Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Dolnośląskie

Dolny Śląsk jest nazywany sercem Europy. Region oddalony o około 300 km od Warszawy, Berlina czy Pragi jest doskonale skomunikowany. Dzięki świetnej lokalizacji i kadrze wykształconych pracowników przyciąga inwestorów i dynamicznie się rozwija. To tutaj na studentów z Polski i Europy czekają renomowane uczelnie i perspektywy zawodowe. Turystów przyciąga największa w kraju liczba sklasyfikowanych zabytków, najwięcej zamków i pałaców, dziedzictwo architektury przemysłowej czy najliczniejsze w kraju uzdrowiska.

Dolny Śląsk to także region wyróżniający się pod względem poziomu innowacyjności w Polsce. O jego sile stanowi olbrzymi potencjał gospodarczy i edukacyjny, doskonałe zaplecze infrastrukturalne oraz wysoka jakość kapitału ludzkiego. Do wypracowania sukcesu regionu przyczynia się rozwój biznesu – Dolny Śląsk jest siedzibą wielu polskich i międzynarodowych firm. Lokalizacji nowych inwestycji sprzyjają Specjalne Strefy Ekonomiczne. Dolnośląska gospodarka to nie tylko dobrze rozwijający się przemysł, ale także wyspecjalizowane usługi finansowe czy outsourcingowe.

Istotnym obszarem jest również „zielona gospodarka”. Intensywny rozwój gospodarczy na terenie Dolnego Śląska jest nastawiony na nowe technologie, sprzyjające racjonalnemu korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego. Dolny Śląsk inwestuje w gospodarkę niskoemisyjną, uwzględniającą zarówno zwiększenie roli odnawialnych źródeł energii, jak i technologii efektywnych energetycznie w procesach produkcyjnych i budownictwie.

Dolny Śląsk to kraina różnorodności, w której każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Niesamowite góry – Sudety, tajemnicze podziemia, Szlak Zamków Piastowskich, Kraina Wygasłych Wulkanów, Stawy Milickie, będące największym kompleksem stawów rybnych w Europie, Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, to tylko niektóre atrakcje.

Najważniejsi są jednak mieszkańcy, słynący ze swojej otwartości i gościnności, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mozaika kultur, zwyczajów i tradycji tworzy na Dolnym Śląsku klimat, dzięki któremu każdy czuje się tu jak w domu, a infrastruktura i atrakcyjność regionu sprawia, że mieszkańcy wiążą swoją przyszłość właśnie z tym miejscem. Tutaj chcą się rozwijać – edukować, pracować i inwestować.

www.umwd.dolnyslask.pl

Miasto Gospodarz

Karpacz to znana miejscowość leżąca u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu – Śnieżki. Dominującą funkcję pełni w nim oczywiście turystyka. Dzięki wybitnym walorom, atrakcjom turystycznym i odpowiedniemu zagospodarowaniu, miasto co roku odwiedza ponad trzy miliony turystów. Magnesem przyciągającym do Karpacza jest z pewnością jego położenie, ale także to słynne „coś” czyli atmosfera miejsca, którą tworzą gościnni i aktywni mieszkańcy oraz sami turyści.

Miasto oferuje bardzo dobre warunki do spędzania czasu wolnego. Istniejące walory naturalne zostały odpowiednio zagospodarowane, aby spełnić oczekiwania turystów. Na terenie gminy przebiega blisko 100 km oznakowanych szlaków turystycznych pozwalających odkrywać jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów naszego kraju.

Odpowiednie ukształtowanie terenu i przychylny klimat umożliwiły także utworzenie licznych stoków i wyciągów narciarskich, dzięki którym Karpacz stał się znanym ośrodkiem zimowym.

W mieście funkcjonuje 12 rodzinnych „stacji” narciarskich oferujących łącznie 27 wyciągów (kanapowych, orczykowych, taśm).

Baza noclegowa miasta obejmuje ponad 18 tys. miejsc w obiektach o różnym rodzaju i standardzie. Znajdują się tu spokojne pensjonaty na rodzinne wyjazdy, ośrodki wypoczynkowe dla grup zorganizowanych oraz luksusowe hotele dla wymagających turystów i gości biznesowych.

www.karpacz.pl

Partner Strategiczny

Hotel Gołębiewski w Karpaczu to blisko 900 pokoi, w tym: apartamenty, apartamenty rodzinne oraz rozbudowane centrum kongresowe z blisko 30 salami konferencyjnymi. Do dyspozycji Gości oddajemy 3 restauracje, odpowiadające charakterystyką zróżnicowanym potrzebom oraz sale bankietowe z przeznaczeniem na przyjęcia, imprezy okolicznościowe, wesela, studniówki, czy biesiady przy kominku. Na poziomie recepcji znajduje się Kawiarnia Patio, do której zapraszamy na odpoczynek przy kawie i ciastku. Hotel Gołębiewski  w Karpaczu, położony u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki, ze względu na swoją lokalizację z roztaczającą się wokół malowniczą panoramą gór, stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi oraz na formalne lub nieformalne spotkania biznesowe.

