Inwestycje samorządowe w dobie koronawirusa

 

 

 

 

Jak zmieniły się plany inwestycyjne miast i gmin ze względu na pandemię? Czy samorządy ograniczą się jedynie do niezbędnych inwestycji i zrezygnują z tych, mających przynieść efekty w dłuższym okresie? Czy priorytetem będą projekty, które przyniosą natychmiastowe, realne oszczędności, a te kompleksowe i dłuższe zostaną odłożone na przyszłość? Czy koronawirus ma wpływ na model współpracy samorządów z wykonawcami oraz źródła finansowania inwestycji samorządowych?

Na te oraz kolejne pytania odpowiedzą przedstawiciele samorządów oraz biznesu:

Hanna Zdanowska – Prezydent Łodzi

Roman Ciepiela – Prezydent Tarnowa

Robert Soszyński – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Artur Popko – Wiceprezes Budimex SA

Artur Pielech – Prezes FBSerwis SA

Dla firm, takich jak FBSerwis, problemy samorządów nie są dobrą prognozą na przyszłość. Dlatego staramy się do tego przygotować i wspierać niezbędne zmiany, które mogą nastąpić w samorządach, jeśli chodzi o kierunki i sposoby realizowania inwestycji” – komentuje Artur Pielech, Prezes FBSerwis SA. „Wydaje nam się, że w tych trudnych czasach samorządy powinny inwestować w takie obszary, które w miarę szybko będą skutkowały konkretnymi oszczędnościami” – dodaje Artur Pielech.

Debata będzie dostępna w dniach 7-14 grudnia na stronie www.rp.pl oraz na Facebooku Forum Ekonomicznego: www.facebook.com/ForumEkonomiczne.