotechnologicznych założona przez wizjonerskich naukowców – noblistów. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki Biogen odkrywa, rozwija i dostarcza innowacyjne terapie stosowane w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych oraz chorób rzadkich. Firma stworzyła najszersze portfolio leków na stwardnienie rozsiane (SM) oraz pierwszy i jedyny leku na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i prowadzi intensywne badania nad skutecznym leczeniem choroby Alzheimera.

Britenet Sp. z o.o.

Britenet to profesjonalny software house oraz partner biznesowy, który zajmuje się leasingiem ekspertów IT. Firma działa od 2006 roku i zatrudnia obecnie ponad 350 specjalistów. Tworzy systemy, które wspierają procesy operacyjne wielu obszarów biznesu. Firma wygrała niedawno ogromny przetarg publiczny na leasing specjalistów do Centralnego Ośrodka Informatyki (COI). Britenet dwukrotnie został wybrany Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce w badaniach AudIT Computerworld – TNS (2016 i 2015).

BUDIMEX SA

Budimex istnieje blisko 50 lat. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, przemysłowego i energetycznego. Firma zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management i gospodarki odpadami. Od 1995 spółka jest obecna na GPW, a od 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań.

Canon Polska

Oferta Canon dla biznesu łączy rozwiązania do druku i obsługi elektronicznych oraz papierowych dokumentów firmowych. Doradzamy jak maksymalizować wydajność na każdym etapie ich przetwarzania – od optymalizacji procesów, takich jak obsługa faktur, po rozwiązania do zarządzania skomplikowanymi procesami dla księgowości, działu obsługi przesyłek czy HR. Dzięki technologicznemu DNA, doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy na temat procesów biznesowych, świadczymy także usługi outsourcingu i doradztwa zarządczego. Więcej na: www.canon.pl/biznes

Danfoss

Danfoss jest liderem w zakresie energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów energii i redukcję emisji CO2. Produkty Danfoss są wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia budynków, chłodzenia w przemyśle spożywczym, sterowania pracą silników elektrycznych oraz zasilania dużych maszyn rolniczych i budowlanych. Globalnie firma zatrudnia 25 300 pracowników. W Polsce Danfoss posiada 7 zakładów produkcyjnych i zatrudnia ponad 1700 osób. Więcej: www.danfoss.pl

Deloitte

Deloitte jest jedną z wiodących firm doradczych w kraju, świadczącą usługi profesjonalne w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem, konsultingu strategicznego i technologicznego, oraz agencji interaktywnej w ramach Deloitte Digital. Firma Deloitte jest na polskim rynku od ponad 25 lat. Nasze główne biuro mieści się w Warszawie. Posiadamy dziewięć biur lokalnych w największych polskich miastach. Zatrudniamy ponad 2600 pracowników. Więcej na: www.deloitte.pl

Deutsche Bank Polska S.A.

Deutsche Bank Polska S.A. oferuje usługi z zakresu bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom, instytucjom finansowym oraz sektorowi publicznemu. Bank doradza również Klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w zakresie nowoczesnych rozwiązań finansowych, oferując dostęp do swoich usług poprzez sieć niemal 150 Oddziałów i Centrów doradczych na terenie całego kraju, a także za pośrednictwem Internetu i Teleserwisu. Deutsche Bank Polska S.A. jest członkiem Grupy Deutsche Bank – jednej z największych instytucji finansowych na świecie, która jest obecna na polskim rynku od 25 lat.

Domański Zakrzewski Palinka

Tworzymy największą polską kancelarię prawniczą. Od prawie 25 lat nasi eksperci doradzają polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Obecnie w naszych biurach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu pracuje ponad 150 ekspertów. Do problemów podchodzimy holistycznie, wszystkie sprawy rozpatrywane są kompleksowo przez wielozadaniowe zespoły. W utrzymaniu wysokiej pozycji na rynku pomaga nam wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy dużych i złożonych projektach, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz praca z bardzo wymagającymi klientami.

Echo Investment

Echo Investment to największy polski deweloper realizujący inwestycje w trzech głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym i biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowała ponad 120 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski, o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 1,3 mln mkw. W 2015 roku Echo Investment stało się częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate – Oaktree – PIMCO

Echo Polska Properties

Echo Polska Properties to holenderska spółka działająca według formuły REIT, notowana na giełdach w Johannesburgu i Luksemburgu. Jej portfel aktywów to nieruchomości zlokalizowane w 18 miastach Polski, w tym 9 projektów biurowych i 14 projektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 663 tys. mkw. oraz dwie działki budowlane. Celem EPP jest stworzenie w Polsce największej, generującej przychody, platformy rentownych aktywów handlowych przynoszących wysokie stopy zwrotu swoim akcjonariuszom.

Ekstraklasa S.A.

Ekstraklasa S.A. jest spółką akcyjną, założoną 14 czerwca 2005 roku w wyniku umowy pomiędzy PZPN, a klubami piłkarskimi uczestniczącymi w rozgrywkach pierwszej ligi, które były inicjatorem powołania ligi zawodowej. Akcjonariuszami spółki jest 16 klubów najwyższej klasy rozgrywkowej (każdy 5,8% akcji), posiadający ogółem 92,8% akcji spółki; pozostałymi 7,2% akcji dysponuje Polski Związek Piłki Nożnej. Cele Ekstraklasy SA: • zarządzanie rozgrywkami • sprzedaż praw medialnych • sprzedaż scentralizowanych praw marketingowych.

