Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska to bijące serce Polski – historycznie, kulturowo i gospodarczo, na dodatek nasz region  jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. To właśnie tu znajduje się największa w kraju liczba obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, najwięcej parków narodowych, a także bogate złoża wód mineralnych. Małopolska to jednak nie tylko zabytki, ale także niepowtarzalne dziedzictwo kulinarne.

O sile regionu stanowi ogromny potencjał gospodarczy, rozwój przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii, a także zaplecze infrastrukturalne, które każdego roku rośnie w siłę. Te wszystkie czynniki sprawiają, że region jest miejscem atrakcyjnym do inwestowania i rozwoju biznesu, stanowiąc coraz częściej główną siedzibę polskich i międzynarodowych firm.

Małopolska to także lider w walce o czyste powietrze i trosce o środowisko naturalne. Wdrażane przez województwo projekty i pomysły mają na celu zminimalizowanie zjawiska smogu poprzez rozwój niskoemisyjnego transportu autobusowego i kolejowego, a także realizację założeń programu EkoMałopolska.

Największy kapitał regionu to bez wątpienia jego mieszkańcy, którzy sami przyznają, że są zadowoleni z życia w Małopolsce. To właśnie tu mają doskonałe warunki, by rozwijać swoje talenty, na doskonale przygotowanych uczelniach zdobywać wykształcenie, podnosić swoje kompetencje, a następnie właśnie tu zakładać rodziny i pracować. Dobro małopolskich rodzin to dla nas priorytet, dlatego wspólnie z rządem realizujemy szereg programów, które wspierają wszystkich Małopolan, a zwłaszcza rodziny.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Krynica-Zdrój – Miasto Gospodarz Forum Ekonomicznego

Krynica-Zdrój – „Perła Polskich Uzdrowisk” – kurort a także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura hotelarska i około turystyczna; kolej gondolową na Jaworzynę, wyciągi narciarskie, lodowisko, sankostrada, trasy dla turystyki pieszej i rowerowej, a wszystko uzupełnione o restauracje, karczmy i punkty gastronomii. Więcej: www.krynica-zdroj.pl

Działanie współfinansowane ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne.
Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Abbott Laboratories Polska Sp. z o.o.

Abbott Laboratories zarejestrowana 6 marca 1900 r., Zajmuje się odkrywaniem, rozwojem, produkcją i sprzedażą szeregu produktów medycznych. Firma działa w czterech segmentach: uznane produkty farmaceutyczne, produkty diagnostyczne, produkty odżywcze i produkty naczyniowe. Firma, za pośrednictwem Abbott Medical Sp. z o.o. oferuje również szereg produktów, takich jak produkty do kontroli rytmu, produkty elektrofizjologiczne, produkty związane z niewydolnością serca, produkty naczyniowe, produkty strukturalne serca i produkty neuromodulacji.

Adamed

Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która produkuje ponad 580 produktów oferowanych pacjentom w 70 krajach na całym świecie. Obecnie zatrudnia ponad 2200 pracowników. Własność intelektualna firmy chroniona jest przez ponad 190 patentami na całym świecie. Adamed jest również właścicielem pakietu kontrolnego jednej z najszybciej rozwijających się w Wietnamie firmy farmaceutycznej Dat Vi Phu. Transakcja ta była dotychczas największą bezpośrednią polską inwestycją w Wietnamie.

Air Liquide

Grupa Air Liquide, obecna w 80 krajach, zatrudniająca ponad 65 000 pracowników i obsługująca ponad 3 miliony klientów i pacjentów, jest światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Od założenia w 1902 roku zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją tlenu, azotu oraz wodoru.
Grupa Air Liquide jest notowana na Giełdzie Euronext w Paryżu (segment A), jest także członkiem CAC 40 oraz wchodzi w skład spółek tworzących indeksów: Dow Jones Euro Stoxx 50 oraz FTSE 4 Good.

Allegro

Allegro to jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie oparta na nowoczesnych technologiach. Od 1999 roku ułatwia Polakom zakupy oferując im najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji.

W serwisie założono dotychczas 21 milionów kont. 95% produktów stanowią rzeczy nowe, objęte gwarancją. Sprzedaż prowadzi tu ponad 140 tysięcy firm. Allegro zatrudnia ponad 1,8 tysiąca osób, z czego prawie połowa to najwyższej klasy specjaliści w obszarze technologii. Zajmuje czołowe miejsca w rankingach takich jak Superbrands, Gwiazdy Jakości Obsługi, OC&C Retail Proposition Index czy Top Marka.

Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa.

AMGEN

Amgen uwalnia potencjał biologii poprzez odkrywanie, opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych terapii, skupiając się na potrzebach pacjentów cierpiących na poważne choroby będące wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Prowadząc od 1980 roku pionierskie projekty biotechnologiczne, firma dociera do milionów pacjentów na całym świecie i opracowuje innowacyjne leki o przełomowym potencjale.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku stała się wiodącym głosem biznesu w Polsce. Reprezentujemy ponad 330 największych inwestorów zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, którzy zainwestowali ponad 160 mld złotych i zatrudniają ponad 220 tysięcy osób. Nasze priorytety to rozwój gospodarczy, otwarty dialog pomiędzy biznesem i rządem, oraz zwiększanie konkurencyjności Polski na świecie we współpracy z amerykańskim know-how.

Ambasada Brytyjska

Ambasada Brytyjska w Warszawie zajmuje się rozwojem ważnych i długotrwałych związków pomiędzy Wielką Brytanią a Polską w zakresie polityki, handlu, bezpieczeństwa, gospodarki, kultury oraz związków miedzy społeczeństwami.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa.
Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Aruba Cloud

Aruba Cloud oferuje kompleksowy asortyment rozwiązań chmurowych dla klientów z całego świata. Dzięki sieci siedmiu centrów danych (w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Polsce i Czechach), Aruba Cloud zapewnia rozwiązania odpowiadające na potrzeby niezależnie od skali działalności klienta. Rozwiązania Aruba Cloud opierają się na usługach wirtualnych serwerów, chmury publicznej oraz chmury prywatnej, a także szeregu innych narzędzi, w tym do tworzenia kopii zapasowych.

