O Marce Karpackiej podczas IV Forum Przemysłowego w Karpaczu

Karpaty są jednym z największych łańcuchów górskich w Europie, naturalnym skarbem o wielkim pięknie i dużej wartości ekologicznej. Stanowią one także ważne środowisko ekonomiczne, kulturalne i rekreacyjne w sercu Europy, wspólne dla wielu ludzi i krajów.

Obdarzone ogromnym potencjałem turystycznym mają wszelkie atuty by stać się poważną konkurencją dla Alp i innych regionów Europy. Pomimo bogatej, zróżnicowanej kultury i wspaniałych walorów przyrodniczych nadal nie są odkryte przez turystów. Wciąż brakuje przemyślanej promocji regionu, który ma wszelkie walory by stać się jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych Europy. Czy wyznaczone cele są możliwe do osiągnięcia? Jak promować i inwestować w Markę Karpacką? Na ten te pytanie postarają się odpowiedzieć goście IV Forum Przemysłowego w Karpaczu.

W panelu Marka Karpacka – Ambicje versus Możliwości udział wezmą przedstawiciele z Polski, Węgier i Rumunii. Dyskusję poprowadzi Arleta Alicja Rybak, dziennikarka magazynu OZEON, Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii. Udział w panelu dyskusyjnym potwierdzili: Dumitru-Tudor Jijie, dyrektor generalny Eastern Marketing Insights z Rumunii, Dawid Lasek, sekretarz generalny Stowarzyszenia Euroregionu Karpackiego Polska, Sándor Köles, przewodniczący Fundacji Karpackiej z Węgier oraz Ryszard Skotniczny, właściciel Dworu Kombornia Hotel&SPA. Panel będzie częścią cyklu Wyszehradzkich Spotkań Gospodarczych. Jest to formuła, dzięki której na konferencji promującej rozwój relacji gospodarczych będziemy mogli poświęcić więcej uwagi krajom Wyszehradzkim, a tym samym zacieśniać więzy łączące gospodarki tychże państw.

Partnerem wydarzenia jest Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej imienia Wacława Felczaka. Działania Instytutu mają na celu między innymi rozwijanie wzajemnej współpracy naukowej, oświatowej, kulturalnej, gospodarczej i sportowej, a także wspieranie działań, które służą większej innowacyjności i konkurencyjności Polski i Węgier.

https://kurier.plus/

http://www.karpacki.pl/marka-carpathia/