Eleven Zett Productions

Eleven Zett Productions jest wiodącą agencją specjalizującą się w promocji, kreowaniu wizerunku i organizacji wydarzeń w obszarze ochrony zdrowia, nauki, spraw społecznych oraz nowych technologii. Podstawą działań firmy jest tworzenie synergii w wielu środowiskach, a także umiejętne łączenie wielu elementów biznesowych, systemowych i społecznych, które sprawia, że każdy zaangażowany podmiot może zyskać i wytworzyć nowe wartości. Więcej na: www.ieleven.pl

Enea

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów. Sieci Enei pokrywają 1/5 kraju. W skład Grupy wchodzą m.in.: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec oraz LW Bogdanka – główny dostawca węgla dla koncernu.

EuRoPol GAZ s.a.

EuRoPol GAZ s.a. jest właścicielem polskiej części gazociągu tranzytowego Jamał-Europa, jednej z najbardziej zaawansowanych i największych inwestycji energetycznych w Europie przełomu XX i XXI wieku. Polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego o długości ok. 684 km przesyłany jest gaz ziemny na potrzeby odbiorców krajowych i zagranicznych. EuRoPol GAZ s.a. spełnia najwyższe wymagania w zakresie transportu gazu i utrzymania infrastruktury technicznej polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

Exatel SA

Exatel SA – polski lider usług bezpieczeństwa ICT. Oferujemy pełen wachlarz rozwiązań klasy operatorskiej: od ochrony przed atakami typu DDoS, doradztwo, ochronę przed wyciekiem danych, aż po Security Operations Center. Od ponad 20 lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji w dowolnym miejscu w kraju – dla biznesu, sektora publicznego i operatorów. Jako głosowy operator hurtowy skutecznie działamy na rynku globalnym. Zaufało nam kilkuset operatorów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Opieramy się na nowoczesnej, rozległej oraz nieustannie rozbudowywanej sieci transmisyjnej. Dzięki temu jesteśmy teleinformatycznym mostem, który łączy wschód i zachód Europy.

EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych. Więcej na: www.ey.com/pl

Facebook

Facebook to założona w 2004 roku społeczność skupiająca ponad 2 miliardy ludzi z całego świata, w tym ponad 15 milionów Polaków, używających platformy do utrzymywania kontaktu z rodziną i znajomymi, dowiadywania się o wydarzeniach na świecie oraz dzielenia się tym, co jest dla nich ważne. Misją Facebooka jest umożliwianie użytkownikom budowania społeczności i zbliżanie ludzi z całego świata. Facebook to również miejsce, w którym marki i firmy łączą się ze swoimi klientami – z platformy korzysta ponad 70 milionów firm.

FAKRO

FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych jak również schodów do poddaszy. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 160 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań FAKRO wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe FAKRO trafiają do ponad 50 krajów świata.

Feerum S.A.

Feerum S.A. jest największym w Polsce producentem kompleksowych elewatorów zbożowych używanych do suszenia i przechowywania produktów roślinnych, takich jak: zboża, roślin strączkowe, rośliny oleiste, kukurydza i inne. Firma oferuje inwestycje pod klucz w zakresie przechowywania ziarna w silosach i magazynach płaskich. Feerum oferuje także kompleksowe rozwiązania w dziedzinie budowy młynów i zakładów mieszalni pasz. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

GAZ-SYSTEM S.A.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. GAZ-SYSTEM S.A. jest też właścicielem spółki Polskie LNG S.A., która została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu.

GetBack S.A.

GetBack S.A. jest spółką zarządzającą wierzytelnościami, która powstała w lutym 2012 roku. Spółka zarządza portfelami inwestycyjnymi obejmującymi wierzytelności własnych i zewnętrznych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. W lipcu 2017 roku spółka zadebiutowała na GPW w ramach IPO akcji spółki. Od marca 2014 roku Grupa Kapitałowa GetBack jest obecna także na rynku rumuńskim.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to jedna z najszybciej rozwijających się giełd w Europie Środkowo-Wschodniej. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Giełda rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych. Od lutego 2012 r. częścią Grupy Kapitałowej GPW jest Towarowa Giełda Energii, na której dokonuje się obrót energią elektryczną, gazem ziemnym, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia i uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.gpw.pl.

Griffin Premium RE..

Griffin Premium RE.. to notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka nieruchomościowa działająca w formule REIT, będąca właścicielem sześciu unikatowych nieruchomości biurowych i trzech biurowo-handlowych zlokalizowanych w najlepszych lokalizacjach w pięciu polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Katowicach. Do GPRE należy, między innymi, warszawska Hala Koszyki.