AstraZeneca

AstraZeneca to innowacyjna firma biofarmaceutyczna. Opracowujemy i wytwarzamy leki pomagające zwalczać choroby stanowiące wyzwania współczesnej medycyny. AstraZeneca specjalizuje się w kilku obszarach terapeutycznych: onkologii, chorób kardiologicznych, chorób metabolicznych oraz układu oddechowego. W Polsce firma jest obecna od 25 lat. W 2011 roku otwarto Centrum Operacyjne Badań Klinicznych. To jedyny taki dział badawczo-rozwojowy w Polsce, który obecnie zarządza globalnie badaniami fazy III.

Bakalland S.A.

Grupa Bakalland jest liderem na rynku bakalii i przekąsek w Polsce. Od 1991 roku specjalizuje się w kategorii bakalii oraz innych segmentach produkcji spożywczej – od produktów śniadaniowych, przekąsek w postaci batonów zbożowych, owocowych czy proteinowych. Po dołączeniu marki Delecta w 2014 roku portfolio grupy wzbogaciło się o produkty do pieczenia i desery. Od początku działalności celem firmy jest tworzenie i dostarczanie konsumentom zdrowej, pełnej wartościowych składników żywności.

BIOTREM

Biotrem jest polską spółką technologiczną rozwijającą innowacyjny proces produkcji naczyń i opakowań jednorazowego użytku z materiałów pochodzenia roślinnego.
Opatentowana technologia umożliwia wytwarzanie produktów ze zrównoważonych surowców, takich jak otręby pszenne i kukurydziane, pochodne manioku i wodorosty.
Obecna oferta Biotrem obejmuje naczynia jednorazowego użytku, w pełni biodegradowalne w ciągu 30 dni, wyprodukowane ze sprasowanych otrąb pszennych.

Biogen Poland Sp. z o.o.

Firma Biogen jest obecnie jedną z najstarszych, niezależnych firm biotechnologicznych na świecie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i nowoczesnej medycyny Biogen odkrywa, opracowuje i zapewnia pacjentom na całym świecie dostęp do innowacyjnych terapii dla osób z poważnymi schorzeniami neurologicznymi i neurodegeneracyjnymi. Firma posiada największe portfolio leków stosowanych w leczeniu stwardnienia rozsianego, jak również jest producentem pierwszej skutecznej terapii stosowanej w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA).

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny w Polsce bank państwowy, wspierający społeczno-gospodarcze programy rządowe. BGK organizuje długoterminowe finansowanie projektów inwestycyjnych w ramach rządowego programu Inwestycje Polskie. Finansuje eksporterów i wspiera samorządy oraz spółki komunalne w realizacji ich zadań. We współpracy z bankami komercyjnymi, spółdzielczymi i lokalnymi instytucjami finansowymi rozwija system poręczeń i gwarancji dla przedsiębiorców.

BNP Paribas

BNP Paribas Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów. Przedsiębiorstwom dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Bank jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas.

Bombardier Transportation

Bombardier Transportation jest światowym liderem technologii transportu szynowego i największym inwestorem międzynarodowym w branży kolejowej w Polsce. W zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu pracuje 2500 osób. Działalność koncernu w Polsce skupia się na produkcji nadwozi lokomotyw, pociągów pasażerskich, dużych prędkości i ram wózków, projektowaniu i produkcji systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym, produkcji aparatury elektrycznej i serwisie utrzymania urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz pojazdów szynowych.

Bank Ochrony Środowiska S.A.

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ) jest polskim bankiem obecnym na rynku finansowym od 1991 roku. Specjalizujemy się w finansowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Oferujemy także bankowość detaliczną, korporacyjną, inwestycyjną oraz inne usługi finansowe. Jesteśmy spółką dominującą w Grupie Kapitałowej BOŚ S.A., do której należą spółki zależne: Dom Maklerski BOŚ S.A. i BOŚ Eko Profit S.A. Od 1997 r. akcje BOŚ są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Celgene

Celgene to globalna firma farmaceutyczna skoncentrowana na rozwoju innowacyjnych terapii nowotworów oraz chorób zapalnych, która działa w Europie, w tym w Europie Środ.-Wsch. od 2007 r. Celem firmy jest dążenie do realizacji odważnych zamierzeń naukowych, w których pacjenci są zawsze na pierwszym miejscu. W ostatnich 5 latach firma zainwestowała ok. 39% dochodu w R&D, a obecnie prowadzi badania nad 47 cząsteczkami. Więcej informacji: www.celgene.com. Obserwuj nas w social mediach: @Celgene.

Centrum Projektów Europejskich

Centrum Projektów Europejskich prowadzi Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Jednocześnie specjalizuje się w rozwoju współpracy transgranicznej i ponadnarodowej. Zarządza sekretariatami dla Programów Współpracy Transgranicznej Interreg: Południowy Bałtyk, Polska-Saksonia, Polska-Słowacja, jak również dla Programów Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa: Polska-Rosja oraz Polska-Białoruś-Ukraina. Wspiera wspólne projekty w takich obszarach jak ochrona dziedzictwa naturalnego i kulturowego, bezpieczeństwo, dostępność, edukacja.

Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Domański Zakrzewski Palinka to największa polska kancelaria prawna. Od ponad 25 lat doradzamy polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Obecnie w naszych biurach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu pracuje ponad 150 ekspertów różnych specjalizacji. Wyróżnia nas osobiste zaangażowanie, dostępność oraz pełne zrozumienie potrzeb klientów. Od lat tworzymy sieć powiązań i relacji z zagranicznymi kancelariami i firmami doradczymi; działamy także w organizacjach prawniczych.

