„Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm” – spotkanie autorskie prof. Kołodki

Podczas III Forum Przemysłowego w Karpaczu spotkanie autorskie prof. Grzegorza Kołodki „Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm” Bogusław Chrobota, poprowadził  redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Spotkanie dotyczyło najnowszej książki ekonomisty, której współautorem jest prof. Andrzej Koźmiński. – Przestrzegam, by nie przekroczyć granicy między patriotyzmem gospodarczym, a nacjonalizmem gospodarczym, który na dłuższą metę nie przyczyni się do konkurencyjności polskiej gospodarki – mówił w Karpaczu prof. Grzegorz Kołodko.

Zdaniem byłego wicepremiera i ministra finansów, nacjonalizm gospodarczy na dłuższą metę nie będzie służyć konkurencyjności polskiej gospodarki. – Trzeba mieć przy tym na uwadze, że szeroko rozumiany przemysł, a w tym górnictwo, nie odgrywają tak dużej roli w polskiej gospodarcze, jak to było kiedyś. Pomimo haseł o reindustrializacji, znaczenie polskiego przemysłu będzie spadać na rzecz sektora usług, choć nie tak gwałtownie, jak w ostatnim ćwierćwieczu – mówił prof. Kołodko.