Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie i najpiękniejszych regionów w kraju. W województwie małopolskim znajduje się najwięcej parków narodowych, krajowych zasobów wód mineralnych i 1/6 zbiorów muzealnych Polski. Aż połowa polskich obiektów na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO znajduje się właśnie w Małopolsce! O sile Małopolski stanowi ogromny, wewnętrzny potencjał wzrostu i rozwoju gospodarczego oraz konsekwentnie wdrażana strategia jego wzmacniania. Opiera się ona na trzech fundamentach: dziedzictwie naturalnym i kulturowym Małopolski, kapitale ludzkim i wspieraniu przedsiębiorczości w tzw. branżach przyszłości. Są to m. in.: biotechnologia, IT oraz przemysły kreatywne. Nieustannie rozwijana infrastruktura, atrakcyjne warunki inwestowania, a przede wszystkim otwartość na współpracę sprawia, że region staje się siedzibą wielu międzynarodowych firm. Potencjał regionu potwierdza jego miejsce w rankingach – Małopolska znalazła się m.in. na 4 pozycji w zakresie najlepszej strategii przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Europie Wschodniej w prestiżowym raporcie Financial Times „European Cities and Regions of the Future 2016/17”. Realizowane od kilku lat przez władze Małopolski działania kładące nacisk na m.in. tworzenie jak najlepszych warunków do inwestowania i prowadzenia biznesu w regionie, rozwój branż kluczowych, w tym firm i jednostek naukowych zostały docenione też przez Komitet Regionów, który uznał Małopolskę Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Małopolska to do tej pory jedyne polskie województwo, które otrzymało to zaszczytne wyróżnienie.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Krynica-Zdrój – Miasto Gospodarz Forum Ekonomicznego

Krynica-Zdrój – „Perła Polskich Uzdrowisk” – kurort a także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura hotelarska i około turystyczna; kolej gondolową na Jaworzynę, wyciągi narciarskie, lodowisko, sankostrada, trasy dla turystyki pieszej i rowerowej, a wszystko uzupełnione o restauracje, karczmy i punkty gastronomii.

Miasto Tarnów

INWESTUJ W TARNOWIE TARNÓW – świetnie skomunikowana, połączona autostradą stolica subregionu – tylko 40 minut drogi od Krakowa i godzinę od międzynarodowych lotnisk. NASZ POTENCJAŁ – pozytywnie nastawieni, energiczni i pracowici ludzie, piękna architektura, bogactwo kulturowe oraz legendarna gościnność. WSPARCIE DLA INWESTORA • specjalna strefa ekonomiczna • strefa aktywności gospodarczej • inkubator przedsiębiorczości • indywidualny opiekun inwestora • przyjazny samorząd TARNÓW – GOSPODARZ FORUM INWESTYCYJNEGO ZAPRASZA

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) prowadzi działalność edukacyjną i aktywizującą osób starszych w ramach uczenia się przez całe życie. UTW promuje partycypację obywatelską w życiu publicznym oraz integrację międzypokoleniową. UTW zainicjował powstanie Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW wspierającej wielosektorowe działania na rzecz seniorów, polityki senioralnej, srebrnej gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego. Tematy te stanowią przedmiot debat na Forum III Wieku w ramach FE.

Województwo Podkarpackie

Podkarpackie to dynamicznie rozwijający się region, przyjazny mieszkańcom, atrakcyjny dla turystów, stawiający na naukę i innowacyjne technologie. Wielu światowych potentatów ulokowało tu swoje inwestycje. Najliczniejsza ich grupa związana z lotnictwem, inteligentną specjalizacją regionu tworzy światowej klasy klaster „Dolina Lotnicza”. Inne lokomotywy rozwoju regionu to sektor ICT oraz motoryzacja. Marką województwa jest również wysoka jakość życia oraz umiejętnie wykorzystywane środki unijne.

AIRBUS Helicopters

Airbus Helicopters, część Airbus Group, jest wiodącym międzynarodowym dostawcą śmigłowców, które służą, ochraniają, ratują życie i bezpiecznie przewożą pasażerów w bardzo trudnych warunkach. Flota 12 tys. maszyn eksploatowanych przez ponad 3 tys. klientów w 152 krajach spędza w powietrzu łącznie ponad 3 mln godzin rocznie. Spółka oferuje największy na świecie wybór śmigłowców cywilnych i wojskowych, a jej flota ma 44-procentowy udział w rynku śmigłowców cywilnych i służb porządku publicznego. Airbus Helicopters osiąga przychody na poziomie 6,5 mld € i zatrudnia około 23 tys. pracowników na całym świecie.

Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Grupa Air Liquide, obecna w 80 krajach, zatrudniająca ponad 50 000 pracowników i obsługująca ponad 2 miliony klientów i pacjentów, jest światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Od założenia w 1902 roku zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją tlenu, azotu oraz wodoru. Grupa Air Liquide jest notowana na Giełdzie Euronext w Paryżu (segment A), jest także członkiem CAC 40 oraz wchodzi w skład spółek tworzących indeks Dow Jones Euro Stoxx 50.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham)

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku stała się wiodącym głosem biznesu w Polsce. Reprezentujemy ponad 300 największych inwestorów zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, którzy zainwestowali ponad 120 mld złotych i zatrudniają ponad 200 tysięcy osób. Nasze priorytety to rozwój gospodarczy, otwarty dialog pomiędzy biznesem i rządem, oraz zwiększanie konkurencyjności Polski na świecie we współpracy z amerykańskim know-how. Od 2012 roku organizuje z sukcesem „AmCham Diner”.

AMGEN

Amgen jest jedną z największych i najbardziej innowacyjnych firm biotechnologicznych o globalnej skali działania. Specjalizuje się w badaniach i wdrażaniu terapii biologicznych, opartych na technologii rekombinacji DNA. Leki produkowane przez Amgen skutecznie walczą z nowotworami oraz chorobami hematologicznymi, nefrologicznymi i metabolizmu kości. Firma Amgen wspiera edukację w obszarze nauk ścisłych i przeznacza środki na rozwój nauki i edukacji, realizując m.in. przeznaczony dla młodych badaczy program Amgen Scholars oraz projekt doskonalenia zawodowego nauczycieli przedmiotów przyrodniczych – Amgen Teach, wspiera również Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, program pomocy dla wybitnie zdolnych młodych i utalentowanych Polaków. Firma w Polsce jest obecna od 2005 roku.