Europejski Bank Inwestycyjny

Europejski Bank Inwestycyjny jest jedną z najważniejszych instytucji finansowych na świecie i liderem w dziedzinie finansowania działań związanych z klimatem.
Pomagamy gospodarce tworzymy miejsca pracy i promujemy równość. Poprawiamy jakość życia w Europie i na całym świecie. W ciągu pierwszych 60 lat przekazaliśmy ponad bilion euro na walkę ze zmianami klimatu, modernizację infrastruktury, umożliwienie innowacji i pomoc małym przedsiębiorstwom w rozwoju.
Jesteśmy bankiem Unii Europejskiej. Budujemy zrównoważoną przyszłość dla wszystkich.

 

Emitel S.A.

Emitel jest krajowym liderem w zakresie prac związanych m.in. z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak również rozwojem usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej.
Firma z sukcesem wdrożyła sieć telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce, prowadzi prace nad radiofonią cyfrową DAB+.
Oferta firmy obejmuje także projektowanie, instalację i doradztwo techniczne w systemach radiodyfuzyjnych i radiotelekomunikacyjnych oraz wynajem infrastruktury.

Enea

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln klientów. Sieć Enei pokrywa 1/5 kraju. W skład Grupy wchodzą m.in. Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec oraz LW Bogdanka – główny dostawca węgla dla koncernu.

Grupa Energa

Grupa Energa to jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie i obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii.

Equinor Asa

Equinor to firma z bogatą tradycją związana z szeroko pojętą energią. Wywodzimy się z firmy Statoil. W maju 2018 roku zmienilismy nazwę na Equinor, podkreślając naszą transformację od przedsiębiorstwa kojarzonego jedynie z ropą naftową i gazem, do firmy pozyskującej energię również z wiatru i słońca. W Polsce pragniemy rozwijać projekty wiatrowe na morzu Bałtyckim.

Evertop

Evertop to młoda dynamicznie rozwijająca się firma bazująca na zespole doświadczonych specjalistów. Główną dziedziną, w której się specjalizujemy jest tworzenie oprogramowania. Podchodzimy do tego procesu z najwyższą starannością dbając o to, aby każdy element był wykonany prawidłowo. Ponieważ tworzymy przede wszystkim dedykowane systemy informatyczne, muszą być one jak najlepiej dopasowane do potrzeb naszych klientów.

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia blisko 270 000 pracowników. EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce, blisko 4000 specjalistów pracuje w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych.

FAKRO Sp. z o.o

FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych jak również schodów do poddaszy. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 160 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań FAKRO wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 4000 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe FAKRO trafiają do ponad 50 krajów świata.

Federacja Pacjentów Polskich

Największa w Polsce organizacja parasolowa w Systemie Ochrony Zdrowia, skupiająca 105 stowarzyszeń, reprezentujących ponad 100 tys. pacjentów.

FAMUR SA

Grupa FAMUR jest producentem i dostawcą maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle wydobywczym na całym świecie. Główne obszary naszej działalności to: górnictwo podziemne i odkrywkowe, transport, przeładunek oraz energetyka. Ponad 100-letnie doświadczenie i zaawansowana myśl inżynierska pozwalają nam tworzyć wysokowydajne i niezawodne produkty, umożliwiające realizację kompleksowych projektów górniczo-energetycznych. Grupa FAMUR jest częścią TDJ.

Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych

Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych jest dynamicznie rozwijającym polskim instytutem badawczym i najszybciej wzrastającą marką w branży badawczej na polskim rynku. Od 2014 roku działa na terenie całej Polski. Wykonuje zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe. Jako organizacja pozarządowa działa na rzecz podnoszenia jakości badań, popularyzacji zawodu badacza, upowszechniania w społeczeństwie wiedzy o stanie i tendencjach zmian opinii społecznej.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego. To właściciel Polskiego LNG, który zarządza terminalem LNG w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. GAZ-SYSTEM świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów. Spółka realizuje jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju – Baltic Pipe.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl

Gilead Sciences

Gilead Sciences to dziś jedna z wiodących firm biotechnologicznych na świecie. Od ponad 30 lat Gilead buduje swą historię na kulturze doskonałości. Jesteśmy zaangażowani, pracowici i pełni pasji w poprawianiu życia pacjentów, którzy korzystają z naszych leków. Szczególne sukcesy odnosimy na polu walki z chorobami zakaźnymi – HIV oraz HBV i HCV. Istotny jest również wkład Gilead w obszarze hematoonkologii.

GSK

GSK to globalna firma z branży farmaceutycznej, opierająca swoją działalność na innowacji i osiągnięciach naukowych. Misją firmy jest poprawa jakości życia ludzi, by mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej. Jej główne obszary biznesowe to badania naukowe, rozwój oraz produkcja innowacyjnych leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia. GSK jest także jednym z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym i partnerem krajowej gospodarki. W ciągu ostatnich 20 lat firma GSK zainwestowała w Polsce około 2 mld zł.

Huawei

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Firma tworzy rozwiązania w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania Huawei przyczynia się do rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Ponad 188 tys. pracowników firmy angażuje się w tworzenie nowatorskich rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

INFARMA reprezentuje 27 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność badawczo-rozwojową i produkujących leki innowacyjne. INFARMA jest członkiem Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), a także Pracodawców RP oraz Krajowej Izby Gospodarczej. Celem INFARMY zaangażowanie w tworzenie rozwiązań systemowych w dziedzinie ochrony zdrowia w Polsce, które umożliwią polskim pacjentom osiąganie jak najlepszych wyników zdrowotnych.

ISEC

ISEC świadczy specjalistyczne usługi w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Nasi eksperci mają doświadczenie w obszarach testów bezpieczeństwa, ataków socjotechnicznych, przeglądu kodu źródłowego, projektowania bezpiecznych rozwiązań, threat intelligence oraz R&D. W obszarze bezpieczeństwa jesteśmy aktywni od 2001 roku, kiedy jako ISEC Security Research zaczęliśmy regularnie publikować informacje o odkrytych przez nas podatnościach.