Griffin Real Estate

Griffin Real Estate to największy i najbardziej dynamiczny inwestor na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, zarządzający aktywami o wartości ok. 5 mld euro. Strategiczni partnerzy Griffin Real Estate to fundusze Oaktree Capital Management, PIMCO oraz Redefine Properties z RPA – Griffin zarządza ich aktywami w Polsce. Ponadto Griffin posiada kilka rentownych platform nieruchomościowych, w tym operatora domów studenckich Student Depot oraz platformę mieszkań dla wynajem Resi 4 Rent.

Grupa FAMUR

Grupa FAMUR jest producentem i dostawcą maszyn oraz urządzeń stosowanych w górnictwie podziemnym i odkrywkowym, a także w branży energetycznej i transportowo-przeładunkowej. Nasza szeroka oferta obejmuje kompleksowe i niezawodne rozwiązania, pozwalające na poprawę bezpieczeństwa i efektywności pracy. Maszyny i technologie Famuru są znane i doceniane na całym świecie. Spółka jest notowana na GPW. Głównym akcjonariuszem Grupy FAMUR jest polska, prywatna firma inwestycyjna TDJ S.A.

Grupa LUX MED

Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne. Oferta LUX MED kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupa Maspex 

Grupa Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z pozycją lidera na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. W porfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Grupa przeprowadziła 18 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2016 roku wyniosły 4,27 mld zł, z czego 31 proc. stanowi sprzedaż zagraniczna.

Grupa PZU

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje swoim klientom najszerszą gamę produktów na polskim rynku ubezpieczeniowym. Klienci firmy mogą skorzystać z produktów w ramach podstawowej działalności ubezpieczeniowej, obejmującej ubezpieczenia majątkowe, na życie oraz inne ubezpieczenia osobowe. Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 12 stylów piwnych oraz cydr, 15 marek i 46 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka, Desperados i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk i Specjal. Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl

Google

Internet jest niezwykle ważny dla wzrostu gospodarczego. Dzięki technologiom cyfrowym wszyscy przedsiębiorcy mają równe szanse i każdy może zostać globalnym graczem. Dlatego wspieramy firmy, przedsiębiorców, deweloperów aplikacji mobilnych, twórców i organizacje kulturalne z Europy Środkowo-Wschodniej, pomagając im w wykorzystaniu technologii internetowych do rozwoju działalności, od komunikacji z odbiorcami na całym świecie, po zapewnienie najwyższych standardów prywatności i bezpieczeństwa w sieci. Podczas Forum zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspieraniem rozwoju gospodarki cyfrowej do naszej przestrzeni Growth Engine, gdzie będzie można bliżej poznać programy Google wspierające przedsiębiorców, startupy i deweloperów aplikacji, takie jak Campus Warsaw, Launchpad czy Digital Workshop. Więcej: g.co/growthengine

HSBC Bank Polska S.A.

HSBC Bank Polska S.A. jest spółką zarejestrowaną w Polsce, należącą do Grupy HSBC. Grupa HSBC jest największą instytucją finansową w Europie, działającą na rynkach będących głównymi partnerami handlowymi Polski (m.in. Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Czechy), należy też do grona największych instytucji finansowych na świecie. HSBC Bank Polska S.A. koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych. Działając za pośrednictwem centrali zlokalizowanej w Warszawie, regionalnych centrów bankowości korporacyjnej w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku, oraz centrum usług biznesowych w Krakowie, HSBC Bank Polska S.A. wspiera polskie przedsiębiorstwa w ekspansji międzynarodowej oraz zagranicznych inwestorów w prowadzeniu działalności w Polsce.

„Ukryci czempioni” – Nagroda Specjalna Forum Ekonomicznego

IKEA Retail Sp. z o.o.

Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o jakość życia Polaków w ich domach, proponując zrównoważone rozwiązania wyposażenia wnętrz. Z pasją wdrażamy też strategię zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive, podnosząc jakość życia wielu społeczności na całym świecie. Grupa IKEA posiada 355 sklepów w 29 krajach na świecie, w tym 10 sklepów w Polsce.

innogy Polska S.A.

innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw energetycznych. Spółka działa w obszarach energii odnawialnej, dystrybucji i infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży. Kluczowymi rynkami działalności innogy są: Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, a także niektóre państwa Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w szczególności Polska oraz Czechy i Węgry.

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. 

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest firmą farmaceutyczną należącą̨ do koncernu Johnson & Johnson. Swoje działania koncentruje na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb medycznych naszych czasów w kluczowych obszarach terapeutycznych, głównie w dziedzinie onkologii, hematoonkologii, immunologii, neurobiologii i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób metabolicznych. Sześć substancji czynnych stworzonych przez Janssen znajduje się na liście leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Grupa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej. Węgiel wydobywany przez Grupę JSW jest wykorzystywany w Europie Środkowej przez lokalne huty należące do międzynarodowych producentów stali i regionalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Produkowany przez Grupę JSW wysokiej jakości koks jest również sprzedawany na rynku globalnym. Głównymi odbiorcami produktów Grupy JSW są klienci w: Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji, we Włoszech i Indiach.

Jeronimo Martins Polska S.A.

Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce zatrudniająca 60 tys. pracowników. Obecna w Polsce od ponad 20 lat jest częścią międzynarodowej grupy Jeronimo Martins. Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości produktów spożywczych w niskich cenach. 4 miliony Polaków codziennie robi zakupy w sklepach Biedronka. Nasza skala zobowiązuje, dlatego dokładamy starań by pozytywnie przyczyniać się do rozwoju społeczności wśród których działamy. Filarem naszej strategii jest współpraca z lokalnymi dostawcami.

Karma Clutch Sp. z o.o.

Karma Clutch – Polski innowacyjny na skalę światową start-up, doceniony m.in. w Dolinie Krzemowej. Pierwsze globalne biuro rzeczy znalezionych, które pozwala nam chronić i odszukiwać wszystko, co jest dla nas ważne i cenne. Karma Clutch powstała w Dolinie Krzemowej, przy ponad rocznej, intensywnej współpracy polsko-amerykańskiego zespołu. Odpowiada na potrzeby milionów ludzi na całym świecie, pomagając znajdować zgubione rzeczy, które dotąd bardzo ciężko było odzyskać.

KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM należy do grona największych światowych producentów miedzi i srebra. Dysponuje 55 letnim doświadczeniem w górnictwie i hutnictwie metali. Oprócz miedzi i srebra KGHM wydobywa także molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę oraz wytwarza ren. Aktywa produkcyjne KGHM są usytuowane na trzech kontynentach. Podstawowe zakłady produkcyjne firmy są zlokalizowane w Polsce. Najważniejsza kopalnia zagraniczna – Sierra Gorda – jest zlokalizowana w Chile. Grupa KGHM zatrudnia ponad 34 tys. pracowników.

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce od ponad 25 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 1 500 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW) jest centralną instytucją depozytową odpowiedzialną za prowadzenie i nadzorowanie systemu rejestracji papierów wartościowych oraz systemu rozrachunku transakcji zawieranych w obrocie instrumentami finansowymi. Realizuje również szereg usług dla emitentów w zakresie obsługi zdarzeń korporacyjnych. Pełni także funkcję Agencji Numerującej odpowiedzialnej za nadawanie kodów dla podmiotów oraz instrumentów rynku finansowego: ISIN i CFI, FISN, LEI, a także Repozytorium Transakcji. Więcej: www.kdpw.pl

Kraków Airport

Kraków Airport jest największym portem regionalnym w Polsce. Pasażerowie mogą korzystać z bogatej oferty przewozowej zarówno przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych. W 2017 r. dziewiętnastu przewoźników oferuje 100 połączeń #PROSTOzKRAKOWA na cztery kontynenty, w tym 27 nowości. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym do największych portów przesiadkowych w Europie, pasażerowie mogą dolecieć do każdego, nawet najbardziej odległego miejsca na świecie.

KUKE

Od ponad 25 lat ubezpieczamy transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Oferujemy usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową zarówno w kraju, jak i za granicą. Nasza działalność skupia się na ubezpieczaniu należności z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności, a także na udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych. Jako jedyny ubezpieczyciel w Polsce mamy prawo do oferowania ubezpieczeń eksportowych gwarantowanych przez Skarb Państwa.

Linklaters

Linklaters jest międzynarodową kancelarią prawną prowadzącą działalność we wszystkich największych centrach biznesowych i finansowych na świecie. Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną, łącząc światowe doświadczenie z gruntowną znajomością polskiego prawa i uwarunkowań gospodarczych. Główne obszary specjalizacji warszawskiego biura Linklaters to: prawo korporacyjne oraz fuzje i przejęcia, private equity, bankowość i finanse oraz rynki kapitałowe, prawo konkurencji i UE, prawo nieruchomości i budowlane, prawo energetyczne i infrastrukturalne, prawo podatkowe, postępowania sądowe i arbitraż, prawo telekomunikacyjne oraz własność intelektualna.

LOTOS

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. LOTOS to czołowy producent i dostawca paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic, a także asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów. Koncern zarządza jedną z trzech największych sieci stacji paliw w Polsce.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA – wiodąca, regionalna instytucja działająca na rzecz rozwoju biznesu. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, zapewniając kompleksowy know-how i nowoczesne rozwiązania finansowe. Świadczy usługi w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pomaga bezpiecznie inwestować w Małopolsce. Aktywnie wspiera eksport, oferując profesjonalne doradztwo i dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów

MasterCard

MasterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

 mBank S.A.

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał w 1986 roku, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje prawie 5,5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Więcej: www.mbank.pl

McKinsey & Company

McKinsey & Company to globalna firma doradztwa strategicznego obecna w 63 krajach, w tym od 1993 r. w Polsce. W ciągu 5 ostatnich lat wspieraliśmy ponad 2 tys. klientów, w tym 93 spośród 100 największych korporacji świata. W biurach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu zatrudniamy ponad tysiąc osób. Doradzamy największym polskim firmom oraz instytucjom publicznym. Bierzemy udział w transformacji kluczowych przedsiębiorstw i przyczyniamy się do rozwoju firm, które są liderami w sektorze surowcowym, TMT, energetycznym, finansowym, dóbr konsumpcyjnych i wielu innych.