BAIN & COMPANY

Bain & Company jest firmą konsultingową, do której zwracają się światowi liderzy biznesu w celu poprawy wyników swoich firm. Bain pomaga klientom w zakresie strategii, operacji, technologii, organizacji oraz fuzji i przejęć. Jest również światowym liderem we współpracy z funduszami inwestycyjnymi. Sukces w Bain mierzony jest wynikami klientów. Dzięki wsparciu firmy, jej klienci uzyskują czterokrotnie wyższe niż przeciętne wzrosty wartości akcji. Firma powstała w 1973 roku, a obecnie liczy 53 biura w 34 krajach na świecie. Dodatkowe informacje o firmie na www.bain.com oraz na Twitterze @BainAlerts.

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Bank uniwersalny, oferujący klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne i szeroką gamę kredytów, a przedsiębiorstwom – mikro, MŚP, korporacjom – rozwiązania z zakresu finansowania działalności w kraju i na świecie. Specjalizuje się w obsłudze sektora rolno-spożywczego, finansowaniu rolnictwa oraz infrastruktury regionalnej. Posiada kompleksową ofertę bankowości prywatnej i oferuje usługi doradztwa inwestycyjnego. Należy do wiodącej międzynarodowej grupy BNP Paribas.

Bank Ochrony Środowiska S.A.

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ S.A.) rozpoczął działalność w 1991 r. Jest bankiem specjalizującym się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. W ciągu 25 lat działalności na finansowanie projektów ekologicznych przeznaczył ok. 17,5 mld zł. Łączna wartość inwestycji służących ochronie środowiska zrealizowanych dzięki wsparciu Banku wyniosła ok. 47 mld zł. Od 1997 r. akcje BOŚ S.A. są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

BOSON ENERGY S.A.

Boson Energy projektuje, buduje i integruje technologie, stanowiące element globalnej transformacji energetycznej. Zapewniamy lokalnym społecznościom: stabilną i niedrogą, rozproszoną produkcję energii elektrycznej, ciepła lub chłodu. Wykorzystujemy miejscowe surowce w tym biomasę czy odpady, oszczędzamy wodę, magazynujemy energię. Tworzymy rozwiązania na miarę systemów energetycznych jutra dla odbiorców komunalnych jak i przemysłowych dbających o wysokie standardy środowiskowe.

The Boston Consulting Group

The Boston Consulting Group jest globalną firmą doradztwa strategicznego. Zatrudnia absolwentów najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA, jak INSEAD czy Harvard Business School. W BCG pomagamy instytucjom w identyfikowaniu szans rozwoju, stawianiu czoła wyzwaniom oraz transformowaniu organizacji. Założone w 1963 r. BCG jest prywatną firmą z 82 biurami w 46 krajach. W Polsce zespół istnieje od 1997 r., kieruje nim zespół Partnerów z Franciszkiem Hutten-Czapskim na czele.

BUDIMEX SA

Budimex istnieje od ponad 45 lat. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, przemysłowego i energetycznego. Firma zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management i gospodarki odpadami. Od 1995 spółka jest obecna na GPW, a od 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań.

Canon Polska

Oferta Canon dla biznesu łączy rozwiązania do druku i obsługi elektronicznych oraz papierowych dokumentów firmowych. Doradzamy, jak maksymalizować wydajność na każdym etapie ich przetwarzania – od optymalizacji procesów, takich jak obsługa faktur, po rozwiązania do zarządzania skomplikowanymi procesami dla księgowości, działu obsługi przesyłek czy HR. Dzięki technologicznemu DNA, doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy na temat procesów biznesowych, świadczymy także usługi outsourcingu i doradztwa zarządczego. Więcej na www.canon.pl/biznes

CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych 

CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych jest prywatną, niekomercyjną i niezależną instytucją badawczą, założoną w 1991 r. Działalność CASE obejmuje pięć obszarów: 1) Europejską Politykę Sąsiedztwa, politykę rozszerzenia, międzynarodowy handel i integrację ekonomiczną; 2) rynek pracy i politykę społeczną; 3) innowacyjność i konkurencyjność gospodarki oraz rozwój przedsiębiorczości; 4) reformy, wzrost gospodarczy i redukcję ubóstwa w krajach rozwijających się, oraz 5) makroekonomię i finanse publiczne. Od 1991 r. CASE zrealizowało ponad 350 projektów w 50 krajach na 5 kontynentach.

CEZ GROUP

CEZ Group to jeden z największych koncernów energetycznych w Europie, posiadający w portfolio m.in. elektrownie jądrowe, konwencjonalne i wiatrowe. Jednym z kluczowych rynków, na którym od 10 lat działa CEZ Group, jest Polska, gdzie podstawowa działalność obejmuje produkcję energii elektrycznej i cieplnej. Grupa działa także na rynku handlu i obrotu energią, w obszarze gospodarowania UPS i oferuje usługi ESCO. Od lat inwestuje w energetykę wiatrową oraz współtworzy nowoczesną polską energetykę.

Danfoss

Danfoss jest liderem w zakresie energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów energii i redukcję emisji CO2. Produkty Danfoss są wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia budynków, chłodzenia w przemyśle spożywczym, sterowania pracą silników elektrycznych oraz zasilania dużych maszyn rolniczych i budowlanych. Firma zatrudnia 23 400 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Łączne zatrudnienie kształtuje się na poziomie 1400 osób. Więcej: www.danfoss.pl

Data Techno Park

Data Techno Park sp. z o. o. jest instytucją otoczenia biznesu, realizującą projekty w sferze innowacji i technologii głównie w branży medycznej. Spółka zarządza itQ Data Center – jednym z najnowocześniejszych centrów danych w Europie, którego celem jest gromadzenie, przetwarzanie oraz archiwizowanie danych medycznych pacjentów z całego kraju. Ośrodek realizuje ustawowy obowiązek wdrażania elektronicznej dokumentacji medycznej, który wejdzie w życie w styczniu 2018 roku.