Izba Zbożowo-Paszowa

Izba Zbożowo-Paszowa jest największą w Polsce branżową organizacją firm z sektora obrotu zbożami i oleistymi, paszowego i młynarskiego. Skutecznie broni interesów swoich członków, posiada również możliwości występowania na ich rzecz na forum zagranicznym – w Brukseli, a więc tam gdzie zapada obecnie większość decyzji.

Izba Zbożowo-Paszowa jest  członkiem FEFAC – Europejskiej Federacji Producentów Pasz  oraz członkiem COCERAL – europejskiej organizacji reprezentującej sektor handlu zbożem i oleistymi, które ściśle współpracują zarówno z Komisją Europejską, jak i pozostałymi unijnymi organizacjami branżowymi.

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o.

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest firmą farmaceutyczną należącą̨ do koncernu Johnson & Johnson. Swoje działania koncentruje na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb medycznych, głównie w dziedzinie onkologii, hematoonkologii, immunologii, neurobiologii i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego, tętnicznego nadciśnienia płucnego oraz chorób metabolicznych. Siedem substancji czynnych stworzonych przez Janssen znajduje się na liście leków podstawowych WHO.

Jeronimo Martins Polska

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki – największej sieci detalicznej w Polsce, mającej 2916 sklepów, oferującej starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości w codziennie niskich cenach. W 2018 r. Biedronka współpracowała z ponad 1000 polskich dostawców, od których pochodziło 92% produktów w ofercie sieci. JMP S.A., zatrudniając ponad 65 tys. osób, jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 14 mld zł.

JUUL Labs

JUUL Labs to firma, której celem jest wyeliminowanie tradycyjnych papierosów, dzięki zapewnieniu dorosłym palaczom ich alternatywy. Misją firmy jest poprawa życia miliarda dorosłych palaczy na całym świecie. Przeprowadzone badania pokazują, że miliony palaczy w USA przeszły już na rozwiązanie JUUL. Dzięki innowacjom technologicznym JUUL Labs dąży do tego, aby umożliwić to kolejnym milionom palaczy.

KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM należy do grona największych światowych producentów miedzi i srebra. Dysponuje 55 letnim doświadczeniem w górnictwie i hutnictwie metali. Oprócz miedzi i srebra KGHM wydobywa także molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę oraz wytwarza ren. Aktywa produkcyjne KGHM są usytuowane na trzech kontynentach. Podstawowe zakłady produkcyjne firmy są zlokalizowane w Polsce. Najważniejsza kopalnia zagraniczna – Sierra Gorda – jest zlokalizowana w Chile. Grupa KGHM zatrudnia ponad 34 000 pracowników.

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce od blisko 30 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. Firma KPMG zatrudnia ponad 1 800 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

Zawód diagnosty laboratoryjnego to jeden z zawodów medycznych zaufania publicznego. Samorząd zawodowy diagnostów laboratoryjnych działa na podstawie Ustawy o diagnostyce laboratoryjnej z dnia 27 lipca 2001 r. Do samorządu należy ponad 16,5 tys. osób.
Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych wykonuje zadania publiczne polegające m.in. na: sprawowaniu nadzoru nad należytym wykonywaniem czynności diagnostyki laboratoryjnej i prowadzeniu ewidencji medycznych laboratoriów diagnostycznych.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów

Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF) jest samorządem zawodowym, zrzeszającym wszystkich polskich fizjoterapeutów z prawem wykonywania zawodu. Głównymi zadaniami KIF jest reprezentowanie osób wykonujących zawód fizjoterapeuty i sprawowanie pieczy nad należytym wykonywaniem tego zawodu w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony. Samorząd zawodowy fizjoterapeutów liczy ponad 62 tysiące członków. W Polsce fizjoterapeuta jest samodzielnym zawodem medycznym.

Kraków Airport 

Kraków Airport  jest największym lotniskiem regionalnym w Polsce, które obsługuje ok. 7 mln pasażerów w ciągu roku. 23 przewoźników oferuje ponad 130 bezpośrednich połączeń regularnych #PROSTOzKRAKOWA na 4 kontynenty. Kraków Airport traktuje zrównoważony rozwój jako nieodłączny element strategicznego zarządzania, jego celem jest osiągnięcie pozycji lidera wśród europejskich portów regionalnych, dbającego o wysoki poziom obsługi, łączącego sukces ekonomiczny z pozytywnym wpływem na otoczenie.

KUKE S.A.

Od prawie 30 lat ubezpieczamy transakcje handlowe na polskim rynku. Nasze usługi zapewniają przedsiębiorcom bezpieczną wymianę handlową zarówno w kraju, jak i za granicą. Skupiamy się na ubezpieczaniu należności z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności, a także na udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych. Jako jedyny ubezpieczyciel w Polsce oferujemy ubezpieczenia eksportowe gwarantowane przez Skarb Państwa.

Lidl Polska

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie Europy. W Polsce firma obecna jest od 2002 roku. Lidl Polska ma obecnie ponad 670 sklepów. Firma współpracuje z lokalnymi dostawcami, a także wspiera ich umożliwiając eksport do innych krajów w których prowadzi działalność. Dzięki współpracy z Lidl Polska w 2018 r. 230 firm z Polski wyeksportowało towary o łącznej wartość 2,5 mld zł do ponad 20 europejskich państw.

Grupa LOTOS S.A.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego zlokalizowana w Gdańsku jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii. Jest producentem i dostawcą wysokiej jakości paliw, asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów. LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw zlokalizowanych na terenie całego kraju.

LPP

LPP od ponad 25 lat, z niewielkiego przedsiębiorstwa na Pomorzu, stało się jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów i dystrybutorów odzieży, skutecznie wdrażając polską myśl twórczą na 24 rynkach. Grupa LPP tworzy ponad 25 tys. miejsc pracy, wspierając równolegle aktywność ponad 300 krajowych partnerów biznesowych. Spółka zarządza pięcioma markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, a jej biura znajdują się w Gdańsku, Krakowie, Warszawie oraz Dhace i Szanghaju.

