IV Forum Przemysłowe

Już po raz czwarty Forum Przemysłowe przyciągnie do Karpacza kilkuset gości polskich i zagranicznych, a wśród nich przedstawicieli przemysłu, parlamentarzystów, ekspertów, ekonomistów, naukowców i dziennikarzy.

Podczas Forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych. Forum będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak: reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, ale również wszystkiego, co dotyczy szeroko pojętego „przemysłu czasu wolnego”, a więc m.in. turystyki, kultury i rozrywki.

W Programie:

 • Sesje plenarne
 • Bloki programowe, dyskusje panelowe, warsztaty, wykłady, prezentacje
 • Gala wręczenia nagród
 • Bankiet

Program Forum będzie realizowany w poniższych ścieżkach tematycznych:

 • Inwestycje
 • Społeczeństwo
 • Gospodarka
 • Innowacje
 • Infrastruktura

WYBRANE DEBATY:

 • Odnawialne źródła energii: gdzie inwestować?
 • Transport elektryczny – przemysł europejski w globalnym wyścigu
 • Kierunek: Smart. Jak zarządzać miastem by stało się inteligentne?
 • Open Innovation 2.0 – Czy UE jest w stanie konkurować innowacyjnością z Azją?
 • Rodacy, wracajcie! Czyli wyzwania związane z powrotami migracji zarobkowej do ojczyzny
 • Bezpieczny przemysł- jak chronić się przed cyberatakami?
 • Projekty infrastrukturalne w regionie Trójmorza
 • Eko-rozwiązania w przemyśle ciężkim? Czy i warto odchodzić od paliw kopalnianych?
 • Kolej szybkich prędkości szansą na rozwój gospodarczy Europy Środkowej
 • Euro kontra waluty narodowe: kto wygrywa konkurencyjnością?
 • Czy państwowe giganty mogą być inkubatorami start-upów?
 • Budowa marki na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym

Data:  12-13 grudnia 2019 r.

Miejsce: Centrum Konferencyjne Hotelu Gołębiewski****, ul. Karkonoska 14, 58-540 Karpacz

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Oficjalnym potwierdzeniem udziału w Forum jest wypełnienie przez zaproszoną osobę formularza rejestracyjnego.

Elektroniczna rejestracja składa się z dwóch etapów. W drugim etapie rejestracji istnieje możliwość dokonania rezerwacji hotelowej za pośrednictwem organizatora.

PARTNER GŁÓWNY

Dolny Śląsk jest regionem odgrywającym ważną rolę nie tylko w rozwoju społeczno-gospodarczym Polski, ale również centralno-wschodniej części Europy. To wynik konsekwentnie realizowanej strategii: inwestycji w innowacje, badania i naukę, rozbudowy infrastruktury drogowej i kolejowej, otwarcia i wsparcia przedsiębiorców i biznesu, rozwoju komunikacji, turystyki, w tym także turystyki uzdrowiskowej, otwarcia na ludzi i pomysły,
na nowatorskie wizje i śmiałe przedsięwzięcia. W ciągu ostatnich lat region zrobił wielki krok na przód stając się jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Europie, otwartym na globalną współpracę, regionem wielkich szans.

Regin ma wyjątkowo bogatą historię, związaną z przenikającymi się przez stulecia wpływami różnych kultur i narodowości. To kraina wspaniałych zamków i pałaców, licznych szlaków wiodących przez najbardziej urokliwe zakątki regionu oraz pięknych i tajemniczych gór. Jest wprost wymarzonym miejscem dla rekreacji dla wszystkich ceniących sobie aktywny wypoczynek miłośników kolarstwa górskiego, turystyki rowerowej, wielbicieli wspinaczki skałkowej, czy sportów zimowych.

Dolny Śląsk nieustannie wykorzystuje niejako wrodzoną dynamikę i kreatywność jego mieszkańców w dążeniu do podnoszenia standardów, dalszego dynamicznego rozwoju i budowania mocnej pozycji naszego regionu w kraju i Europie. Równocześnie przez wielu z nich postrzegany jest obecnie jako najlepsze miejsce do życia.

MIASTO GOSPODARZ

Karpacz to urokliwa miejscowość leżąca u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu – Śnieżki. Wyjątkowe walory krajobrazowe oraz unikalne atrakcje i doskonałe zagospodarowanie turystyczne co roku przyciągają do miasta ponad milion turystów. Wśród ośrodków turystycznych położonych w Sudetach Karpacz może pochwalić się najlepiej rozwiniętą bazą noclegową. Liczące blisko 5 tysięcy stałych mieszkańców miasto dysponuje około 18 tysiącami miejsc noclegowych.