Deloitte

Deloitte jest jedną z wiodących firm doradczych w kraju, świadczącą usługi profesjonalne w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem, konsultingu strategicznego i technologicznego, oraz od października 2015 agencji interaktywnej w ramach Deloitte Digital. Firma Deloitte jest na polskim rynku od ponad 25 lat. Nasze główne biuro mieści się w Warszawie. Posiadamy dziewięć biur lokalnych w największych polskich miastach. Zatrudniamy ponad 2000 pracowników. Więcej na: www.deloitte.pl

Domański Zakrzewski Palinka

Kancelaria DZP powstała w 1993 r. Od wielu lat jesteśmy największą, niezależną polską kancelarią prawniczą. Wyróżnia nas zrozumienie prawnych i biznesowych potrzeb klientów oraz wieloletnie doświadczenie i wiedza specjalistów oferujących kompleksowe doradztwo we wszystkich dziedzinach prawa. Dzięki szerokiej sieci relacji z kancelariami zagranicznymi zapewniamy wsparcie zarówno polskim firmom operującym na rynku międzynarodowym, jak i firmom zagranicznym inwestującym w Polsce.

ENEA 

Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej oraz cieplnej. Odpowiada za dostawy energii do 2,5 mln Klientów. Sieci Enei pokrywają 20% kraju. W skład Grupy wchodzi m.in. największa polska elektrownia na węgiel kamienny Elektrownia Kozienice. Powstaje w niej jeden z największych bloków energetycznych w Polsce o mocy 1075 MW. Lubelski Węgiel Bogdanka (LWB) to najbardziej efektywna kopalnia w Polsce, będąca głównym dostawcą węgla dla aktywów wytwórczych koncernu. Obie firmy są notowane na GPW. W 2015 r. Grupa Enea stała się właścicielem 66 proc. akcji LWB.

Euronews

Euronews to wiodący europejski, międzynarodowy kanał informacyjny oraz multimedialne źródło wiadomości. euronews nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w 13 językach – arabskim, angielskim, francuskim, niemieckim, greckim, węgierskim, włoskim, perskim, portugalskim, rosyjskim, hiszpańskim, tureckim oraz ukraińskim – dzięki czemu dociera do 420 milionów gospodarstw domowych w 158 krajach. euronews to także szereg usług cyfrowych, zapraszamy na www.euronews.com

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Fundacja realizuje inicjatywy społeczne mające na celu budowanie społeczeństwa obywatelskiego, współpracy i solidarności między narodami. Promuje i wzmacnia przedsiębiorczość i innowacyjność, szczególnie młodego pokolenia. Udziela wsparcia aktualnym i potencjalnym uczestnikom rynku pracy. Wspiera procesy demokratycznych przemian w Europie Wschodniej. Fundacja jest organizatorem Forum Ekonomicznego Młodych Liderów.

EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.  www.ey.com/pl

FAKRO

FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych jak również schodów do poddaszy. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo–rozwojowym ma na swoim koncie ponad 140 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań FAKRO wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe FAKRO trafiają do ponad 50 krajów świata.

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych

Fundacja została powołana przez grupę młodych ludzi wywodzących się ze środowisk akademickich, młodzieżowych i harcerskich, którzy potrzebowali dodatkowych narzędzi do szerszej aktywności społecznej i publicznej. Celem powołania Fundacji była także integracja tych środowisk i budowania między nimi obszarów współpracy. Do najważniejszych inicjatyw należą projekty ukierunkowane na zmianę sytuacji związanej z wejściem młodych ludzi na rynek pracy, wymiany studenckie, Akademia Liderów Rzeczypospolitej oraz magazyn akademicki „Koncept”.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

FRSE od ponad 20 lat zarządza europejskimi programami edukacyjnymi, wspierając tysiące osób w odbywaniu zagranicznych studiów oraz projektach wymiany międzynarodowej i wolontariatu. FRSE jest fundacją Skarbu Państwa, nadzorowaną przez Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Sportu i Turystyki. Od 2014 r. pełni funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Geopolitical Intelligence Services AG

Geopolitical Intelligence Services AG (GIS) to platforma wiedzy eksperckiej, którą założył i upublicznił w 2011 roku Książę Michael von Liechtenstein. Dostarczamy najwyższej jakości raporty i scenariusze z dziedziny polityki, ekonomii, energetyki oraz obronności i bezpieczeństwa opracowywane przez globalną sieć naszych ekspertów. Jesteśmy bezstronnym i niezależnym dostawcą informacji. Udostępniamy także kompleksowy wachlarz usług konsultingowych. Wspieramy ekspansję zagraniczną i działalność inwestycyjną firm i instytucji w ponad 100 krajach na świecie. Zaufaj nam i dołącz do grona naszych klientów nawww.gisadvisory.com i www.gisreportsonline.com.

Grupa Azoty

Grupa Azoty to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Obecnie Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Grupa Azoty od kilku lat zmienia oblicze polskiej chemii.

Grupa Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat to największa grupa medialno-telekomunikacyjna w Polsce posiadająca 5,9 mln klientów kontraktowych i świadcząca 16,5 mln usług: telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu. W jej skład wchodzą m.in.: Cyfrowy Polsat – operator największej polskiej platformy satelitarnej i dostawca nowoczesnych usług multimedialnych, Polkomtel – operator sieci komórkowej Plus, lider technologii LTE, Telewizja Polsat – wiodący polski nadawca komercyjny oferujący 33 kanały telewizyjne, IPLA – lider na rynku wideo online z ok. 3,8 mln użytkowników. Więcej informacji: www.grupapolsat.pl.

Grupa LOTOS

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. LOTOS to czołowy producent i dostawca paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic, a także asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów. Koncern zarządza jedną z trzech największych sieci stacji paliw w Polsce.

HUZAR

Firma Huzar z Nowego Sącza to obecnie lider w produkcji miodów w Polsce. Już od 20 lat nasze produkty są synonimem wysokiej jakości i wyjątkowo szerokiej oferty – od tradycyjnych miodów pochodzących z polskich łąk aż po egzotyczne smaki z najdalszych krańców świata. Dzięki wdrożeniu rygorystycznych norm jakości (ISO 9001:2000 i HACCP) firma ma pewność, że dostarcza klientom tylko sprawdzone i bezpieczne produkty. Doceniają to nasi klienci – zarówno indywidualni jak i biznesowi gdzie pracujemy z największymi sieciami handlowymi.

