Forum Inwestycyjne trampoliną dla startupów!

W tym roku do konkursu Startup Award zgłosiło się 112 innowacyjnych firm z Polski, Ukrainy, USA oraz Słowacji. Startupowcy nie ukrywają, że udział w Forum Inwestycyjnym jest dla nich wielką szansą. Zapytaliśmy innowatorów, co skłoniło ich do przyjazdu na Forum, jakie są ich oczekiwaniai i czy polecają to wydarzenie kolegom?

Bisonte

Bisonte to spółka spin-off założona przy współpracy z AGH im. Stanisława Stasica w Krakowie. Celem spółki jest projektowanie, rozwój i wdrażanie na rynek nowoczesnych technologii z zakresu robotyki, mechatroniki oferujących nowe możliwości dla pacjentów, nauki i ochrony środowiska.

Liczymy na możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, które pomogą nam w komercjalizacji naszego rozwiązania oraz jego promocji. Dodatkową motywacją jest nagroda pieniężna.

Weźmiemy udział w kolejnych edycjach Forum i polecamy go innym startupowcom.

TEENBOT

Jesteśmy z okolic Warszawy. Projekt ma na celu promowanie robotyki i programowania poprzez niedrogiego, prostego w budowie robota, który ułatwia graficzne oprogramowanie  i możliwości obsługi rozbudowy.

Przytęchliśmy tu w celu zaprezentowania publiczności robota i w celu poszukiwania inwestorów.

Weźmiemy udział w kolejnych edycjach i będziemy polecać udział w Konkursie.

My Wheels

Cały nasz zespół jest z okolic Warszawy. Tworzymy aplikację asystenta kierowców My Wheels. Aplikacja pomaga użytkownikom w eksploatacji auta. Na podstawie naszych algorytmów potrafimy przewidywać potencjalne usterki pojazdów, pomagać użytkownikom w optymalizacji ich stylu jazdy oparte o tzw. eco-driving, prowadzić dziennik eksploatacyjny auta.

Przyjechaliśmy tu w celu pokazania naszego projektu, natomiast uczestnicząc liczymy na zdobyciu cennych kontaktów.

Jeżeli pozwoli na to czas, to prawdopodobnie przyjedziemy na Forum znów.

Cardio Cube

Jesteśmy w trakcie pozyskiwania środków kolejnej rundy finansowania. Przyjechaliśmy tu, ponieważ stwierdziliśmy, że Forum Inwestycyjne w Tarnowie to bardzo dobre miejsce, by spotkać się z inwestorami z branży med-tech.  I nie zawiedliśmy się. Podczas dwóch dni intensywnych rozmów zdobyliśmy tu kilka naprawdę ciekawych kontaktów. Inaczej nie mielibyśmy szans, by trafić na takich ludzi.

Kuluarowe spotkania, które przeprowadziliśmy podczas Forum, także z przedstawicielami  innych branż, bardzo nas  zainspirowały. Multidyscyplinarne podejście do biznes to dziś absolutna konieczność.  Dlatego też z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy też projekty wystawione w ramach Robot Show. Wśród ich autorów odkryliśmy  wiele ciekawych talentów. Rozmowy z nimi przekonały nas, że niektórzy z nich  mogą znaleźć u nas zatrudnienie. I to uważamy za bezsprzecznie największą  wartość Forum – możliwość dotarcia do młodych ludzi z kompetencjami, których szukamy i które mogą uzupełniać naszą technologię.

MonkeyFab

Jesteśmy startupem pochodzącym z Warszawa. Zajmujemy się drukiem 3D. Głównym celem naszego przyjazdu na Forum Inwestycyjne jest networking i chęć poznania nowych możliwości rozwoju.

Wydarzenie w naszej ocenie skupia bowiem wiele ważnych osobistości i instytucji. Będziemy brać udział w kolejnych edycjach konferencji. Forum to miejsce do rozwoju swojej działalności, obowiązkowe na mapie każdego startupu.