PARTNERZY STRATEGICZNI

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu to jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Europie. Pasażerowie mogą korzystać z bogatej siatki połączeń m.in. do największych hubów europejskich: Amsterdamu, Paryża CDG, Zurychu, Frankfurtu, Monachium i Oslo. Dużym powodzeniem cieszą się tanie loty na południe Europy (m.in. Malta, Palermo, Alicante) oraz egzotyczne kierunki czarterowe (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zanzibar). Urozmaicona oferta, nowoczesny terminal, sprawna obsługa i dobry dojazd sprawiają, że pasażerowie chętnie latają z Wrocławia, co potwierdzają wielokrotnie przyznawane przez nich nagrody m.in. Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska biznesowego w Polsce. W 2019 roku lotnisko obsłuży ok. 3,5 mln pasażerów.

KGHM należy do grona największych światowych producentów miedzi i srebra. Dysponuje 55 letnim doświadczeniem w górnictwie i hutnictwie metali. Oprócz miedzi i srebra KGHM wydobywa także molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę oraz wytwarza ren. Aktywa produkcyjne KGHM są usytuowane na trzech kontynentach. Podstawowe zakłady produkcyjne firmy są zlokalizowane w Polsce. Najważniejsza kopalnia zagraniczna – Sierra Gorda – jest zlokalizowana w Chile. Grupa KGHM zatrudnia ponad 34 000 pracowników.

Koleje Dolnośląskie S.A. to przewoźnik Samorządu Województwa Dolnośląskiego powołany uchwałą z 28.12.2007 r. Pierwsze pociągi wyjechały na trasy 14.12.2008 r. Obecnie park taborowy liczy łącznie 57 pojazdów, w tym 25 spalinowych i 32 elektryczne zespoły trakcyjne. W 2018 r. pociągi KD przewiozły rekordową liczbę 11,7 mln pasażerów, a w roku bieżącym liczba ta sięgnąć może 13 mln. Kapitał zakładowy Spółki (2019) wynosi ponad 117 mln zł. Od stycznia br. prezesem zarządu jest Damian Stawikowski.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

PARTNERZY

Kraków Airport  jest największym lotniskiem regionalnym w Polsce, które obsługuje ponad  7 mln pasażerów w ciągu roku. 24 przewoźników oferuje ponad 130 bezpośrednich połączeń regularnych #PROSTOzKRAKOWA na 4 kontynenty. Kraków Airport traktuje zrównoważony rozwój jako nieodłączny element strategicznego zarządzania, jego celem jest osiągnięcie pozycji lidera wśród europejskich portów regionalnych, dbającego o wysoki poziom obsługi, łączącego sukces ekonomiczny z pozytywnym wpływem na otoczenie.

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ) jest polskim bankiem obecnym na rynku finansowym od 1991 roku. Specjalizujemy się w finansowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Oferujemy także bankowość detaliczną, korporacyjną, inwestycyjną oraz inne usługi finansowe. Jesteśmy spółką dominującą w Grupie Kapitałowej BOŚ S.A., do której należą spółki zależne: Dom Maklerski BOŚ S.A. i BOŚ Leasing Eko Profit S.A. Od 1997 r. akcje BOŚ są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Toyota jest jednym z największych koncernów motoryzacyjnych oraz światowym liderem technologii hybrydowej. W Polsce Toyota jest drugą najpopularniejszą marką samochodową. Koncern posiada dwie fabryki zlokalizowane na Dolnym Śląsku: w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, które stanowią pierwsze poza Azją centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych. Wraz z sześcioma nowymi projektami hybrydowymi całkowita wartość inwestycji Toyoty w Polsce do roku 2022 wzrośnie do ponad 5,5 miliardów złotych a zatrudnienie do blisko 3000 osób.