Grupa LUX MED

Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne. Oferta LUX MED kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

GRUPA PZU

Grupa PZU to lider rynku ubezpieczeń w Polsce oraz jedna z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się instytucji finansowych w CEE. Grupa PZU zapewnia bezpieczeństwo i stabilizację finansową 16 milionom klientów w kraju. Firma spełnia najwyższe standardy odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania. W ramach oferty Grupy znajduje się blisko 300 produktów ochronnych. Eksperci PZU prowadzą również fundusze emerytalne, inwestycyjne oraz programy oszczędnościowe dla firm i osób prywatnych.

Grupa Maspex 

Grupa Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. W porfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Grupa przeprowadziła 18 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2015 roku wyniosły 3,7 miliarda zł., z czego 33% stanowi sprzedaż zagraniczna.

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 13 stylów piwnych oraz cydr, 16 marek i 41 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka, Desperados i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk i Specjal. Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Więcej informacji o firmie:  www.grupazywiec.pl

HB Reavis

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 roku w Bratysławie i działająca w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, a także na Słowacji, Węgrzech oraz w Turcji. Dotychczas grupa zrealizowała ponad 917,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, handlowo-rozrywkowej i logistycznej, a ponad 1 mln m kw. znajduje się obecnie w realizacji lub procesach przygotowawczych. Grupa dysponuje aktywami w wysokości 2,1 mld euro, o wartości netto na poziomie 1,2 mld euro.

Hong Kong Trade Development Council

Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) Powołana w 1966 roku Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) to organ ustawowy, którego misją jest tworzenie korzystnych warunków rozwoju dla przedsiębiorstw z Hongkongu. HKTDC promuje wizerunek Hongkongu jako międzynarodowej platformy wymiany towarów i usług

HSBC Bank Polska S.A.

HSBC Bank Polska S.A. jest spółką należącą do Grupy HSBC. Grupa HSBC jest największą instytucją finansową w Europie, działającą na rynkach będących głównymi partnerami handlowymi Polski (m.in. Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Czechy), należy też do grona największych instytucji finansowych na świecie. HSBC Bank Polska S.A. koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych. HSBC wspiera polskie przedsiębiorstwa w ekspansji międzynarodowej oraz zagranicznych inwestorów w prowadzeniu działalności w Polsce. Posiada biura w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu oraz centrum usług biznesowych w Krakowie.

Huawei Polska Sp. z o.o.

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).Firma operuje w 170 krajach, zatrudniająca ponad 170 tysięcy pracowników, z czego aż 46 proc. w 16 centrach badawczo-rozwojowych (R&D.) Dbając o rozwój nowych technologii: 14 proc. rocznego dochodu inwestowane jest w badania i rozwój. W Polsce HUAWEI jest od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2008 roku Warszawa jest centralą firmy dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

Jeronimo Martins Polska S.A.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki – największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2690 sklepów w ponad 1000 miejscowości. Biedronka współpracuje z ponad 500 polskimi partnerami handlowymi. Od 1995 r. Grupa JM zainwestowała w Polsce ponad 11 mld zł. JMP zatrudnia ponad 55 tys. pracowników i jest 2. co do wielkości polską firmą, a Biedronka 2. najcenniejszą polską marką wg dziennika Rzeczpospolita. Spółka jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

IKEA

Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo i funkcjonalne wyposażenie domu w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój, realizując strategię People & Planet Positive. „IKEA powstała w Polsce” – stwierdził założyciel Ingvar Kamprad. Pierwsze meble z Polski trafiły do IKEA w 1961 r., a dziś już 19 proc. globalnej produkcji pochodzi z Polski. Grupa IKEA posiada 328 sklepów w 28 krajach na świecie, w tym 9 sklepów w Polsce.

Innogy

Od  2 września 2016 r. spółki RWE w Polsce funkcjonują pod nową marką – innogy.  innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw  energetycznych. Spółka działa w obszarach energii odnawialnej, dystrybucji i infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży. Kluczowymi rynkami działalności innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, a także niektóre państwa  Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w szczególności Polska oraz Czechy i Węgry.

INTRUM JUSTITIA Sp. z o.o.

Intrum Justitia jest europejską firmą działającą w branży zarządzania należnościami. Firma działa w 20 krajach, posiada 160 oddziałów na świecie oraz zatrudnia 3 850 pracowników. Na polskim rynku, firma Intrum Justitia obecna jest od 1998 roku. Posiada własne Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz Kancelarię Prawną. Intrum Justitia oferuje usługi pozwalające minimalizować zatory płatnicze. Główne produkty to: Monitoring, Windykacja polubowna, Kancelaria Prawna, Długoterminowe Nadzorowanie Wierzytelności, Obrót Wierzytelnościami (TFI Intrum Justitia) oraz Odzyskiwanie Zagranicznego Podatku Vat.

KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM należy do grona największych światowych producentów miedzi i srebra. Dysponuje 55 letnim doświadczeniem w górnictwie i hutnictwie metali. Oprócz miedzi i srebra KGHM wydobywa także molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę oraz wytwarza ren. Aktywa produkcyjne KGHM są usytuowane na trzech kontynentach. Podstawowe zakłady produkcyjne firmy są zlokalizowane w Polsce. Najważniejsza kopalnia zagraniczna – Sierra Gorda – jest zlokalizowana w Chile. Grupa KGHM zatrudnia ponad 34 000 pracowników.

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce od 1990 roku świadczy profesjonalne usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego. Obecnie w KPMG w Polsce pracuje ponad 1300 osób w 7 biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. U podstaw sukcesu KPMG leżą wysoka jakość oferowanych usług oraz ludzie, których kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 174 tysiące pracowników w 155 krajach świata. Więcej na stronie kpmg.pl.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. to największy w Polsce i ósmy, co do wielkości, producent cukru w Europie. Udział KSC S.A. w krajowym rynku cukru to ok. 40%. W skład koncernu wchodzi 7 cukrowni, które przerabiają rocznie ok. 5 mln ton buraków uprawianych na ponad 77 tys. ha. Podstawowy przedmiot działalności KSC S.A. stanowi produkcja i sprzedaż cukru oraz handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania. Do Grupy Kapitałowej KSC S.A. należy 6 spółek zależnych: FC „Pszczółka”, Polskie Przetwory, KSC Bioenergetyka, Moldova Zahăr (Mołdawia), PPZ „Trzemeszno” oraz PZZ „Młyny Stoisław”.

