Magdalena Biejat, kandydatka w wyborach prezydenckich, gościem EKS
2025-02-21
Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich i Wicemarszałkini Senatu, będzie gościem X Europejskiego Kongresu Samorządów. Spotkanie z Magdaleną Biejat odbędzie się 3 marca w poniedziałek o godzinie 13.10 na Scenie Głównej w Sali 6.2.
Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich i Wicemarszałkini Senatu, będzie gościem X Europejskiego Kongresu Samorządów. Spotkanie z Magdaleną Biejat odbędzie się 3 marca w poniedziałek o godzinie 13.10 na Scenie Głównej w Sali 6.2.
Magdalena Biejat ukończyła studia socjologiczne na Uniwersytecie w Grenadzie oraz studia podyplomowe z zarządzania organizacjami pozarządowymi, organizowane przez Collegium Civitas w Warszawie i Instytut Studiów Politycznych PAN. W Sejmie IX kadencji była członkinią Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz wiceprzewodniczącą Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy.
W wywiadzie dla Polsat News, odnosząc się do sytuacji międzynarodowej, podkreśliła, że Europa powinna wziąć odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo. „Jesteśmy w momencie przyspieszenia i redefinicji porządku międzynarodowego. Europa jest w dobrym momencie, aby wziąć odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo. (…) Czas, aby Polska przestała udawać, że bycie najpilniejszym uczniem w klasie NATO dokądkolwiek nas zaprowadzi, że zwiększanie wydatków na obronność, zapewni nam dobre słowo z USA.” Jak dodała: „O bezpieczeństwo musimy najpierw zadbać sami. Bardzo dobrze, że sprawy przyspieszają”.
X Europejski Kongres Samorządów odbędzie się w Mikołajkach w dniach 3-4 marca 2025 roku. Na kongres zarejestrowało się już ponad 2500 gości, którzy będą mogli uczestniczyć w 250 wydarzeniach, w tym sesjach plenarnych, panelach dyskusyjnych, prezentacjach i spotkaniach autorskich.
ul. Solec 85
00-382 Warszawa
22 583 11 00
Projekt „Małopolska Startup Rocket” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.Wartość projektu 1 030 625,00 zł w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 876 031,25 zł