Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Gala wręczenia Nagród Forum Ochrony Zdrowia

Forum Ekonomiczne Forum Ochrony Zdrowia

Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum Ochrony Zdrowia była uroczysta Gala wręczenia nagród w Rankingu Zdrowia.

Ranking Forum Ochrony Zdrowia 2019 to jedyne tego typu w Polsce podsumowanie ubiegłorocznych wyników firm związanych z ochroną zdrowia. Celem nagrody jest wskazanie najbardziej efektywnych i najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora ochrony zdrowia. Oragnizatorem Rankingu jest Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz Europejskie Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia.

W roku 2019 nagrody otrzymali:

w kategorii Inwestror: Grupa LUX MED

Jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce. Grupa zatrudnia ponad 14 000 pracowników (w tym około 6 300 lekarzy kilkudziesięciu specjalizacji). Pod jej opieką znajduje się około 1 900 000 Pacjentów. Posiada sieć ponad 200 placówek własnych i współpracuje z około 1 600 poradniami partnerskimi w całym kraju. Co roku powstają nowe placówki, grupa intensywnie rozwija swoją  sieć.

w kategorii Eksporter: Essity Poland

To wiodącą globalna firma zajmująca się higieną i ochroną zdrowia, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki ochrony osobistej oraz produkty i usługi w zakresie higieny dla sektora prywatnego i profesjonalnego Działa w Oławie od 1998 roku. Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach.

w kategorii Produkacja sprzętu i wyrobów medycznych:  Synektik SA

Synektik jest krajowym liderem w produkcji i dystrybucji radiofarmaceutyków do pozytonowej tomografii emisyjnej wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej, kardiologicznej i neurologicznej.

w kategorii Dystrybucja sprzętu:  Medtronic Poland sp. z.o.o.,

Celem firmy jest rozwijanie i wdrażanie technologii dla zastosowań medycznych.  Medtronic zawdzięcza swój sukces strategii kładzenia nacisku na rozwój międzynarodowy, jakość i niezawodność produktów, rozwijanie i łączenie innowacyjnych technologii oraz rozwiązanie problemów związanych z  aspektami prawnymi i polityką ochrony zdrowia.

W kategorii Szpitale i przychodnie: Beskidzkie Centrum Medyczne

Beskidzkie Centrum Medyczne jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej działającym w Bielsku-Białej od 1997 roku. W 2001 r. powstał nowoczesny Szpital Zabiegowy. Aktualnie ma pod opieką 180 tysięcy stałych pacjentów w poradniach specjalistycznych i 7 tysięcy pacjentów rocznie operowanych w Szpitalu.

oraz Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka

Jest jedynym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Od lat wyznacza nowe trendy w medycynie. To pierwsza lecznica w kraju, która wprowadziła do diagnostyki obrazowej badania PET/CT. Na tle innych szpitali Centrum wyróżnia także nowy model żywienia pacjentów. Chorzy jadają posiłki w restauracji z możliwością samodzielnego wyboru dań w odpowiedniej dla siebie ilości.

w kategorii Badania Kliniczne: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Szpital specjalizuje się w szerokim zakresie świadczeń medycznych. Posiada wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz najnowocześniejszy sprzęt. Oddział Hematologii i Transplantacji Szpiku jest największym ośrodkiem transplantacji szpiku w Polsce. W roku 1991 przeprowadzono tutaj pierwszy przeszczep, a do marca 2018, łącznie 4000 zabiegów.

W roku 2019 Kapituła po raz pierwszy dokonała wyboru Lidera Innowacyjności  oraz Lidera Społecznej Odpowiedzialności.

Kapituła zadecydowała o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród w zakresie innowacyności.

Liderami Innowacyjności zostają Polpharma

Inwestuje znaczące środki w rozwój nowych produktów. Domeną firmy są leki generyczne. Prowadzi własne prace badawczo-rozwojowe oraz współpracuje z uczelniami i instytutami naukowymi w kraju i za granicą. W Starogardzie Gdańskim stworzyła jeden z największych ośrodków rozwojowych w Europie Środkowo-Wschodniej

oraz Instytut Onkologii w Gliwicach

W roku 2013 w Centrum Onkologii w Gliwicach zespół chirurgów pod kierownictwem prof. Adama Maciejewskiego wykonał pierwszy w świecie przeszczep twarzy z przyczyn życiowych. W 2008 roku  Instytut uzyskał status Centrum Doskonałości przyznane przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej w Wiedniu. W ciągu 60 lat pracownicy Instytutu opublikowali ponad 1000 oryginalnych prac w renomowanych czasopismach międzynarodowych i ponad dwa razy tyle w czasopismach krajowych. Gliwickie Centrum Onkologii cały czas się rozwija.

Lider Społecznej Odpowiedzialności: Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.

Centrum intensywnie się rozwija. Od momentu powstania systematycznie poszerza zakres sowjej dzialałalności  świadcząc wysokospecjalistyczne usługi w zakresie: otorynolaryngologii, audiologii, foniatrii, rehabilitacji, surdologopedii, psychologii, fizjoterapii, inżynierii biomedycznej w kraju i zagranicą.

W tym roku została także przyznana Nagroda Specjalna dla MSD

Nagroda Specjalna za przełom w leczeniu immuno-onkologicznym nowotworów płuc i czerniaka skóry. Firma MSD została doceniona za wprowadzenie innowacyjnego sposobu leczenia w zakresie immunoterapii, który działa poprzez odblokowanie układu odpornościowego i zapobieganie ukrywaniu się komórek rakowych. Wprowadzenie immunoterapii do leczenia niedrobnokomórkowego raka płuca miało przełomowe znaczenie, ponieważ dotyczy grupy pacjentów, dla których wcześniej jedyną opcją była chemioterapia.

Galę uświetnił występ zespołu AUTENTIKOS. Zespół powstał w sierpniu 2015 roku w Mikołowie. W 2018 roku ukazał się jego pierwszy album „Audioterapia”. Piosenki o różnorodnej stylistyce muzycznej, od tanecznego funky przez hip- -hop po rock progresywny, w warstwie tekstowej odnoszą się do rzeczywistości współczesnego świata, widzianego czasem w krzywym, pastiszowym zwierciadle oczyma wokalisty – autora tekstów.

Wszystkim laureatom – zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Skip to content