Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Dolnośląskie

Dolny Śląsk jest nazywany sercem Europy. Region oddalony o około 300 km od Warszawy, Berlina czy Pragi jest doskonale skomunikowany. Dzięki świetnej lokalizacji i kadrze wykształconych pracowników przyciąga inwestorów i dynamicznie się rozwija. To tutaj na studentów z Polski i Europy czekają renomowane uczelnie i perspektywy zawodowe. Turystów przyciąga największa w kraju liczba sklasyfikowanych zabytków, najwięcej zamków i pałaców, dziedzictwo architektury przemysłowej czy najliczniejsze w kraju uzdrowiska.

Dolny Śląsk to także region wyróżniający się pod względem poziomu innowacyjności w Polsce. O jego sile stanowi olbrzymi potencjał gospodarczy i edukacyjny, doskonałe zaplecze infrastrukturalne oraz wysoka jakość kapitału ludzkiego. Do wypracowania sukcesu regionu przyczynia się rozwój biznesu – Dolny Śląsk jest siedzibą wielu polskich i międzynarodowych firm. Lokalizacji nowych inwestycji sprzyjają Specjalne Strefy Ekonomiczne. Dolnośląska gospodarka to nie tylko dobrze rozwijający się przemysł, ale także wyspecjalizowane usługi finansowe czy outsourcingowe.

Istotnym obszarem jest również „zielona gospodarka”. Intensywny rozwój gospodarczy na terenie Dolnego Śląska jest nastawiony na nowe technologie, sprzyjające racjonalnemu korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego. Dolny Śląsk inwestuje w gospodarkę niskoemisyjną, uwzględniającą zarówno zwiększenie roli odnawialnych źródeł energii, jak i technologii efektywnych energetycznie w procesach produkcyjnych i budownictwie.

Dolny Śląsk to kraina różnorodności, w której każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Niesamowite góry – Sudety, tajemnicze podziemia, Szlak Zamków Piastowskich, Kraina Wygasłych Wulkanów, Stawy Milickie, będące największym kompleksem stawów rybnych w Europie, Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, to tylko niektóre atrakcje.

Najważniejsi są jednak mieszkańcy, słynący ze swojej otwartości i gościnności, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mozaika kultur, zwyczajów i tradycji tworzy na Dolnym Śląsku klimat, dzięki któremu każdy czuje się tu jak w domu, a infrastruktura i atrakcyjność regionu sprawia, że mieszkańcy wiążą swoją przyszłość właśnie z tym miejscem. Tutaj chcą się rozwijać – edukować, pracować i inwestować.

www.umwd.dolnyslask.pl

Miasto Gospodarz

Karpacz to znana miejscowość leżąca u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu – Śnieżki. Dominującą funkcję pełni w nim oczywiście turystyka. Dzięki wybitnym walorom, atrakcjom turystycznym i odpowiedniemu zagospodarowaniu, miasto co roku odwiedza ponad trzy miliony turystów. Magnesem przyciągającym do Karpacza jest z pewnością jego położenie, ale także to słynne „coś” czyli atmosfera miejsca, którą tworzą gościnni i aktywni mieszkańcy oraz sami turyści.

Miasto oferuje bardzo dobre warunki do spędzania czasu wolnego. Istniejące walory naturalne zostały odpowiednio zagospodarowane, aby spełnić oczekiwania turystów. Na terenie gminy przebiega blisko 100 km oznakowanych szlaków turystycznych pozwalających odkrywać jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów naszego kraju.

Odpowiednie ukształtowanie terenu i przychylny klimat umożliwiły także utworzenie licznych stoków i wyciągów narciarskich, dzięki którym Karpacz stał się znanym ośrodkiem zimowym.

W mieście funkcjonuje 12 rodzinnych „stacji” narciarskich oferujących łącznie 27 wyciągów (kanapowych, orczykowych, taśm).

Baza noclegowa miasta obejmuje ponad 18 tys. miejsc w obiektach o różnym rodzaju i standardzie. Znajdują się tu spokojne pensjonaty na rodzinne wyjazdy, ośrodki wypoczynkowe dla grup zorganizowanych oraz luksusowe hotele dla wymagających turystów i gości biznesowych.

www.karpacz.pl

Partner Strategiczny

Hotel Gołębiewski w Karpaczu to blisko 900 pokoi, w tym: apartamenty, apartamenty rodzinne oraz rozbudowane centrum kongresowe z blisko 30 salami konferencyjnymi. Do dyspozycji Gości oddajemy 3 restauracje, odpowiadające charakterystyką zróżnicowanym potrzebom oraz sale bankietowe z przeznaczeniem na przyjęcia, imprezy okolicznościowe, wesela, studniówki, czy biesiady przy kominku. Na poziomie recepcji znajduje się Kawiarnia Patio, do której zapraszamy na odpoczynek przy kawie i ciastku. Hotel Gołębiewski  w Karpaczu, położony u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki, ze względu na swoją lokalizację z roztaczającą się wokół malowniczą panoramą gór, stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi oraz na formalne lub nieformalne spotkania biznesowe.

Hotel Gołębiewski w Karpaczu

Partnerzy

Port Lotniczy Wrocław S.A.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu to jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Europie. Pasażerowie będą mogli w sezonie Lato 2021 korzystać z atrakcyjnej siatki połączeń m.in. do największych hubów europejskich, m.in.: Amsterdamu, Zurychu, Frankfurtu, Monachium. Dużym powodzeniem cieszą się każdego roku tanie loty na południe Europy (m.in. do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii) oraz urozmaicona oferta lotów czarterowych. Szeroki wybór połączeń, nowoczesny terminal, sprawna obsługa i dobry dojazd sprawiają, że pasażerowie chętnie latają z Wrocławia, co potwierdzają wielokrotnie przyznawane przez nich nagrody m.in. Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska biznesowego w Polsce. W 2019 roku lotnisko obsłużyło ponad 3,5 mln pasażerów.

Główny Partner Medialny

Partnerzy Medialni