Grupa LUX MED 

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Firma zatrudnia 15 000 osób, w tym około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Makarony Polskie SA

Makarony Polskie są jednym z największych producentów makaronów w Polsce, zarówno tłoczonych jak laminowanych, jajecznych i bezjajecznych. Makarony produkowane są z najlepszej jakości pszenicy durum oraz ze zwykłej pszenicy.
Produkcja makaronów prowadzona jest w oparciu o nowoczesne linie produkcyjne, a wdrożone standardy gwarantują najwyższą jakość i mikrobiologiczną czystość wytwarzanych produktów.
Spółka jest także producentem makaronów z alternatywnych ziaren (orkisz, gryka, żyto) oraz makaronów BIO.
Spółka jest notowana na GPW od 2007 roku

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego – wiodąca, regionalna instytucja działająca na rzecz rozwoju biznesu. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, zapewniając kompleksowy know-how i nowoczesne rozwiązania finansowe. Świadczy usługi w zakresie pozyskiwania środków
unijnych. Udostępnia nowoczesną przestrzeń dla biznesu. Dynamicznie wspiera eksport, oferując profesjonalne doradztwo i dostęp do międzynarodowej bazy kontaktów biznesowych.

Grupa Maspex Sp. z o.o. 

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją w wielu segmentach rynku. W portfolio firmy znajdują się marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Dotychczas Grupa przeprowadziła 19 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 60 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2018 roku wyniosły 4,76 miliarda PLN, z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna.

Mastercard

Mastercard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

Związek Pracodawców Medycyny Prywatnej jest najbardziej aktywnym partnerem społecznym reprezentującym głos i interes prywatnej medycyny w dialogu z rządem i parlamentem w Polsce. Działamy już od dekady, animując środowisko prywatnych świadczeniodawców usług medycznych różnej wielkości. Zrzeszamy kilkadziesiąt podmiotów, wśród których znajdują się m.in. najwięksi liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia.

mBank

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał 34 lata temu, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji.

MCI

Środkowoeuropejski Lider Inwestycji Technologicznych z długoterminowym kapitałem pod zarządzaniem w wysokości 650 milionów dolarów, skoncentrowany na obszarach Growth & Buyout/PE.

Medtronic Poland Sp. z o.o.

Medtronic to wiodący producent sprzętu medycznego na świecie. Powstała w 1949 r. firma z dumą realizuje misję niwelowania bólu, przywracania zdrowia i wydłużania życia. W każdej sekundzie technologie Medtronic poprawiają jakość życia 2 osobom. W 2018 r. pomogły 70 milionom ludzi na całym świecie.

MSD Polska Sp. z o. o.

Nasza podstawowa działalność polega na odkrywaniu i opracowywaniu dostępnych na receptę leków i szczepionek przeciwko chorobom dotykającym miliony ludzi. Inwestujemy miliardy dolarów w badania, aby tworzyć leki, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia. Dziś oferujemy ponad 100 leków dostępnych na receptę w kluczowych obszarach terapeutycznych, takich jak choroby układu krążenia, choroby układu sercowo-naczyniowego, onkologia, neurobiologia, choroby zakaźne, immunologia i zdrowie kobiet.

Murapol SA

Murapol jest jednym z największych polskich deweloperów, obecnym na kilkunastu krajowych rynkach, od 18 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. Należy do rynkowej czołówki  zarówno pod względem wielkości sprzedaży i przekazań lokali, jak i portfela realizowanych projektów. W swoich inwestycjach stosuje innowacyjne rozwiązania z obszaru smart home, zapewniające bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom oraz oszczędności w eksploatacji lokali.

Operator Chmury Krajowej

Firma powstała z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju w listopadzie 2018 roku. Od września br. usługi, oparte o model IaaS i PaaS są dostępne dla zainteresowanych współpracą firm z grona największych przedsiębiorstw. Oferujemy dostęp do większej mocy obliczeniowej, możliwości bezpiecznego przechowywania danych, zautomatyzowanego powoływania środowisk deweloperskich, oprogramowania ułatwiającego zarządzanie przedsiębiorstwem i dostarczane z chmury stanowiska pracy biurowej (Virtual Desktop).

Novo Nordisk

Novo Nordisk powstała ponad 95 lat temu w Danii. Globalnie zatrudnia ponad 43 200 pracowników w 80 krajach. Jest światowym liderem w innowacyjnym leczeniu chorób przewlekłych, w szczególności cukrzycy. Zajmuje również wiodącą pozycję w obszarze terapii hemofilii, terapii z zastosowaniem hormonu wzrostu, hormonalnej terapii zastępczej oraz w leczeniu otyłości. Produkty Novo Nordisk dostępne są na ponad 170 rynkach. Firma koncentruje się na obszarze R&D.

Bank Pekao SA

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 197 mld zł aktywów i kapitalizacją rynkową ok. 26 mld zł. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce.

PERN S.A.

PERN S.A. jest polskim liderem logistyki naftowej i paliwowej oraz strategiczną spółką gwarantującą bezpieczeństwo energetyczne Polski, a tym samym także Unii Europejskiej.

Philips

Philips to wiodąca firma w branży technologii medycznych, która koncentruje się na poprawie jakości życia począwszy od zdrowego stylu życia i profilaktyki po diagnostykę, leczenie oraz opiekę domową. Dzięki zaawansowanym technologiom i wieloletniemu doświadczeniu oferujemy zintegrowane rozwiązania umożliwiające osiąganie lepszych wyników w medycynie. Philips jest liderem w dziedzinie diagnostyki obrazowej, monitorowania pacjentów, informatyki klinicznej, a także w zakresie zdrowia konsumentów i opieki domowej.