Miasto Tarnów

Tarnów jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym wschodniej Małopolski. W Tarnowie inwestorzy mogą liczyć na sprawną obsługę administracyjną, niskie koszty inwestycji i ulgi podatkowe. W mieście od kilkudziesięciu lat rozwija się przemysł chemiczny, elektromaszynowy, zbrojeniowy oraz przetwórstwo spożywcze. Lokalizacja przy autostradzie A4, z dostępem do 2 międzynarodowych lotnisk: w Krakowie i Rzeszowie, stwarza dobre warunki dla rozwoju biznesu. Inwestuj w Tarnowie, zapraszamy!

Miquido

Miquido to wielokrotnie nagradzany software house zajmujący się doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań mobilnych dla biznesu. Laureat Deloitte Technology Fast 50 CE 2016, laureat rankingu najlepszych aplikacji mobilnych 2016 roku wg Google za aplikację HelloFresh, magazynu TIME za aplikację Picniic oraz zwycięzca konkursu Webit Awards 2017. Pracuje m.in. dla branż: finansowej, telekomunikacyjnej, turystycznej, o czym świadczą tacy klienci jak: Herbalife, Aviva, TUI czy Play.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED jest największą i najbardziej reprezentatywną organizacją skupiającą producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych w Polsce. Dzięki inicjatywie MedKompas POLAND jednoczymy firmy i przedstawicieli ochrony zdrowia w debacie na temat transparentności ich współpracy. Jednym z naszych kluczowych zadań jest upowszechnianie innowacyjnych technologii medycznych w celu zapewnienia pacjentom dostępu do nowoczesnych metod leczenia. Biorąc czynny udział w konsultacjach społecznych, a także inicjując tworzenie i nowelizację aktów prawnych, dążymy do stworzenia czytelnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

OLPP Sp. z o.o.

Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. funkcjonuje od 1997 roku. Jest największym w Polsce przedsiębiorstwem specjalizującym się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych. Spółka składuje paliwa do bieżącej dystrybucji na rynek oraz w ramach zapasów interwencyjnych.

PERN S.A.

PERN S.A. to lider Grupy Kapitałowej w skład, której wchodzą spółki zależne: OLPP Sp. z o. o., NAFTOPORT Sp. z o. o., Naftoserwis Sp. z o. o., Naftor Sp. z o. o., CDRiA Sp. z o. o., Siarkopol Gdańsk S.A. Grupa jest potężnie rozwijającym się krajowym liderem logistyki surowcowo-paliwowej, zajmującym się transportem, magazynowaniem i przeładunkiem ropy naftowej i paliw. Łącznie posiada 3,5 mln m³ pojemności magazynowych na ropę i 1,8 mln m³ na paliwa. Dysponuje morskim terminalem przeładunkowym o mocy 40 mln ton.

Pfizer Polska Sp. z o.o.

Pfizer to wiodąca prywatna firma farmaceutyczna, zajmująca się badaniami biomedycznymi, na które przeznacza ok. 7 mld dolarów. Ponad 90 tys. osób pracuje w 58 placówkach produkcyjnych na całym świecie. W laboratoriach w USA, Europie i Japonii około 12,5 tysiąca naukowców realizuje kilkaset nowatorskich projektów badawczych. Produkty firmy są dostępne w ponad 150 krajach. W Polsce obecna od 1958 r., dziś jest zdecydowanie jedną z najważniejszych i największych firm farmaceutycznych w kraju, mając ponad 100 zarejestrowanych produktów medycznych.

PGE Polska Grupa Energetyczna

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów.

PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG SA) jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także – poprzez kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. Do grupy PGNiG należy PGNiG Upstream Norway AS, która prowadzi działalność w zakresie poszukiwania i eksploatacji złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i Morzu Norweskim. Z kolei spółka PGNiG Supply & Trading GmbH z siedzibą w Monachium zajmuje się handlem gazem w Europie Zachodniej.

Philips Polska Sp. z o.o.

Royal Philips to lider w dziedzinie technologii medycznych. Naszą misją jest zmienianie życia ludzi na lepsze i pomaganie użytkownikom naszych produktów w uzyskiwaniu lepszych efektów na wszystkich etapach procesu ochrony zdrowia. Wykorzystujemy zaawansowane technologie oraz dane z badań klinicznych i opinie konsumentów, by dostarczać zintegrowane rozwiązania. Jesteśmy liderem w dziedzinie diagnostyki obrazowej, leczenia opartego na technikach obrazowania, monitorowania pacjentów oraz informatyki medycznej, a także w obszarze ochrony zdrowia i opieki domowej.

PKN ORLEN S.A.

PKN ORLEN jest międzynarodowym koncernem paliwowo-energetycznym, największą firmą w EŚW oraz jedyną polską spółką notowaną w prestiżowym rankingu największych firm świata Fortune 500. Koncern dysponuje zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 30 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzona jest poprzez największą w regionie EŚW sieć blisko 2700 stacji paliw. PKN ORLEN sukcesywnie rozbudowuje swój potencjał energetyczny, posiada jednostki wytwórcze w Polsce, Czechach i na Litwie. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P) w Polsce i Kanadzie, które na koniec 2016 roku szacuje się na blisko 114 mln boe.