Politikon

Jesteśmy z Warszawy. Tworzymy Politikon.org.pl – jedyny w Polsce otwarty rynek przewidywań. W uproszczeniu można powiedzieć, że to zakłady bookmacherskie, ale na wydarzeniach społeczno-politycznych, jednak dział on jak giełda informacji, która odpowiednio przywiduje przyszłość tych wydarzeń.

Od niedawna dopiero zaczęliśmy postrzegać siebie jako startup, a Forum dobrze się promowało w Inetrnecie. Ma nadzieje że odbiorcy będą w przyszłości korzystać z Politikon.org.pl.

Jeżeli wygramy w Konkursie, to weźmiemy udział w Forum Inwestycyjnym w przyszłym roku.

HERO

Jesteśmy kreatywnym zespołem, który pracuje nad stworzeniem gry na smartfony, dzięki której nazwa języka stanie się niezapomnianą przygodą.

Do przyjazdu skłoniła nas możliwość promocji na Wydarzeniu i możliwość zdobycia nagrody finansowej.

NEES, DRIVE24, VISTAGO.XYZ

Pochodzimy z Krakowa, tworząc 3 startupy: NEES, DRIVE24, VISTAGO.XYZ.

Do przyjazdu na Forum skłoniła nas możliwość poznania nowych, ciekawych osób oraz organizowany Konkurs.

Chcemy wziąć udział w kolejnych edycjach Wydarzenia i polecić go także innym młodym przedsiębiorcom.

VOLTER.bike

VOLTER.bike – to polski producent najlżejszych rowerów elektrycznych.

Naszym celem była roweru na Forum, jako innowacji z branży rowerowej. Obserwując pierwsze reakcje i zainteresowanie projektem widzimy potencjał i daje nam to motywację do dalszego działania.

Forum w Tarnowie jest ciekawym wydarzeniem dla startupów i inwestorów. Cieszymy się możliwością udziału i pozytywnym odbiorem.

UserEngage

Do Tarnowa przyjechaliśmy z samego centrum Warszawy, swoją siedzibę startup ma bowiem naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki. UserEngage zajmuje się dostarczaniem rozwiązania do automatyzacji marketingu. Startup jest platformą, która umożliwia zbieranie danych na temat każdej osoby, odzwierciedlających daną stroną www i dostosowanie komunikatów do ich zachowania na stronie.

Startup na Forum Inwestycyjne przyjechał, aby spróbować swoich sił oraz zdobyć drogocenne kontakty biznesowe.

Startup weźmie udział w kolejnej edycji Forum jeżeli pojawi się na nim jeszcze więcej przedsiębiorców nastawionych na biznes internetowy.

FinAir Inhalers

Firma tworząca inteligentne rozwiązania wspierające osoby chore na astmę na 10 Forum Inwestycyjne w Tarnowie przyjechali z Krakowa. FinAir tworzy rozwiązania umożliwiające astmatykom lepszą kontrolę nad ich chorobą.

Startup udział w tarnowskim Forum postrzega jako szansę na przedstawienie swojego pomysłu osobom z wielu branży, liczy także na zebranie opinii na swój temat.

Deklarujemy udział w kolejnych edycjach Forum Inwestycyjnego jak również będziemy polecać tarnowskie Forum innym startapowcom.

Stadni.pl

Startup z Lublina stworzył stronę – portal społecznościowy, który pozwala ludziom łączyć się w grupy celem wspólnego zakupu polisy ubezpieczeniowej danego rodzaju udział w 10. Forum Inwestycyjnym w Tarnowie traktuje jako możliwość promocji wśród szerokiego grona uczestników Forum.

Atrakcyjną dla nas również nagroda jaką można wygrać w konkursie organizowanym w trakcie Forum.

Najprawdopodobniej przyjedziemy do Tarnowa za rok, z pewnością polecimy Forum Inwestycyjne  swoim znajomym ze startupowego świata.

