Fundusze Unijne na Innowacyjność, Kreatywność i Własność Intelektualną po 2020 roku

Historia jest dziełem wielkich idei i wielkich innowatorów. Gdy nowy wynalazek ujrzy światło dzienne, pierwszą rzeczą jest wiedzieć, jak go sfinansować; drugą zaś jest znalezienie najlepszego sposobu, aby go chronić, tak aby zachować jego innowacyjność. Własność intelektualna jest kluczem do ochrony innowacji i kreatywności, a fundusze UE to skarb, na który warto „polować”.

Ochrona własności intelektualnej ma kluczowe znaczenia, jeśli chce się odnieść sukces, jednak wiele MŚP i startupów nadal tego nie robi. Dlaczego? Większość z nich nie zna długoterminowych korzyści własności intelektualnej lub uważa, że jest to kwestia, która powinna martwić duże firmy. Są jednak w błędzie.

Jakie są najlepsze strategie wprowadzania własności intelektualnej na rynek? Jak zachęcić firmy do rejestracji patentów i wykorzystać ich wartość do pobudzenia innowacji? Jakie działania oraz inwestycje należy sfinansować w celu zwiększenia świadomości na temat znaczenia ochrony innowacyjności i kreatywności? Czy środki finansowe na innowacje w budżecie UE na lata 2021-2027 są wystarczające do zwalczania globalnej konkurencji? Jak fundusze unijne po 2020 roku mogą pomóc innowacyjności i kreatywności?

Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy próba odpowiedzi na powyższe pięć pytań będzie głównym celem dyskusji w panelu Fundusze Unijne na Innowacyjność, Kreatywność i Własność Intelektualną po 2020 roku. Debatę poprowadzi Andrea Gallo, wydawca włoskiego serwisu internetowego FASI.biz, zajmującego się tematyką funduszy, projektów i inwestycji europejskich oraz międzynarodowych.

Gotowi na finansowanie i ochronę swoich pomysłów?

 Czas poszerzyć swoją wiedzę: https://goo.gl/Xs7zGP