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów. Od lat nieprzerwanie zwiększa swoją wartość dla akcjonariuszy, wypracowując solidne i stabilne zyski oraz utrwalając udziały rynkowe w kluczowych kategoriach biznesowych. Strategia Banku koncentruje się na potrzebach klientów, a ewolucja modelu biznesowego jest wynikiem digitalizacji życia społecznego i gospodarczego. Bank inwestuje w innowacyjne produkty i rozwiązania organizacyjne, tworzy nowe standardy na rynku.

Polpharma

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jedną z wiodących firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zatrudnia ok. 7500 pracowników. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie oraz 6 ośrodków B+R. Oferuje ok. 600 produktów. Rozwija się w dziedzinie biotechnologii – inwestycje firmy w tym obszarze w ciągu 5 lat wyniosą ok. 1,78 mld zł. W 2016 r. zajęła 1. miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w zakresie europejskich zgłoszeń patentowych.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową, która została powołana w 2000 r. do wspierania rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Obszary działalności PARP rozwijają się wraz z rozwojem gospodarczym i wyłanianiem się nowych trendów w przedsiębiorczości i innowacyjności. PARP jest zaangażowana w realizację trzech programów operacyjnych: Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój. Więcej informacji o Agencji znajduje się na stronie www.parp.gov.pl

Polska Izba Ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego, reprezentującą wszystkie zakłady ubezpieczeń działające w Polsce. Do podstawowych zadań PIU należy wspieranie ustawodawcy w zakresie kształtowania prawa asekuracyjnego. Izba prowadzi także działania mające na celu zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej społeczeństwa oraz prowadzenie wielostronnego dialogu na rzecz rozwoju sektora ubezpieczeń w naszym kraju. Polska Izba Ubezpieczeń działa od 1990 roku.

Polski Fundusz Rozwoju, PFR

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Grupa PFR integruje, w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania, ofertę ARP, BGK, KUKE, PAIH i PARP. Nowy model instytucji rozwoju, w ramach zintegrowanego nadzoru i kanałów kontaktu z przedsiębiorcami, daje łatwiejszy dostęp do oferty produktów i usług, lepiej dopasowanych do potrzeb rynku.

Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna

PKP S.A. pełni nadzór właścicielski nad spółkami Grupy PKP. To jeden z największych właścicieli nieruchomości w Polsce. Spółka zarządza ok. 100 tys. ha gruntów oraz ponad 2 tys. dworców. Aby zapewnić jak najwyższy standard obsługi podróżnych, PKP S.A. prowadzi szeroko zakrojony program budowy i modernizacji dworców, obejmujący obiekty na terenie całego kraju. Spółka udostępnia także swoje grunty pod realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

PKP Cargo Spółka Akcyjna

PKP CARGO jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce i jednym z największych operatorów w Unii Europejskiej. Jako Grupa oferuje zintegrowane usługi logistyczne, łącząc transport kolejowy (największa flota taboru w Polsce), samochodowy oraz morski. Świadczy samodzielne przewozy towarowe na terenie 8 państw UE. W skład Grupy wchodzą spółki zależne, odpowiedzialne m.in. za przewozy intermodalne, krajową i międzynarodową spedycję kolejową oraz serwis i utrzymanie taboru.

PKP Energetyka S.A.

PKP Energetyka S.A. to jeden z czołowych dostawców energii elektrycznej i usług elektroenergetycznych w Polsce. Właścicielem PKP Energetyka jest fundusz CVC Capital Partners. Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej, usług elektroenergetycznych, sprzedaży paliw płynnych dla pojazdów szynowych oraz budowy i modernizacji infrastruktury najwyższych napięć. PKP Energetyka S.A. posiada własną sieć dystrybucyjną energii elektrycznej na terenie całej Polski. PKP Energetyka S.A. zatrudnia obecnie ponad 5 800 osób. Od stycznia 2016 r. spółka jest oficjalnym członkiem UN Global Compact.

PKP Intercity Spółka Akcyjna

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie w relacjach międzynarodowych. Każdego dnia przewoźnik uruchamia około 350 składów. W 2016 r. z jego usług skorzystało 38,5 mln klientów, czyli o 7,3 mln pasażerów więcej niż rok wcześniej. Najważniejsze wyznaczniki podróżowania z PKP Intercity to atrakcyjne ceny biletów, konkurencyjne czasy przejazdów oraz komfortowy tabor.

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. to najdłuższa na terenie Polski kolejowa linia szerokotorowa nr 65 przeznaczona do transportu towarowego, jest jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy PKP. PKP LHS funkcjonuje w ramach zintegrowanej struktury, jako zarządca i przewoźnik towarowy, oferując kompleksową obsługę spedycyjno-logistyczną. Liczy blisko 400 km, łączy ona kolejowe przejście graniczne polsko-ukraińskie Hrubieszów/Izow ze Śląskiem, gdzie w Sławkowie kończy swój bieg.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zadaniem firmy jest tworzenie najlepszych warunków do obsługi transportowej kraju poprzez m.in. realizację największego w historii programu modernizacji linii kolejowych oraz zapewnianie właściwego poziomu bezpieczeństwa. Narodowa sieć linii kolejowych stanowi ważny element systemu transportowego w Polsce i w Europie, a jej zarządca – PLK, zapewnia przewoźnikom kolejowym usługi najwyższej jakości, dbając o zadowolenie pasażerów oraz nadawców i odbiorców towarów.

Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy

Zajmujemy się szeroko pojętym prawem gospodarczym. W naszym gronie są wybitni specjaliści z zakresu rynku kapitałowego, spraw korporacyjnych, fuzji i przejęć, umów, sporów sądowych i arbitrażowych, prawa konkurencji, ochrony konsumentów, pomocy publicznej, zamówień publicznych, prawa energetycznego, nieruchomości i budownictwa, zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska, samorządu terytorialnego – razem ponad 25 prawników.

PSE S.A.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Celem spółki jest zapewnienie niezawodnej pracy sieci przesyłowej i dostaw energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Nasza firma jest właścicielem ponad 14 000 km linii oraz 106 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć. PSE S.A. odpowiadają za utrzymanie, eksploatację i rozwój systemu przesyłowego, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Rothschild Global Advisory

Rothschild & Co jest światowym liderem świadczącym usługi niezależnego doradztwa finansowego. W Polsce i regionie CEE jest obecny od 1990 roku. Zatrudnia blisko 900 doradców w 40 krajach na świecie. Główne obszary działalności to: fuzje i przejęcia, prywatyzacje, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacje, transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu specjalistów pracujących we wszystkich krajach regionu. Rothschild Global Advisory od lat zajmuje pozycje lidera w rankingach doradców M&A (Nr 1 na świecie za 2016 rok wg liczby transakcji).

RUCH S.A. 

Założony w 1918 roku RUCH S.A. jest jednym z największych dystrybutorów prasy w Polsce. Miesięcznie obsługuje ponad 11 mln klientów. Regularnie dostarcza prasę do ponad 22 tys. punktów, a dzięki współpracy z ponad 120 wydawcami prasy w ofercie RUCH-u znajduje się ponad 2,5 tys. tytułów. RUCH S.A. jest również jednym z głównych graczy w sprzedaży detalicznej w małych formatach, dysponuje siecią sprzedaży pokrywającej obszar całego kraju. W kioskach zrealizować można również wybrane usługi jak płatności za rachunki domowe, pożyczki gotówkowe, ubezpieczenia OC/AC czy przesyłki kurierskie „Paczka w RUCH-u

Sage sp. z o.o.

Sage jest liderem na rynku dostawców oprogramowania do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Od kilku lat znajduje się w czołówce rankingu Truffle 100, klasyfikującym największych europejskich producentów oprogramowania. Gartner plasuje Grupę Sage jako jednego z trzech największych globalnie dostawców rozwiązań ERP. Od ponad 20 lat Sage dostarcza polskim przedsiębiorstwom rozwiązania, ułatwiające prowadzenie biznesu. Narzędzia Sage, które użytkownicy oceniają bardzo wysoko, można łatwo dopasować do indywidualnych wymagań każdej firmy.

Servier Polska

Servier to niezależna francuska firma farmaceutyczna obecna w 148 krajach świata, w Polsce od 25 lat, dziś zatrudnia 500 pracowników. Rozwój firmy opiera się na dążeniu do innowacji w pięciu obszarach: choroby układu krążenia, cukrzyca, nowotwory, choroby immunozapalne i choroby neurodegeneracyjne. Obecnie blisko 100 proc. opakowań leków firmy Servier przeznaczonych na polski rynek produkowanych jest w warszawskim Zakładzie Produkcyjnym Servier, a blisko 40 proc. produkcji przeznaczonej jest na eksport.

Shell Polska Sp. o.o.

Grupa Shell to największy na świecie koncern naftowo-gazowy wytwarzający najwyższej jakości produkty. Już od 25 lat Shell jest obecny w Polsce, gdzie z firmą biznesowo związanych lub pracujących dla niej jest ponad 5 tys. osób. Obecnie Shell posiada w kraju ponad 420 stacji paliw, bogatą ofertę najwyższej jakości olejów i smarów, karty flotowe euroShell oraz Shell Business Operations, jedno z największych centrów usług dla biznesu w kraju.

Siemens

Siemens jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki, oferującym innowacyjne usługi, produkty i rozwiązania, które pomagają klientom osiągnąć sukces rynkowy i sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Jest pionierem w obszarze efektywnej energetyki, produktywności przemysłu i inteligentnych rozwiązań w infrastrukturze. Siemens wspiera automatyzację procesów produkcyjnych, a dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i narzędziom w zakresie inteligentnej analizy danych dostarcza rozwiązań przydatnych w procesie digitalizacji.

Skanska

Skanska S.A. działa we wszystkich obszarach budownictwa. Buduje innowacyjnie, bezpiecznie i odpowiedzialnie – zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju promuje podejście, w którym najważniejszy jest człowiek. Jako innowacyjny partner i ekspert dla klienta aktywnie rozwija rynek budownictwa w Polsce, wprowadzając nowe technologie i światowe rozwiązania. Jest jedynym generalnym wykonawcą-sygnatariuszem deklaracji współpracy Inicjatywa partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

TAURON Polska Energia SA 

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją oraz sprzedażą energii i ciepła. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem oraz drugim sprzedawcą i wytwórcą energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in.: TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – Respect Index.