Leaf

Jesteśmy z Wrocławia, tworzymy inteligentne rozwiązania w trosce o ludzkie zdrowie.

Przyjechaliśmy do Tarnowa z chęcią pokazania własnego pomysłu. Zdobycia ewentualnej nagrody w celu finansowania kolejnych prac rozwojowych.

Z całą przyjemnością przyjedziemy na Forum por raz kolejny.

Ada

Jesteśmy z Wrocławia. Stworzyliśmy automatycznego asystenta do najmu. Wystarczy, że napiszecie do Ady na Facebook Messengerze, czego szukacie, Ada przetworzy to za pomocą sztucznej inteligencji i podeśle wam wybrane oferty.

Jest to bardzo prestiżowa impreza, która zrzesza ekspertów branży innowacyjnej. Z jednej strony jest to sprawdzenie projektu, a z drugiej forma pozyskania ciekawych kontaktów.

Nie wykluczamy, że przyjedziemy tu znów. Jest to event, który liczy się w branży, polecamy udział w Forum Inwestycyjnym jak najbardziej.

Hector24.com

Hector24.com to jeden z pretendentów do otrzymania nagrody 10. Forum Inwestycyjnego – Startup Award, który skupia się na miłości do koni. Innowacyjne rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo koni, które są traktowane jak członek rodziny, przyjaciel i partner sportowy. W zespole Hector24.com są: naukowcy, inżynierowie, lekarze weterynarii, programiści, elektronicy, designerzy, graficy i koniarze.

Startup zajmuje się kaniami i analizą ich zachowania, analizą obrazu oraz sztuczną inteligencją, deep neuronal networks i machine learing.

„Tworzymy inteligentną kamerę, która analizuje zachowanie konia i ratuje go przez chorobami i śmiercią. Konferencja w Tarnowie to świetna okazja to pokazania naszego projektu” – mówi Bazyli Głowacki – CEO Hector24.com.

KSK Magnetic

KSK Developments to spółka technologiczna zorientowana na projektowanie i wdrażanie rozwiązań informatycznych z zakresu Internetu Rzeczy(IoT) oraz Smart City. Działamy w branżach gdzie istotne jest kompleksowe podejście do oferty składanej klientowi. Współpracujemy z szeregiem uznanych integratorów, których tworzymy urządzenia mechatroniczne oraz oprogramowanie.

System detekcji oparty o bezprzewodowy detektor zajętości miejsc parkingowych dedykowany jest dla potrzeb obsługi parkingów zewnętrznych, w szczególności zlokalizowanych w zwartej strukturze miejskiej. Każde miejsce parkingowe podlegające kontroli, wyposażone jest w czujnik bezprzewodowy montowany bezpośrednio w istniejącej nawierzchni. Kierowcy informowani są o wolnych miejscach parkingowych za pomocą aktywnych tablic LED zlokalizowanych na skrzyżowaniach lub poprzez aplikację mobilną, która pozwala wybrać obszar parkowania, sprawdzić cenę, nawigować na wolne miejsce oraz sprawdzić dostępność parkingów prywatnych w okolicy.

„Zależny nam na poznaniu partnerów, którzy mogliby z nami współpracować oraz samorządowców, którzy są naszymi klientami. Bardzo liczylibyśmy również na pozyskanie środków na promocję i rozwój systemu sprzedaży” – mówi Marek Steinhoff-Traczewski – Business Developer KSK Developments. „Forum w Tarnowie jest ciekawym wydarzeniem, gdzie można spotkać kilkadziesiąt inspirujących młodych firm. Mam nadzieję, że uda nam się przyjechać na kolejne Forum za rok” – dodaje Marek Steinhoff-Traczewski.

