Jak transformacja cyfrowa służby zdrowia wpływa na zaangażowanie pacjenta i poprawę opieki medycznej?

W dobie postępującej cyfryzacji nie sposób pominąć sektora zdrowia, zwłaszcza że jest to najszybciej rosnący rynek IT spośród wszystkich branż. Do 2019 roku ma on bowiem rosnąć w tempie około 5,5 proc. rok do roku.

O tym w jaki sposób cyfrowa transformacja może zmienić oblicze służby zdrowia oraz jakie szanse niosą ze sobą zmiany w prawie dotyczące przetwarzania danych medycznych i rozwoju telemedycyny będą rozmawiać znakomici eksperci.

Swój udział w panelu potwierdził Janusz Cieszyński, Podsekretarz Stanu z Ministerstwa Zdrowia. Dyskusję będzie moderował mec. Michał Czarnuch z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, przy udziale następujących panelistów:

Dariusz Dudek, Profesor, Kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych, Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, II Oddział Kliniczny Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Michał Kępowicz, Dyrektor ds. Relacji Strategicznych, Philips Polska Sp. z o.o.
Bogna Cichowska-Duma, Dyrektor Generalny, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

Maciej Surowiec, EU Government Affairs Manager z Microsoft

Partnerem panelu jest kancelaria Domański Zakrzewski Palinka. Panel odbędzie się 4 września, w pierwszym dniu XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy, w ramach ścieżki Forum Ochrony Zdrowia.