Kraków Airport

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Posiada zdywersyfikowaną siatkę połączeń lotniczych, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z bogatej oferty zarówno przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym do największych węzłów przesiadkowych w Europie, pasażerowie mogą dolecieć do każdego, najbardziej odległego miejsca na świecie.

Lufthansa

Lufthansa zapewnia pasażerom podróżującym w celach biznesowych oraz turystycznych dostęp do unikalnej siatki połączeń do 218 miast w 82 krajach na całym świecie. Z ofertą ponad 230 połączeń tygodniowo z 9 miast w Polsce (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz) Lufthansa jest wiodącą tradycyjną linią lotniczą na polskim rynku, a ogromna liczba inicjatyw służących podniesieniu jakości serwisu na pokładzie sprawia, że Lufthansa jest również jedną z wiodących na świecie linii lotniczych. Więcej informacji na lufthansa.com.

LS TECH-HOMES S.A.

LS Tech‐Homes S.A. to lider w produkcji paneli kompozytowych w technologii SIP wykorzystywanych do budowy domów, obiektów komercyjnych i przemysłowych. Realizowaliśmy projekty m.in. w Polsce, Chorwacji i Angoli. Obecnie w 4 obiektach przemysłowych w Polsce poza bieżącą produkcją opracowywane są prototypowe rozwiązania w takich obszarach jak: obiekty wojskowe, socjalne, rekreacyjne, dla uchodźców i konstrukcje kompozytowe dla różnych gałęzi przemysłu. Jesteśmy na giełdzie New Connect od 2012 roku

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA – wiodąca, regionalna instytucja działająca na rzecz rozwoju biznesu. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, zapewniając kompleksowy know-how i nowoczesne rozwiązania finansowe. Świadczy usługi w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pomaga bezpiecznie inwestować w Małopolsce. Aktywnie wspiera eksport, oferując profesjonalne doradztwo i dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów www.marr.pl

MasterCard

MasterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania MasterCard ułatwiają codzienne funkcjonowanie działalności handlowej, takiej jak zakupy, podróże, prowadzenie firmy i zarządzanie finansami. Sprawiają, że są one bezpieczniejsze i sprawniejsze dla każdego użytkownika.

Miquido

Miquido – wielokrotnie nagradzany software house, który w ciągu pięciu lat zrealizował ponad 90 projektów mobilnych używanych przez ponad 5 milionów użytkowników. 9/10 naszych projektów pochodzi z poleceń zadowolonych klientów z całego świata, włączając w tym startupy, firmy rozwijające się oraz korporacje. Miquido pracuje dla branży finansowej, telekomunikacyjnej, medycznej, muzycznej i turystycznej.

 mBank S.A.

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał 30 lat temu, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. www.mbank.pl

McKinsey & Company

McKinsey & Company to globalna firma doradztwa strategicznego obecna w 63 krajach, w tym od 1993 r. w Polsce. W ciągu 5 ostatnich lat wspieraliśmy ponad 2 tys. klientów, w tym 93 spośród 100 największych korporacji świata. W biurach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu zatrudniamy ponad 800 osób. W ciągu ostatnich 23 lat byliśmy doradcą największych polskich firm oraz instytucji publicznych. Braliśmy udział w transformacji kluczowych przedsiębiorstw i przyczyniliśmy się do rozwoju firm, które dziś są liderami w sektorze surowcowym, TMT, energetycznym, finansowym, dóbr konsumpcyjnych i wielu innych.

OLPP Sp. z o.o.

Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. jest największym w Polsce przedsiębiorstwem specjalizującym się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych. Spółka składuje paliwa do bieżącej dystrybucji, w ramach zapasów obowiązkowych, a także magazynuje państwowe rezerwy paliw ciekłych. OLPP to sieć 19 Baz Paliw, w których magazynowana jest benzyna, olej napędowy, lekki olej opałowy, biokomponenty oraz paliwo lotnicze. Łączna pojemność magazynowa baz wynosi 1,8 mln m³.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG S.A., która została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu. W ramach programu inwestycyjnego 2015 – 2025 GAZ-SYSTEM planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski.

PLAY 

PLAY jest niezależnym, infrastrukturalnym operatorem komórkowym działającym w oparciu o sieć w technologiach LTE, UMTS oraz GSM. Po 9 latach od wejścia na rynek PLAY obsługuje 14.6 mln klientów, co czyni go drugim pod względem liczby użytkowników operatorem komórkowym w Polsce z 25,6% udziałem w rynku. PLAY jest inicjatorem szeregu innowacji rynkowych, które w trwały sposób przyspieszyły rozwój i konkurencyjność rynku z korzyścią dla konsumentów.

PAYBACK Polska

PAYBACK (Grupa American Express) jest multipartnerskim programem budowy zaangażowania konsumentów. W Polsce łączy obecnie niemal 7 mln konsumentów z blisko 900 firmami partnerskimi poprzez własną platformę marketingu bezpośredniego. Pozycję lidera zawdzięcza paradygmatowi dopasowania do konsumenta, który stanowi fundament oferowanych rozwiązań w obszarze analiz Big Data, stymulacji sprzedaży czy marketingu relacji. Funkcjonuje również w Niemczech, Meksyku, Indiach, Włoszech i USA.

PayU S.A. 

PayU to globalny dostawca usług płatniczych dla eBiznesów. W regionie CEE procesuje transakcje dla kilkudziesięciu tysięcy klientów (m.in. Allegro, AmRest, MAKRO, Orange, PKP IC, PLAY, TUi). Zakres usług oferowanych przez PayU obejmuje m.in. płatności 1 kliknięciem, płatności mobilne w aplikacji sklepu, całkowicie online-owe raty. Właścicielem grupy PayU, obecnej w 16 krajach na 4 kontynentach, jest koncern Naspers, który pod względem liczby użytkowników w eCommerce zajmuje 3 pozycję na świecie.

PERN S.A. 