Rideo

W Ridelo koncentrujemy się głównie na produktach mających pozytywny wpływ na nasza naturę. Naszym celem jest stworzenie trwałej firmy z trwałym portfelem produktów. Pierwszym naszym produktem jest pierwsza na świecie ładowarka do urządzeń, które mogą być zasilane podczas jazdy na rowerze. Rower ten posiada nowy typ dynama magnesy. Jest ona bezzapachową ładowarką odporną na warunki atmosferyczne – lekka i łatwa w instalacji.

„W naszym startupie skupiamy się na odnawialnych źródłach energii. Nasza ładowarka wykorzystuje nowe technologie i może być wykorzystana do ładowania urządzeń podczas jazdy na rowerze. Mam nadzieję, że nasz pomysł spodoba się Kapitule Konkursu i dzięki temu uplasujemy się w najlepszej trójce Startup Award” – mówi Filip Tomáška – CEO Ridelo.

Ridelo to jeden z zagranicznych startupów biorących udział w naszym konkursie, który działa na terenie Słowacji.

 

eSource Recruiter

eSource Recruiter to oprogramowanie oraz serwis internetowy, zapewniający wsparcie procesu kontraktowania badań klinicznych, dostarczając obiektywnych danych o ośrodkach i badaczach oraz zapewniając wymianę informacji on-line. Umożliwia także rekrutację pacjentów – uczestników badań klinicznych.

„Jesteśmy startupem technologicznym z Poznania, który tworzy narzędzie IT wspierające proces badań klinicznych. Aplikacja e-Source Recruiter wspiera sponsorów badań klinicznych, badaczy i przedstawicieli ośrodków badawczych i pacjentów w nawiązaniu kontaktu i rozpoczęciu badania klinicznego” – mówi Martyna Przewoźnik z eSource Recruiter. „Nasze rozwiązanie właśnie wchodzi na rynek, dlatego możliwośćjego zaprezentowania i promocji jest bardzo cenna. Forum jest bardzo ciekawą inicjatywą, dlatego bardzo chętnie weźmiemy w nim udział również w następnym roku” – dodaje Martyna Przewoźnik.

Zrobotyzowany autonomiczny system magazynowy

Zespół składa się z pięciu absolwentów kierunku Automatyka i Robotyka (jednego pracownika naukowego i czterech inżynierów – obecnie studentów II stopnia). Od kilku lat prace zespołu są związane z modelowaniem, symulacją i sterowaniem systemami robotów mobilnych oraz z ich projektowaniem i budową.

Autonomiczny system magazynowy wysokiego składowania będzie obsługiwany wyłącznie przez roboty mobilne, które będą wyposażone w innowacyjny system nawigacji. Odpowiednia konstrukcja i system sterowania robotów pozwala im na pobieranie lub oddawanie ładunków (palet) w określonych miejscach oraz na wjeżdżanie windą na odpowiedni poziom magazynu regałowego (ruch w pionie) i w głąb (ruch w poziomie).

„Forum jest dobrą okazją do zaprezentowania naszego rozwiązania i nawiązania współpracy. Mamy zamiar rozwijać nasz projekt i prezentować go na kolejnych spotkaniach i konferencjach, mam nadzieję, ze również i na kolejnym Forum Inwestycyjnym w Tarnowie” – powiedział Waldemar Małopolski, adiunkt na Politechnice Krakowskiej, opiekun zespołu, który w ubiegłym roku wygrał konkurs ROBOT SHOW.

Raibay.com

Jesteśmy firmą wywodzącą się z Krakowa. Wprowadzamy sztuczną inteligencję do rekrutacji.

Do przyjazdu skłonił nas networking, tj. możliwość poznania ciekawych osób i możliwość wymiany doświadczeń z nimi.

Jak najbardziej, bardzo chętnie weźmiemy udział w kolejnym wydarzeniu i polecimy je do grona najbliższych osób. Wydarzenie to otwiera nowe horyzonty dla startupów i daj możliwość poznania wielu ciekawych osób w przeróżnych branży.