PKN ORLEN S.A

Nowoczesny gracz na rynku paliw i energetyki, największa firma w EŚW notowana w Fortune Global 500, Platts TOP250, Thompson Reuters TOP100. Dysponuje zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi poprzez największą w regionie sieć 2800 stacji paliw. Jest również największym przemysłowym producentem energii elektrycznej o mocach na poziomie 1,9 GWe, zaś w obszarze wydobycia dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P) w Polsce i Kanadzie, które na koniec 2018 r. wyniosły 211 mln boe.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową, która została powołana w 2000 r. do wspierania rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Obszary działalności PARP rozwijają się wraz z rozwojem gospodarczym i wyłanianiem się nowych trendów w przedsiębiorczości i innowacyjności. PARP jest zaangażowana w realizację trzech programów operacyjnych: Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój. Więcej informacji o Agencji znajduje się na stronie: www.parp.gov.pl.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest jedyną w Polsce firmą szkolącą i zatrudniającą cywilnych kontrolerów ruchu lotniczego. Zarządzamy i kontrolujemy jedną z największych przestrzeni powietrznych w Europie. Nasza kadra przechodzi specjalistyczne szkolenia w kraju i za granicą. Każdego dnia PAŻP dba o bezpieczeństwo blisko 3000 samolotów korzystających z polskiej przestrzeni powietrznej obsługując co roku blisko milion operacji lotniczych. Bezpieczeństwo w powietrzu to nasza misja i obowiązek.

Personnel Service

Personnel Service to firma specjalizująca się w rekrutacji i zatrudnianiu Pracowników z zagranicy na potrzeby Pracodawców w Polsce. Współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym głównie automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Za pośrednictwem Personnel Service zatrudnienie w Polsce znalazło już 150 tys. obywateli Ukrainy. Baza kandydatów liczy aż 250 tys. osób. Firma jest numerem jeden wśród przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w rekrutacji obywateli zza wschodniej granicy Polski.

Poczta Polska S.A.

Poczta Polska jest jednym z liderów usług komunikacyjnych, paczkowo–kurierskich i logistycznych oraz narodowym operatorem pocztowym. Z usług firmy korzysta ponad 90% Polaków. Spółka stale wzmacnia najbardziej perspektywiczne obszary – paczek, logistyki, finansów, usług międzynarodowych i na rzecz administracji publicznej.
Poczta Polska zdobyła 1. miejsce w rankingu Rzeczpospolitej w kategorii najcenniejszych polskich marek działających w sektorze usług, a w rankingu ogólnym zajęła 7. pozycję.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a poprzez kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych, produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz usługami geofizycznymi i wiertniczo-serwisowymi. Spółki zależne i oddziały prowadzą działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Norwegii i w Pakistanie, sprzedaż gazu w Niemczech oraz handel LNG poprzez biuro w Londynie.

PGE Narodowy

PGE Narodowy to jedna z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych na świecie, na której odbywają się wielkie widowiska sportowe i rozrywkowe. To nie tylko stadion sportowy, ale również największe centrum konferencyjno-kongresowe w Polsce. Obiekt jest magnesem dla przedsiębiorców, ponieważ oferuje szersze możliwości niż hotele i typowe centra kongresowe. Jego przewagą jest wielofunkcyjność. Konferencje i targi odbywają się w unikalnym otoczeniu obiektu sportowego, który znalazł się w elitarnej grupie UEFA Elite Stadiums.

PGE Polska Grupa Energetyczna

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku.  Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów.

Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej-Stowarzyszenie

Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej powstała 17 grudnia 2015 r. w Warszawie. Celem, jaki przed sobą stawia, jest stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi medycyny personalizowanej w Polsce poprzez wsparcie procesu zmian legislacyjnych i systemowych w tym obszarze. Formuła inicjatywy opiera się na porozumieniu różnych środowisk, nakierowanych na wspólny cel wzmocnienia roli i poprawy dostępności do rozwiązań medycyny personalizowanej w systemie ochrony zdrowia.

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego i podstawowym dostawcą usług finansowych. Bank jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie, jako jedyny polski podmiot znalazł się w gronie dużych spółek globalnego indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russel. W 2019 roku bezdyskusyjny lider swojej branży, największy bank uniwersalny w Polsce i regionie obchodzi jubileusz stulecia.

Grupa PKP 

Grupa PKP zrzesza spółki m.in. z branży kolejowej, w tym narodowego zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., narodowego przewoźnika pasażerskiego – PKP Intercity i największego w Polsce przewoźnika towarowego – PKP CARGO, a także spółki z branż teleinformatycznej, logistycznej, deweloperskiej. Działania spółek Grupy nadzoruje i koordynuje spółka matka – PKP S.A. Celem spółek Grupy jest podnoszenie konkurencyjności polskiego transportu kolejowego.

PKP CARGO S.A.

PKP CARGO S.A. to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce i jeden z liderów logistycznych w Europie. Spółka należy do Grupy PKP CARGO, która specjalizuje się w zintegrowanych usługach logistycznych łączących wszystkie rodzaje transportu, tworząc hub dla przewozów w regionie Trójmorza i europejskiej części Nowego Jedwabnego Szlaku. Grupa PKP CARGO dysponuje taborem składającym się z ponad 2 300 lokomotyw, ponad 64 tys. wagonów, a w ciągu 1 dnia przewozi ponad 300 000 ton ładunków.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED jest największą i najbardziej reprezentatywną organizacją skupiającą producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych w Polsce.
Do naszych priorytetów należy szeroko rozumiane reprezentowanie, wspieranie i promowanie firm działających w branży wyrobów medycznych.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa na rzecz rozwoju regionalnego poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości i napływu nowych inwestycji.  Realizuje zadania, których celem jest  stymulowanie gospodarki i poprawa klimatu inwestycyjnego Polski. Strefa działa na  terenie województwa kujawsko-pomorskiego i we wschodniej części woj. pomorskiego. Jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów, odpowiedzialnych za kompleksową obsługę inwestorów.

