Czy koniec silników spalinowych jest przesądzony?

W 2018 roku w Polsce wprowadzono szereg rozwiązań, (wśród nich zwolnienia podatkowe), mających popularyzować alternatywne źródła napędu pojazdów. Jak dzisiaj oceniana jest skuteczność tych działań? Jak oceniają te udogodnienia tzw. „użytkownicy flotowi”, którzy dokonują większości zakupów nowych pojazdów w Polsce? Czy możemy z całą pewnością wskazać, które alternatywne źródła napędu (elektryczność, gaz, wodór) mają największe szanse rozwoju w Polsce?

O tym podczas panelu Elektromobilność, gaz, wodór – jak w praktyce wygląda zastosowanie alternatywnych źródeł napędu pojazdów i czy na pewno koniec silników spalinowych jest przesądzony? w ramach krynickiego Forum Ekonomicznego będą dyskutować Mirosław Michna, partner w KPMG w Polsce, Wojciech Arszewski, dyrektor public affairs, Central and Eastern Europe z UPS Polska Sp. z o.o., Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Wojciech Majewski, dziennikarz TVP Kraków, komentator specjalizujący się w branży motoryzacyjnej oraz Artur Stawiarski, dyrektor ds. strategii i rozwoju przedsiębiorstwa / M&A z innogy Polska S.A.

W niektórych krajach coraz śmielej mówi się o całkowitym zakazie używania silników spalinowych w relatywnie nieodległej perspektywie czasowej, wskazując na szybko, przeprowadzone „rewolucje” z przełomu wieków, jakimi były przejście od silnika parowego do spalinowego czy wprowadzenie oświetlenia elektrycznego w miejsce gazowego.

Czy mamy do czynienia z kolejną rewolucją? O tym na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Partnerem panelu jest KPMG.