Bela Kakas – marszałek węgierskiego regionu Csongrád będzie gościem V Europejskiego Kongresu Samorządów

Jednym z gości V Europejskiego Kongresu Samorządów będzie Bela Kakas – przewodniczący zarządu regionu Csongrad ze stolicą w Segedynie. Bela Kakas jest doświadczonym samorządowcem, obecną funkcję pełni od 2014 roku, wcześniej przez 8 lat był burmistrzem miasta Sandorfalva.

Bela Kalas weźmie udział w debacie o tym, jak wzmocnić wizerunek regionu, w której wystąpią między innymi: Pavel Hečko – radny Kraju Hradeckiego z Czech, Viorel Chivriga – stołeczny radny z Mołdawii, Marina Filonowa -dyrektor generalna Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Nicolas Nève de Mévergnies – przedstawiciel ds. gospodarczych i handlowych Hub Brussels oraz Fernando Freire de Sousa – przewodniczący komisji ds. koordynacji i rozwoju Północnego Regionu Portugalii. Dyskusję poprowadzi Adam Mikołajczyk – prezes zarządu Fundacji Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc.

Csongrad to średniej wielkości region leżący w południowej części Węgier specjalizuje się głównie w przetwórstwie rolniczym, w szczególności w hodowli papryki, choć stolica regionu – miasto Szeged, trzecie pod względem wielkości miasto na Węgrzech jest prężnym ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym.

Silny wizerunek regionu może być jednym z decydujących czynników dla inwestora przy wyborze miejsca na swój biznes. Dlatego też regiony konkurują ze sobą, które chcąc wykreować atrakcyjny, niepowtarzalny wizerunek miejsc, podejmują różne działania marketingowe i strategie promocji, aby przyciągnąć kapitał. Jak w coraz szybciej pędzącym świecie przykuć uwagę i zachęcić turystów do odwiedzenia danego regionu, a inwestorów zachęcić do współpracy? Jakich narzędzi użyć aby marka regionu stała się rozpoznawalna?