PERN S.A. to prężnie rozwijająca się Grupa Kapitałowa, w skład której wchodzą oprócz PERN S.A. cztery spółki zależne: OLPP Sp. z o.o., Naftoport Sp. z o.o., CDRiA Sp. z o.o. oraz Siarkopol Gdańsk S.A. PERN S.A. zajmuje się głównie transportem oraz magazynowaniem ropy naftowej. Łącznie Grupa posiada 3,5 mln m³ pojemności magazynowych na ropę oraz 1,8 mln m³ na paliwa. Dysponuje także morskim terminalem przeładunkowym o mocy 34 mln ton ropy naftowej na rok.

PGE Polska Grupa Energetyczna

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów.

PKN ORLEN SA

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jedyną spółką notowaną w prestiżowym rankingu Fortune 500. Zgodnie z założeniami strategicznymi dąży do budowy pozycji regionalnego lidera poprzez rozwój obszarów upstream, downstream i sprzedaży detalicznej. Koncern zarządza sześcioma rafineriami i największą w regionie siecią 2700 nowoczesnych stacji paliw, zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie. Jednym z priorytetów PKN ORLEN jest poszukiwanie i wydobycie węglowodorów. Dzięki akwizycjom w Ameryce Północnej spółek wydobywczych Koncern dysponuje zasobami własnymi 2P na poziomie około 97 milionów boe. PKN ORLEN jest również liderem produkcji petrochemicznej, a w ramach rozwoju energetyki realizuje dwa projekty budowy elektrociepłowni gazowo-parowych opartych na kogeneracji we Włocławku i w Płocku. Finalizacja projektów zwiększy potencjał energetyczny Grupy ORLEN do 1.5 GWe.

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Regularnie osiąga wysokie wyniki przy konserwatywnym podejściu do ryzyka. Jego siłę stanowi zdolność do nieustannego doskonalenia się, dzięki której jest w stanie w pełni wykorzystywać szanse rynkowe. Działalność Banku opiera się na trzech filarach: detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym. Łączy je koncentracja na potrzebach klientów i dostarczaniu jakości we wszystkich kanałach obsługi.

Polski Fundusz Rozwoju

Polski Fundusz Rozwoju to instytucja integrująca czołowe krajowe podmioty inwestujące w rozwój gospodarczy Polski (ARP, BGK, KUKE, PAIiIZ, PARP). Działając zgodnie z najlepszymi standardami, PFR zapewnia firmom, samorządom i osobom indywidualnym narzędzia do sprawnej realizacji ich strategii wzrostu i planów rozwoju. PFR jest istotnym elementem realizacji Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju i przyjętego przez polski Rząd.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

PGNiG SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. PGNiG SA posiada akcje/udziały w 29 spółkach zależnych, w tym w podmiotach specjalistycznych usług geofizycznych i wiertniczo – serwisowych. Spółka należy do największych i najstarszych przedsiębiorstw w Polsce.

Polowiec i Wspólnicy sp. j. 

Polowiec i Wspólnicy sp j. specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Zakres usług obejmuje wszystkie aspekty działalności gospodarczej w tym projekty z zakresu m.in. energetyki, kontraktów, restrukturyzacji, budownictwa. Legitymuje się bogatym doświadczeniem w doradztwie biznesowym i strategicznym. Świadczy usługi zarówno na terytorium Polski, jak i poza granicami. Posiada biura w Krakowie i Gliwicach. Łączy praktykę z nauką, członkowie zespołu są autorami wielu publikacji naukowych.

Thinktankcyfrowy.pl

Thinktankcyfrowy.pl (TTCpl) jest inicjatywą takich firm jak np. Facebook, Microsoft, UPC czy Dirlango, pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej. Celem TTCpl jest działanie na rzecz promocji rozwiązań cyfrowych jako koła napędowego Polskiej gospodarki i nowoczesnego społeczeństwa. Promujemy przewidywalne i zrównoważone warunki stymulujące cyfryzację polskiej gospodarki, wspierać inwestycje w rozwój infrastruktury cyfrowej, treści oraz usług; a także promując rozwój umiejętności cyfrowych.

PZL-Świdnik S.A.

PZL-Świdnik to jedyny polski wytwórca śmigłowców, produkujący wiropłaty od 60 lat. Do dziś firma wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 śmigłowców klientom w ponad 40 krajach na całym świecie. Dzięki PZL-Świdnik Polska jest jednym z 5 europejskich państw, mogących pochwalić się zdolnością samodzielnego projektowania, produkcji, rozwoju i wsparcia śmigłowców. Firma zatrudnia ok. 3300 osób, w tym 650 inżynierów i współpracuje z blisko 1000 polskich przedsiębiorstw. PZL-Świdnik jest kluczowym partnerem polskiego resortu obrony – 80% śmigłowców dostarczonych MON w ostatniej dekadzie to maszyny produkcji PZL-Świdnik. Firma jest częścią Leonardo Helicopters od 2010 r.

Shell Polska Sp. z.o.o 

Shell Polska Sp. z o.o. działa w Polsce od 1992 roku. Działalność firmy obejmuje Retail – sieć stacji paliwowych i sklepów Shell, w tym karty paliwowe EuroShell. Dziś Shell dostarcza na polski rynek około 10% zapotrzebowania paliw płynnych. od 2013 r. Shell Energy Europe Ltd. działa jako jeden z pierwszych podmiotów zagranicznych na rynku hurtowego obrotu gazem. W Zabierzowie od 2006 roku działa Shell Business Operations Kraków, które jest jednym z największych centrów operacji dla biznesu działających w Polsce.

Siemens

Siemens jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki oferującym innowacyjne usługi, produkty i rozwiązania, które pomagają klientom osiągnąć sukces rynkowy i sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Jest pionierem w obszarze efektywnej energetyki, produktywności przemysłu i inteligentnych rozwiązań w infrastrukturze. Siemens wspiera automatyzację procesów produkcyjnych, a dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i narzędziom w zakresie inteligentnej analizy danych dostarcza rozwiązań przydatnych w procesie digitalizacji.

Sixt Rent a Car Polska

Sixt Rent a Car rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku. Operatorem licencji na Polskę jest Eurorent Sp. z o. o. Dzięki stałej współpracy z centralą firmy i oddziałami na całym świecie polska placówka Sixt dostarcza swoim klientom kompleksową usługę zarówno w zakresie wynajmu krótko- jak i długo- terminowego. W ofercie dostępne są samochody począwszy od grup ekonomicznych aż po premium – osobowe i dostawcze. Rezerwacji pojazdów można dokonywać telefonicznie +48 22 5 111 555 lub elektronicznie na www.sixt.pl.