The Boston Consulting Group

The Boston Consulting Group jest globalną firmą doradztwa strategicznego. Zatrudnia absolwentów najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA, jak INSEAD czy Harvard Business School. W BCG pomagamy instytucjom w identyfikowaniu szans rozwoju, stawianiu czoła wyzwaniom oraz transformowaniu organizacji. Założone w 1963 roku BCG jest prywatną firmą z 82 biurami w 46 krajach. W Polsce zespół istnieje od 1997 roku, kieruje nim zespół Partnerów z Franciszkiem Hutten-Czapskim na czele.

The Standard Bank of South Africa

Standard Bank Group to największy w Afryce bank z aktywami na obszarze 20 krajów afrykańskich. Jego siedziba mieści się w Johannesburgu w RPA. Jest notowany na tamtejszej Giełdzie Papierów Wartościowych. Standard Bank Group czerpie korzyści z ponad 150-letniego doświadczenia w bankowości. Łączymy klientów z szansami w całej Afryce i poza nią dzięki naszej lokalnej obecności, wiedzy i doświadczeniu zdobytemu w trudnych i złożonych transgranicznych warunkach finansowych.

Towarowa Giełda Energii S.A.

Towarowa Giełda Energii S.A. jest jedyną licencjonowaną giełdą towarową w Polsce posiadającą zezwolenie na prowadzenie rynku regulowanego. Od 17 lat gwarantuje pewność i bezpieczeństwo transakcji na prowadzonych rynkach: Rynku Towarów Giełdowych w zakresie energii elektrycznej, gazu ziemnego, praw majątkowych i uprawnień do emisji CO2; Rynku Instrumentów Finansowych. TGE jest Nominowanym Operatorem Rynku Energii Elektrycznej dla polskiego obszaru cenowego, aktywnym członkiem europejskiego rynku Multi-Regional Coupling oraz inicjatywy projektu Price Coupling of Regions.

VELUX

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce są największym producentem i eksporterem okien, a ich roczne obroty wynoszą ponad 1,6 mld zł. Wypracowują około ¼ udziału wartości polskiego eksportu okien. Zatrudniają w Polsce ponad 4000 osób w Gnieźnie, Namysłowie, Warszawie i Wędkowach. Ostatnie inwestycje w modernizacje i rozbudowę polskich fabryk to aż 580 mln zł. W Polsce działają też Fundacje VELUX, przekazały one granty o łącznej wartości ponad 100 mln dla polskich organizacji non-profit.

Visa

Visa to globalna firma świadcząca szybkie, bezpieczne i niezawodne usługi płatności elektronicznych na rzecz konsumentów, firm, instytucji finansowych i jednostek sektora publicznego. Obsługuje sieć przetwarzania danych VisaNet – jedną z najbardziej zaawansowanych na świecie, która może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Dzięki innowacjom Visa jej klienci mogą oferować konsumentom większy wybór: możliwość płacenia od razu za pomocą kart debetowych, z wyprzedzeniem przy użyciu kart przedpłaconych lub z odroczeniem za pomocą kart kredytowych.

Vision Group

Vision Group jest agencją public affairs i public relations, oferującą kompleksowe usługi doradztwa, budowy strategii i realizacji działań komunikacyjnych. Firma jest członkiem Związku Firm Public Relations oraz międzynarodowej sieci agencji public affairs The ECOSYSTEM. Vision Group specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw z branż: ochrona zdrowia, biznes i finanse, energetyka, telekomunikacja & IT oraz FMCG. W 2017 r. firma została wyróżniona Godłem TERAZ POLSKA oraz statuetką Gazeli Biznesu.

Vivus Finance Sp. z o.o.

Vivus Finance Sp. z o.o., największy pożyczkodawca internetowy w Polsce, obecny na rynku od 2012 roku. W niespełna 4 lata pozyskał ponad 1 200 000 klientów. Rozwiązania fintech wdrażane przez Vivus Finance wytyczają standardy dla branży i wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Vivus Finance jest członkiem-założycielem Związku Firm Pożyczkowych i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku pożyczkowego w Polsce. Firma jest częścią 4finance Group, działającej na ponad 18 rynkach na całym świecie.

Xcity Investment Sp. z o. o.

Spółka Xcity Investment należy do Grupy PKP. Jej zadaniem jest identyfikacja i realizacja projektów deweloperskich na terenach kolejowych. Projekty realizowane przez Xcity Investment powstają w formule joint venture. Obecnie spółka realizuje 7 projektów na różnym etapie zaawansowania: 5 projektów ma już wybranych współinwestorów, a na dwóch prowadzone są postępowania na ich wybór. Xcity Investment analizuje potencjał kolejnych lokalizacji oraz planuje rozszerzyć swoje portfolio o nowe projekty.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje 28 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność B+R i produkujących leki innowacyjne. INFARMA jest członkiem Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), a także Pracodawców RP oraz Krajowej Izby Gospodarczej. Misją INFARMY jest pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce i zapewnienie pacjentom szerokiego dostępu do najbardziej skutecznych i bezpiecznych terapii.