Dolnośląski Fundusz Rozwoju jest spółką w całości należącą do Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Jej celem jest zbudowanie na Dolnym Śląsku trwałego wieloletniego sytemu finansowania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Zadaniem Spółki jest organizowanie programów wsparcia dla dolnośląskich firm przy wykorzystaniu finansowych instrumentów zwrotnych, tj. pożyczek, gwarancji, poręczeń, instrumentów quasi-kapitałowych i kapitałowych.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Spółka PFR Portal PPK, jest odpowiedzialny za informowanie na temat programu PPK i pełni rolę ustawowego operatora portalu informacyjnego www.mojePPK.pl, który stanowi centrum wiedzy na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Organizacja pracodawców, która powstała w 1996 roku z inicjatywy KGHM Polska Miedź S.A. Związek początkowo miał charakter stowarzyszenia branżowego, a obecnie zrzesza 110 firm z różnych sektorów gospodarki, zatrudniających ponad 35 000 pracowników. Zadaniem Związku jest ochrona i reprezentowanie interesów pracodawców. Opinie prawne przygotowane w imieniu firm członkowskich związane m.in. z prawem pracy, podatkowym oraz ochrony środowiska wielokrotnie przyczyniły się do poprawy przepisów wpływających na działalność gospodarczą. Związek wspiera działania KGHM w zakresie odpowiedzialnego biznesu (CSR) i rozwoju regionu. Ważnym filarem działalności Związku jest edukacja.

Polska Żegluga Morska to największy polski armator oraz jeden z większych w Europie. Przedsiębiorstwo posiada 62 statki o łącznej nośności 2,2 mln dwt., w tym masowce, siarkowiec oraz promy. Podstawowym sektorem działalności PŻM jest przewóz ładunków masowych takich jak węgiel, zboża etc. w żegludze nieregularnej o zasięgu globalnym.Obok podstawowej formy działalności tj. przewozów masowych, przedsiębiorstwo z powodzeniem realizuje m.in. – poprzez swoją spółkę Unity Line – żeglugę promową na Bałtyku. Jest właścicielem najnowocześniejszego kompleksu biurowo-hotelowego w Szczecinie – „Pazim”, a także części reprezentacyjnych nabrzeży przy Wałach Chrobrego, skąd prowadzi żeglugę białą flotą.

ANWIL jest jedynym producentem polichlorku winylu w Polsce i ważnym graczem na europejskim rynku nawozów azotowych. Bogate portfolio wysokiej jakości produktów sprawia, że włocławska spółka z Grupy ORLEN eksportuje je do ponad 30 krajów na całym świecie. Dążąc do doskonałości operacyjnej, firma w swoich działaniach kieruje się społeczną odpowiedzialnością biznesu, nie zapominając o pracownikach, lokalnej społeczności i środowisku naturalnym.

Targi Kielce, jeden z liderów targowych w Polsce. 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, w tym 36 000 m2 w 7 halach z nowoczesną infrastrukturą. Do kieleckiego organizatora wystaw branżowychm przyjeżdża rocznie 276 000 zwiedzających i gości z blisko 60 krajów oraz 7 000 firm. Roczny bilans wynajętej powierzchni wystawienniczej to 223 000 m2 . Targi Kielce to ponad 70 wystaw i 700 konferencji, m.in. PLASTPOL – lider targów tworzyw w Polsce czy MSPO – trzecie targi przemysłu obronnego w Europie.

Naftoserwis (Grupa PERN) – to profesjonalny partner zapewniający usługi specjalistyczne w obszarze utrzymania bezpieczeństwa technicznego infrastruktury strategicznej. Naftoserwis wykonuje zadania serwisowe na terminalach paliwowych, jak również realizuje cele inwestycyjne i remontowe. Naftoserwis świadczy również usługi diagnostyczne przy użyciu innowacyjnych urządzeń – tłoków inteligentnych. Spółka oferuje również usługi czyszczenia zbiorników na ropę naftową systemem „non man entry”.

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej jest spółką ze 100% udziałem Samorządu Województwa Dolnośląskiego, działającą na rzecz i w imieniu Samorządu. Certyfikowany regionalny partner Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Zagranicznych Biur Handlowych PAIH.
Celem DAWG jest wspieranie przedsiębiorczości oraz innowacyjności regionu, poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP oraz kształtowanie wizerunku województwa za granicą.
DAWG jako spółka wyspecjalizowana w działaniach wspierających rozwój regionu prowadzi projekty, których celem jest m.in. wsparcie przedsiębiorców sektora MŚP, promocja inwestycyjna Dolnego Śląska, organizacja misji gospodarczych oraz pobudzanie eksportu dolnośląskich przedsiębiorców.

Grupa LOTOS S.A. to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego zlokalizowana w Gdańsku jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii. Jest producentem i dostawcą wysokiej jakości paliw, asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów. LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw zlokalizowanych na terenie całego kraju.

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY INSTYTUCJONALNI