Województwo Podkarpackie

Podkarpackie to dynamicznie rozwijający się region, atrakcyjny dla turystów, stawiający na naukę i innowacyjne technologie. Wielu światowych potentatów ulokowało tu swoje inwestycje. Najsilniejsza ich grupa związana z lotnictwem, inteligentną specjalizacją regionu, tworzy światowej klasy klaster ”Dolina Lotnicza”. Pozostałymi wiodącymi branżami regionu są sektor ICT oraz motoryzacja. Marką województwa jest również wysoka jakość życia oraz efektywne wykorzystywanie środków unijnych.

Polski Fundusz Rozwoju SA

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Razem tworzymy praktyczne rozwiązania dla wspólnego sukcesu i bezpiecznej przyszłości. Naszym celem jest stworzenie kompletnego rynku pozyskiwania kapitału i instrumentów wzrostu na każdym etapie rozwoju danego przedsięwzięcia.

Polska Grupa Górnicza S.A.

Polska Grupa Górnicza jest kluczowym partnerem w budowaniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. W odpowiedzi na oczekiwania taniej i wysokiej jakości energii spółka dąży do podniesienia efektywności, utrzymania wysokich standardów ochrony środowiska, a także kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki połączeniu naszych kompetencji z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, efektywnie konkurujemy na światowym rynku surowcowym.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny

Najstarsza instytucja zdrowia publicznego w kraju, której zadaniem jest ochrona zdrowia ludności poprzez kompleksowe działania podejmowane w obszarze zdrowia publicznego obejmujące m.in.: ocenę sytuacji zdrowotnej ludności Polski, monitorowanie biologicznych, chemicznych i fizycznych czynników ryzyka w żywności, wodzie i powietrzu, zapobieganie chorobom zakaźnym i zakażeniom, badania epidemiologiczne ważnych społecznie chorób przewlekłych, oraz promocję zdrowia.

Provident Polska

Provident Polska należy do międzynarodowej grupy International Personal Finance, notowanej na GPW w Londynie i – w ramach notowań równoległych – w Warszawie. Jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych. Provident był wielokrotnie nagradzany certyfikatem Top Employer. Firma jest pierwszą i jak dotąd jedyną spółką spoza głównych indeksów GPW docenioną certyfikatem RESPECT za spełnianie standardów w zakresie biznesu odpowiedzialnego społecznie. Prezesem Provident Polska jest Agnieszka Kłos.

Grupa PZU

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje swoim klientom najszerszą gamę produktów na polskim rynku ubezpieczeniowym. Klienci firmy mają do wyboru blisko 200 rodzajów ubezpieczeń, w ramach podstawowej działalności ubezpieczeniowej, obejmującej ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe. Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Rothschild & Co

Rothschild & Co zapewnia bezstronne doradztwo dla dużych i średnich korporacji, funduszy private equity, rodzin i przedsiębiorców oraz rządów. Tworzymy i realizujemy strategiczne rozwiązania w zakresie fuzji i przejęć i finansowania dla naszych klientów, działając jako zaufany partner z długoterminowym i niezależnym spojrzeniem na wyzwania, przed którymi stoją. Jesteśmy obecni w Polsce i regionie CEE od 1990 r. Nr 1 na świecie w rankingach doradców M&A (2018r. wg. liczby zamkniętych transakcji).

Sage sp. z o.o.

Sage to jeden z największych dostawców oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP), zintegrowanych systemów finansowo-księgowych oraz kadrowo-płacowych w Polsce. Od ponad 20 lat aktywnie wspiera cyfryzację polskich przedsiębiorstw, a w ostatnich latach także cyfryzację podatkową. Spółka należy do Grupy Sage, jednego z największych producentów oprogramowania dla biznesu na świecie, zatrudniającej ponad 13 000 pracowników w 23 krajach i obsługującej 3 mln przedsiębiorców. #GotowiNaZmiany

Samsung Electronics Polska

Samsung Electronics Polska od ponad 20 lat dostarcza Polakom najlepszej jakości urządzenia mobilne, RTV, AGD i IT. W Samsung Poland R&D Center firma tworzy innowacje i dba, by rozwiązania polskich inżynierów były wykorzystywane w światowej produkcji. We Wronkach w fabryce produkowane są pralki i lodówki na rynek europejski. Samsung zatrudnia w Polsce 6 tysięcy osób. W ramach strategii odpowiedzialności społecznej firma stworzyła sieć Samsung Inkubator dla startupów w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

Servier Polska

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna zarządzana przez fundację non-profit. Jesteśmy obecni w 149 krajach i zatrudniamy 22000 osób. Jako firma innowacyjna 25% przychodów przeznaczamy na badania naukowe. Rozwój opieramy na innowacji w pięciu dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, zaburzenia neuropsychiatryczne, onkologia i diabetologia. Blisko 100% leków Servier, które codziennie trafiają do miliona polskich pacjentów, jest produkowanych w Polsce.

Siemens Sp. z o.o.

Siemens Sp. z o.o., polska spółka globalnego koncernu została utworzona w 1991 roku. Oferuje na polskim rynku rozwiązania i produkty Siemensa, a także usługi inżynieryjne, doradcze i serwisowe z zakresu automatyki przemysłowej i napędów, automatyki budynkowej, transportu szynowego, wytwarzania energii oraz jej przesyłu i rozdziału. Zatrudnia wysokiej klasy specjalistów i absolwentów, oferując im dynamiczny rozwój zawodowy i nowoczesne środowisko pracy. Angażuje się w ważne społecznie projekty, wspierając polską naukę i kulturę.

Surge Cloud sp. z o.o.

Biznes stoi przed pytaniem, czy eksploatacja obecnych zasobów to właściwa forma wzrostu. Dotyczy to także zasobów ludzkich. Zgodnie z paradoksem Jevonsa, rozwój w oparciu o zasób, powoduje jego eksploatację prowadząc do ograniczenia wzrostu. Handel praktycznie w całości bazuje na zasobie ludzkim. Naszym celem jest jego automatyzacja aby umożliwić dalszy rozwój branży. Dlatego stworzyliśmy Take&GO – sklepy przyszłości. Bez kas, bez kolejek, bez godzin otwarcia.