SP. Z O.O. „Orta Media”

Grupa Orta jest przewodnią grupą komunikacyjną w Rosji I WNP. Obejmuje agencji z różnych dziedzin i sektorów gospodarczych oraz zapewnia zintegrowane kampanii komunikacyjne. Orta pracuje dla lokalnych i międzynarodowych marek, korporacji i organizacji z różnych branży — od produkcji i przemysłu, energii i obiektów użyteczności publicznej, do technologii, finansów i ubezpieczenia, jak i sektora publicznego. Zespoły i projekty Grupy są odbiorcami wielu prestiżowych nagród rosyjskich i międzynarodowych.

TAURON Polska Energia SA

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii i ciepła. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem oraz drugim sprzedawcą i wytwórcą energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – Respect Index.

Think tank Poland, Go Global!

Think Tank Poland, Go Global! promuje i upowszechnia praktyczną wiedzę na temat internacjonalizacji przedsiębiorstw i instytucji oraz popularyzuje ekspansję globalną, jako ważny czynnik rozwoju polskich firm. Wspiera najlepszymi praktykami i kontaktami polskie przedsiębiorstwa rozwijające się na rynkach globalnych.

T-Mobile Polska

T-Mobile Polska – jedna z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce świadcząca pełen zakres usług dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Po połączeniu z GTS Poland, operatorem stacjonarnym, T-Mobile Polska może odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klientów biznesowych związane z komunikacją, transmisją danych oraz bezpiecznym przechowywaniem danych. Spółka dysponuje infrastrukturą telekomunikacyjną oraz komercyjnymi centrami danych, co gwarantuje najwyższy standard oferowanych rozwiązań.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to ponad 220 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego. Oferujemy bazę noclegową w samym sercu Krynicy – 600 miejsc w 1, 2, i 3-osobowych pokojach o wysokim standardzie. Organizujemy: • pobyty sanatoryjne • wczasy lecznicze • turnusy rehabilitacyjne • pobyty weekendowe • kongresy i spotkania biznesowe. Jesteśmy wyłącznym producentem wód mineralnych: Jana, Zubera, Słotwinki oraz Kryniczanki. Wody oraz specyficzne walory klimatu sprzyjają leczeniu wielu schorzeń. Więcej na: www.uzdrowisko.krynica.com.pl

PGE Narodowy

Stadion PGE Narodowy to miejsce, które ma znaczenie nie tylko dla sportu, ale również dla rozrywki, biznesu i kultury. To tu odbywają się najważniejsze wydarzenia w Polsce, począwszy od piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 czy dorocznego spotkania Rady Gubernatorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, po Szczyt NATO, który przeszedł do historii dzięki konstruktywnej debacie politycznej, jak również stojącej na najwyższym poziomie organizacji.

PHILIPS

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX:PHIA) to wiodąca firma technologiczna skupiona na poprawianiu stanu zdrowia ludzi i podnoszeniu efektywności ochrony zdrowia od zdrowego stylu życia i profilaktyki, poprzez diagnozę, terapię i opiekę domową. Firma jest liderem w diagnostyce obrazowej, terapii sterowanej obrazem, monitorowaniu pacjentów, informatyce klinicznej oraz produktach konsumenckich wspierających stan zdrowia. Aktualne informacje o firmie publikowane są pod adresem www.philips.com/newscenter.

Reesco

Reesco jest firmą wyspecjalizowaną w świadczeniu usług fit-out i aranżacji oraz usług doradztwa technicznego w sektorze nieruchomości. Działając od 2010 r. konsekwentnie i z powodzeniem realizuje kompleksowe aranżacje przestrzeni biurowych, z dbałością o wysoką jakość, komfort i funkcjonalność. Z ponad dwustoma projektami w porfolio, Reesco zasłużenie zajmuje wysoką pozycję na polskim rynku usług fit-out.

ROTHSCHILD

Rothschild & Co jest światowym liderem świadczącym usługi niezależnego doradztwa finansowego. W Polsce i regionie CEE jest obecny od 1990r. Zatrudnia blisko 900 doradców w 40 krajach na świecie. Główne obszary działalności to fuzje i przejęcia, prywatyzacje, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacje, transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu specjalistów pracujących we wszystkich krajach regionu. Rothschild Global Advisory od lat zajmuje pozycje lidera w rankingach doradców M&A, a w pierwszej połowie 2016r. zdobył pozycję Nr. 1 na świecie.

RUCH S.A. 

Założony w 1918 roku RUCH S.A. jest jednym z największych dystrybutorów prasy w Polsce. Miesięcznie obsługuje ponad 11 milionów klientów. Regularnie dostarcza prasę do ponad 22 000 punktów, a dzięki współpracy z ponad 120 wydawcami prasy w ofercie RUCHu znajduje się ponad 2,5 tys. tytułów. RUCH S.A. jest również jednym z głównych graczy w sprzedaży detalicznej w małych formatach, dysponuje siecią sprzedaży pokrywającej obszar całego kraju. W kioskach zrealizować można również wybrane usługi jak płatności za rachunki domowe, pożyczki gotówkowe, ubezpieczenia OC/AC czy przesyłki kurierskie „Paczka w RUCHu”.

Telemedycyna Silvermedia

Telemedycyna Silvermedia to innowacyjny polski start up, który powstał bazując na wieloletnich doświadczeniach firm i ekspertów z branży IT oraz medycyny i farmacji. Flagową usługą Telemedycyny Silvermedia jest Platforma Telemedyczna Medivio. Jest to całkowicie innowacyjna usługa działającą w wybranych obszarach terapeutycznych. Platforma Telemedyczna Medivio to połączenie nowoczesnych urządzeń i specjalistycznego oprogramowania, umożliwiających zdalną komunikację pacjenta z lekarzem. Medivio jako wyrób medyczny klasy 2A daje pełną dostępność do dokumentacji medycznej, integruje się z zewnętrznymi urządzeniami pomiarowymi i umożliwia edukację pacjenta i lekarza. Platforma Telemedyczna Medivio daje lekarzowi możliwość zarządzania jego gabinetami, a jakość i bezpieczeństwo działania systemu potwierdzone są certyfikacją ISO 13485 oraz CE 2275.

Unimot S.A. 

UNIMOT S.A. jest multienergetyczną spółką, która prowadzi działalność w zakresie obrotu olejem napędowym (ON), biopaliwami (Bio), gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym oraz energią elektryczną. Od 2012 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect. Spółka stworzyła wokół siebie silną grupę kapitałową składającą się z 7 firm z których każda działa na rynku paliwowo energetycznym. Podstawową rolą dla spółek z grupy jest rozwijanie perspektywicznych sektorów gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz wdrażanie nowoczesnych technologii do branży paliwowej.

UBER

Uber to firma technologiczna, która zapewnia swoim użytkownikom dostęp do usług na żądanie za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Platforma Uber oferuje aktualnie alternatywę transportu w ponad 480 miastach w 75 krajach na całym świecie, pomagając rozwijać to, jak ludzie poruszają się po swoich miastach.

IKER 

IKER od około 20 lat produkuje wysokiej klasy meble tapicerowane i krzesła przeznaczone do wnętrz mieszkalnych i publicznych. Sprzedajemy je klientom z ponad 30 państw świata. To jednak nie wszystko – obserwujemy zmiany zachodzące we współczesnym świecie, rozmawiamy z ludźmi, poznajemy ich styl życia, potrzeby i marzenia. Staramy się zachować najlepsze rzemieślnicze tradycje i wdrażać najnowsze technologie. Robimy wszystko, co niezbędne, by kreować dobre wzornictwo.

UPS Polska

UPS jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie w USA, świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie www.UPS.com.

URSUS S.A. 

Ursus SA to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Grupa prowadzi obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie blisko 800 osób i produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych. Ursus w swojej ofercie posiada również ekologiczne autobusy oraz samochody wojskowe. Produkty spółki docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, m. in. w Afryce, gdzie Ursus należy do czołówki polskich eksporterów. Więcej informacji o spółce: www.ursus.com.pl

Veolia

Grupa Veolia jest w Polsce jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Veolia jest wieloletnim, sprawdzonym partnerem miast i przemysłu, oferującym usługi dostosowane do potrzeb swoich klientów. Tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska. Prowadzi działalność w 74 miastach, między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz w Tarnowskich Górach.

Vivus Finance Sp. z o.o.

Vivus Finance Sp. z o.o., największy pożyczkodawca internetowy w Polsce, obecny na rynku od 2012 roku. W niespełna 4 lata pozyskał ponad 1 200 000 klientów. Rozwiązania fintech wdrażane przez Vivus Finance wytyczają standardy dla branży i wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Vivus Finance jest członkiem-założycielem Związku Firm Pożyczkowych i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku pożyczkowego w Polsce. Firma jest częścią 4finance Group, działającej na ponad 15 rynkach na całym świecie.

Prof. Wierzbowski i Partnerzy

Zajmujemy się szeroko pojętym prawem gospodarczym. W naszym gronie są wybitni specjaliści w zakresie rynku kapitałowego, spraw korporacyjnych, fuzji i przejęć, prawa konkurencji, ochrony konsumentów, pomocy publicznej, sporów sądowych i arbitrażu, zamówień publicznych, prawa energetycznego, nieruchomości i budownictwa, zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska, samorządu terytorialnego – razem ponad 30 prawników; wszyscy rozumiemy potrzeby klientów skutecznie je realizujemy.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje 28 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność badawczo-rozwojową i produkujących leki innowacyjne. Obecność globalnych firm farmaceutycznym oznacza dla pacjentów dostęp do nowoczesnych leków. Korzyści odnosi również polska gospodarka – w postaci inwestycji, podatków oraz transferu wiedzy. Od 2015 r. firmy członkowskie INFARMY stosują w swojej działalności Kodeks przejrzystości – europejską samoregulację innowacyjnej branży farmaceutycznej, określającą zasady etycznej współpracy z przedstawicielami zawodów medycznych oraz organizacjami ochrony zdrowia.

Google | A Growth Engine for Central and Eastern Europe

Internet jest niezwykle ważny dla wzrostu gospodarczego. Dzięki technologiom cyfrowym wszyscy przedsiębiorcy mają równe szanse i każdy może zostać globalnym graczem. Dlatego inwestujemy w pomoc firmom, przedsiębiorcom, deweloperom, twórcom i organizacjom kulturalnym z Europy Środkowo-Wschodniej i wspieramy je w docieraniu do odbiorców na całym świecie. Podczas Forum zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspieraniem rozwoju gospodarki cyfrowej do naszej przestrzeni Growth Engine. g.co/growthengine

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zakres jej odpowiedzialności określony jest w ustawie Prawo energetyczne.PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju, odpowiadają za bilansowanie systemu oraz utrzymanie i rozwój sieci. Nadrzędnym celem PSE jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania i niezawodnej pracy polskiego systemu przesyłowego. Więcej: www.pse.pl.

Schneider Electric Polska

Schneider Electric jest globalnym specjalistą w zarządzaniu energią i automatyce. W 2015 roku firma zanotowała przychody w wysokości blisko 27 mld euro i zatrudniała 160 tys. pracowników. Obsługuje klientów w ponad 100 krajach, wspomagając ich w zarządzaniu energią i procesami w bezpieczny, niezawodny, efektywny i zrównoważony sposób. Począwszy od najprostszych przełączników po złożone systemy operacyjne, nasze technologie, oprogramowanie oraz usługi udoskonalają zarządzanie przedsiębiorstwami i automatyzację procesów. Nasze zintegrowane rozwiązania zmieniają oblicze przemysłu i miast oraz wzbogacają nasze życie. W Schneider Electric nazywamy to Life is On. Więcej informacji: www.schneider-electric.com/pl

Vision Group Sp. z o.o. S.K.A.

Vision Group jest agencją public relations oferującą kompleksowe usługi doradztwa, budowy strategii i realizacji działań komunikacyjnych, litigation PR oraz public affairs. Firma jest członkiem Związku Firm Public Relations, oraz członkiem międzynarodowej sieci agencji public affairs The ECOSYSTEM. Vision Group specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw z branż: ochrona zdrowia, biznes i finanse, energetyka, telekomunikacja & IT oraz FMCG. Agencja jest także sześciokrotnym laureatem konkursu Magellan Awards.