Hotel Gołębiewski w Karpaczu

Główny Partner Merytoryczny

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Partnerzy

Wrocław to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, o bogatej historii i niepowtarzalnej urodzie, poprzecinanym licznymi dopływami Odry z 12 wyspami i ponad 100 mostami. Czwarte co do wielkości w Polsce, liczy ok. 640 tys. mieszkańców. Należy do największych w kraju ośrodków uniwersyteckich.
Zwiedzając miasto nie można pominąć żadnej z atrakcji, najchętniej wybieranych przez turystów: przepięknego Rynku z wyjątkowym Ratuszem, Ostrowa Tumskiego, Panoramy Racławickiej, Dzielnicy Czterech Wyznań, najstarszego ZOO w Polsce wraz z Afrykarium czy też Hydropolis – interaktywnej instalacji poświęconej wodzie.
Siłą Wrocławia są przede wszystkim ludzie – nie tylko mieszkańcy, ale także przyjezdni. Wysoko oceniana jest życzliwość i otwartość wrocławian, bo klimat Wrocławia buduje mentalność ludzi. Jak to się stało, że historyczny gród stał się ambitną metropolią, miastem studentów, przedsiębiorców, naukowców, artystów? Na pewno ogromny wpływ miały na to doświadczenia II wojny światowej, gdy na zgliszczach Festung Breslau trzeba było zbudować nie tylko nowe miasto, ale i relacje społeczne. Nagle na tym samym terenie znaleźli się ludzie, którzy trafili tu i przypadkowo, i z wyboru. I wszyscy razem zaczynali od nowa – młodość spotkała się z doświadczeniem, tradycja z nowoczesnością. Mieszkańcy stali się naturalnymi ambasadorami swojego miasta. Dzięki nim budowany jest jego wizerunek, a ich energia i kreatywność są siłą, zachęcającą do odkrywania go. I właśnie „spotkanie” stało się symbolem miasta. 

Uniwersytet Rolniczy

Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Instytut Misesa
Port Lotniczy Wrocław S.A.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu to jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Europie. Pasażerowie będą mogli w sezonie Lato 2021 korzystać z atrakcyjnej siatki połączeń m.in. do największych hubów europejskich, m.in.: Amsterdamu, Zurychu, Frankfurtu, Monachium. Dużym powodzeniem cieszą się każdego roku tanie loty na południe Europy (m.in. do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch) oraz urozmaicona oferta lotów czarterowych. Szeroki wybór połączeń, nowoczesny terminal, sprawna obsługa i dobry dojazd sprawiają, że pasażerowie chętnie latają z Wrocławia, co potwierdzają wielokrotnie przyznawane przez nich nagrody m.in. Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska biznesowego w Polsce. W 2019 roku lotnisko obsłużyło ponad 3,5 mln pasażerów.

Wroclaw Airport

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. (DAWG) to partner Samorządu Województwa Dolnośląskiego w rozwoju przedsiębiorczości, innowacyjności i gospodarki regionu. Samorząd posiada 100% udziałów w spółce, która działa na jego rzecz, wspierając konkurencyjność dolnośląskich przedsiębiorstw sektora MMŚP i kształtując wizerunek województwa za granicą.

Dolny Śląsk to obszar dynamicznie rozwijający się i przyciągający inwestorów. DAWG pośredniczy w kontaktach między władzami województwa dolnośląskiego a inwestorami zainteresowanymi działalnością w regionie a także jednostkami dysponującymi terenami inwestycyjnymi bądź właściwą infrastrukturą.

DAWG skutecznie promuje przedsiębiorczość i wspiera dolnośląskie firmy. Pozyskując środki unijne na realizację celów statutowych, większość usług świadczy nieodpłatnie. Obecnie w ramach projektu Promocja Dolnego Śląska w kraju i za granicą w obliczu zmian w gospodarce światowej DAWG odpowiada na wyzwania, jakie przed dolnośląskimi firmami stawia kryzys pandemiczny. Agencja organizuje m.in. poświęcone bieżącym tematom gospodarczym webinaria z udziałem ekspertów, wizyty studyjne i kampanie reklamowe prezentujące potencjał inwestycyjny Dolnego Śląska za granicą i misje gospodarcze dla przedstawicieli lokalnych środowisk biznesowych. DAWG tworzy także kompleksową Analizę gospodarczą Dolnego Śląska – cenne źródło wiedzy o Dolnym Śląsku zarówno dla podmiotów lokalnych, jak i tych spoza regionu.

DAWG

Główny Partner Medialny

Partnerzy Medialni

Instytut Monitorowania Mediów, IMM prowadzi monitoring wizerunku marek, firm, osób i instytucji w mediach. Oferta IMM obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych, ponad 220 stacji RTV, portale internetowe, kanały społecznościowe, podcasty i kanały video. Firma wspiera firmy w monitorowaniu ważnych dla nich tematów, na co dzień również naszą organizację!