Supra Brokers S.A.

Supra Brokers S.A. jest wiodącym brokerem na polskim rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Niezmiennie od 1999 r. zarządzamy ryzykiem i zapewniamy kompleksową obsługę brokerską na najwyższym poziomie. Dostarczamy dedykowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta innowacyjne rozwiązania ubezpieczeniowe.
Jesteśmy solidnym partnerem kilkuset podmiotów gospodarczych w całej Polsce, w tym spółek giełdowych, jednostek medycznych, firm oraz jednostek samorządu terytorialnego i administracji publicznej.

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy 

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy to organizacja branżowa, będąca największym przedstawicielem branży spirytusowej w Polsce (90 % rynku). Reprezentuje zarówno międzynarodowe korporacje, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Celem związku jest tworzenie warunków wspierających rozwój branży spirytusowej, poprzez współdziałanie z przedstawicielami władzy publicznej, światem nauki i organizacjami pozarządowymi. Misją związku jest promowanie kultury odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Takeda Pharma

Takeda jest globalną, opartą na wartościach, skupioną na działalności badawczo-rozwojowej, wiodącą firmą branży biofarmaceutycznej z siedzibą w Japonii. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki do produkcji innowacyjnych leków, by zapewnić pacjentom lepszy stan zdrowia i poprawić ich perspektywy na przyszłość. Firma skupia się na czterech obszarach terapeutycznych: onkologii, gastroenterologii, chorobach rzadkich i neurologii. Prowadzi inwestycje badawczo-rozwojowe w zakresie terapii leczniczych z wykorzystaniem produktów osoczopochodnych oraz szczepień.

Miasto Tarnów

Tarnów jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym wschodniej Małopolski.
W Tarnowie inwestorzy mogą liczyć na sprawną obsługę administracyjną, niskie koszty inwestycji i ulgi podatkowe.
W mieście od kilkudziesięciu lat rozwija się przemysł chemiczny, elektromaszynowy, zbrojeniowy oraz przetwórstwo spożywcze.
Lokalizacja przy autostradzie A4, z dostępem do 2 międzynarodowych lotnisk w Krakowie i Rzeszowie, stwarza dobre warunki dla rozwoju biznesu.
Inwestuj w Tarnowie, zapraszamy!

Tauron Polska Energia

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Totalizator Sportowy

Totalizator Sportowy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od ponad 63 lat. Spółka powstała by gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Później do zadań Totalizatora Sportowego doszło też przekazywanie funduszy na szeroko rozumianą kulturę narodową. Dziś spółka jest jednym z najważniejszych filarów wspierających te dwie dziedziny życia społecznego.

TVN Discovery Polska

TVN Discovery Polska to czołowy nadawca telewizyjny w Polsce, należący do wiodącego globalnego koncernu medialnego Discovery, którego programy inspirują, edukują i bawią widzów na całym świecie. W ofercie znajduje się 26 kanałów telewizyjnych, w tym stacje ogólnodostępne oraz portfolio płatne – factualowe, lifestyle’owe, informacyjne, sportowe i filmowe.Posiada również bogatą ofertę produktów online, m.in. Player, a także Eurosport Player oferujący najlepsze wydarzenia sportowe na żywo w sieci.

Uber

Uber to firma technologiczna, łącząca użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy, aby współdzielić swój przejazd lub oferować możliwość przywiezienia posiłku. Uber działa w ponad 700 miastach, w 63 państwach na całym świecie. W Polsce: w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku. Uber Eats jest dostępny w ponad 500 miastach (w Polsce: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Łódź, Katowice i Lublin), w 36 krajach na całym świecie. Więcej informacji na: http://uber.com/pl/

Vertex Pharmaceuticals (Poland) Sp. z o. o.

Vertex jest globalną firmą biotechnologiczną, która inwestuje w badania naukowe mające na celu opracowanie przełomowych terapii dla osób poważnie chorych. Firma zarejestrowała trzy produkty lecznicze ukierunkowane na pierwotną przyczynę mukowiscydozy i prowadzi badania w szeregu innych obszarach terapeutycznych. Założona w 1989 roku w Cambridge, Massachusetts. Globalna siedziba znajduje się w Bostońskiej dzielnicy innowacji, a siedziba międzynarodowa w Londynie. Firma posiada ośrodki B&R i biura handlowe w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Ameryce Łacińskiej.

Vivus Finance Sp. z o.o.

Vivus Finance Sp. z o.o., największy pożyczkodawca internetowy w Polsce, obecny na rynku od 2012 roku. W niespełna 6 lat pozyskał ponad 2 000 000 klientów. Rozwiązania fintech wdrażane przez Vivus Finance wytyczają standardy dla branży i wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Vivus Finance jest członkiem-założycielem Związku Firm Pożyczkowych i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku pożyczkowego w Polsce. Firma jest częścią 4finance Group, działającej na ponad 17 rynkach na całym świecie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych został powołany do życia rozporządzeniem prezydenta Ignacego Mościckiego z 24 października 1934 r. Zakład był i pozostaje nadal instytucjonalną podstawą systemu ubezpieczeń społecznych jako jednego z najważniejszych aspektów funkcjonowania polskiej wspólnoty politycznej i obywatelskiej. ZUS zarządza Funduszem Ubezpieczeń Społecznych, z którego wypłaca ponad 20 różnego rodzaju świadczeń. Przez FUS przepływa co roku ponad 200 mld zł. ZUS jest pionierem na polu budowy e-administracji w Polsce.

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najbardziej zróżnicowane portfolio produktów na rynku oraz lider w innowacyjnych segmentach piwa. Marką flagową firmy jest Żywiec. Do najsilniejszych marek należą też: Heineken, Namysłów, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk, Specjal i Brackie. Grupa Żywiec jest także producentem i liderem rynkowym segmentu piw bezalkoholowych. Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN.