"Znakomita okazja!" Polskie startupy na Forum Przemysłowym w Karpaczu

Na III Forum Przemysłowe zaprosiliśmy startupy, młodych przedsiębiorców i innowatorów oferujących swoje produkty i usługi zarówno dla firm, jak i pojedynczych klientów.

W ścieżce specjalnej konferencji „Startup Session” wzięło udział 19 innowacyjnych firm, które poprosiliśmy odpowiedzieć na trzy pytania:

 • „Kim jesteście? Co robicie?”;
 • „Skąd dowiedzieliście się o Startup Session?”;
 • „Czego oczekujecie od udziału w Forum Przemysłowym?”.

 

Divideyou

 • Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą ekonomii społecznej zajmującą się łączeniem prosumentów z inwestorami.
 • Z Google.
 • Poznanie potencjalnych partnerów do współpracy, zaprezentowania marki naszej firmy i idei ekonomii społecznej.

 

Sky Tronic

 • Jesteśmy młodą innowacyjną firmą z branży bezzałogowego lotnictwa. Zajmujemy się tworzeniem innowacyjnych technologii dla bezzałogowych statków powietrznych. Obecnie kończymy prace nad opracowaniem i wdrożeniem inteligentnego systemu sterowania i stabilizacji lotu opartego na algorytmach sztucznej inteligencji u jednego z polskich producentów skuterów wodno-powietrznych Hoverbike.
 • Z informacji prasowych oraz z mediów społecznościowych Facebook.
 • Chcemy pokazać uczestnikom konferencji, ze nasza innowacyjna technologia sterowania dla dronów może być używana w czasie wykonywania wielu specjalistycznych zadań przez drony, w celu zwiększenia bezpieczeństwo i stabilności lotu w trudnych warunkach atmosferycznych jak silny wiatr i przenoszenie ładunku. Opracowane przez nas aparaty latające wyposażone w inteligentne systemy sterowania są szczególnie przydatne dla służb i organizacji odpowiedzialnych za ochronę i ratowanie życia tj. służb ratownictwa górskiego, wydziałów bezpieczeństwa publicznego, . policji, straży pożarnych, straży granicznych, straży leśnych, zarządców zorganizowanych terenów narciarskich, tras narciarskich oraz  górskich kolejek linowych. Nasze bezzałogowe statki powietrzne będą stanowić element wsparcia i koordynacji akcji poszukiwawczo-ratowniczych, rozpoznania zagrożeń lawinowych, precyzyjnej lokalizacji i szybszego udzielenia pomocy osobom zaginionym, poszkodowanym w wypadkach i zasypanym przez lawiny śnieżne. Oczekujemy, że nasz bezzałogowy śmigłowiec ratowniczy umożliwi znaczne usprawnienie, skrócenie czasu i zmniejszenie kosztów prowadzenia akcji ratowniczych w górach w porównaniu do standardowych śmigłowców ratowniczych.

 

Blebox.eu

 • Blebox.eu dostarcza technologię pozwalającą tworzyć produkty które możemy kontrolować z dowolnego miejsca na Świecie, przy pomocy smartfonów i tabletów – zarówno dla największych polskich i europejskich producentów (m.in. Wiśniowski, Fakro) jak też dla małych, innowacyjnych firm.
 • Bezpośrednio od organizatorów.
 • Poznania nowych partnerów biznesowych.

 

AGIT

 • Jesteśmy firmą opracowującą i wdrażającą nowoczesne technologie IT oraz technologie przemysłowe, do szerokiego zastosowania w kraju oraz za granicą.
 • Z Internetu.
 • Szerokiej promocji prezentowanej technologii PLATFORM INFORMATYCZNYCH systemu VEGA 3D oraz kontaktu z potencjalnymi partnerami handlowymi i finansowymi.

 

AQUARes

 • AQUARes jest grupą ludzi zaangażowanych w pracę zawodową i życie rodzinne. Pracę na rzecz proponowanego rozwiązania wykonujemy w tzw. wolnym czasie, którego jest niestety bardzo mało. Motywacją do działania dla wszystkich członków zespołu jest pasja kreatywnego poszukiwania rozwiązań zaobserwowanych problemów. W naszym projekcie chcemy wykorzystując swoje doświadczenia zawodowe, i zdolności, przyczynić się do rozwiązania problemu nadmiaru wód opadowych w terenach zurbanizowanych. Pomysłodawca projektu – Mgr inż. Wojciech Szymborski – na co dzień pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa, Wydziału Pozyskiwania Funduszy. Mgr Monika Pudło – specjalista ds. analiz finansowych, współpracuje od wielu lat z Bankiem Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Mgr inż. Waldemar Maślanka – informatyk. Marek Boczar – właściciel firmy budowlanej BUDMAR.
 • Źródłem informacji o Kongresie był Internet. Dostaliśmy tez zaproszenie od organizatora Kongresu, z którym mieliśmy już przyjemność wspólnie uczestniczyć w innych wydarzeniach biznesowych.
 • Podczas Kongresu chcemy zaprezentować swój projekt i zainteresować nim przedstawicieli firm różnych branż, których produkty czy usługi mogłyby być wykorzystywane w naszym rozwiązaniu. Bardzo chętnie nawiążemy współpracę z: dostawcą komorowych zbiorników na wodę, dostawcą systemu i podzespołów sterowania pracą zbiorników, dostawcą paneli PV, dostawcą mini turbin do generatorów prądu. Idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie inwestora strategicznego.

 

Runvido

 • Udało nam się stworzyć nowy sposób komunikacji z klientem. Dzięki aplikacji Runvido każdy obraz statyczny możemy zamienić w dowolny film. Film ten może być zapisany na istniejących już w przestrzeni obrazach statycznych. Wszystko to dzięki wykorzystaniu technologii augmented reality. By usprawnić komunikację z odbiorcami naszych przekazów, nie potrzebujemy dodatkowych urządzeń, kodów QR, żadnej dodatkowej technologii typu NFC czy bluetooth. Odtworzenie filmu nie wymaga również otwierania stron internetowych czy specjalnych linków.  Potrzebny nam jest tylko smartfon z aplikacją RUNVIDO. Aplikacja RUNVIDO traktuje każdy obraz statyczny jako indywidualny kod rozpoznawczy. Po uruchomieniu aplikacji i zbliżeniu smartfona do obrazu Runvido wyszuka w chmurze przypisany do niego film, dźwięk czy też informację. Ten film czy dźwięk uruchomi się automatycznie, bez dodatkowych kliknięć w przycisk play.
 • Newsletter
 • Promocji naszej aplikacji, pozyskania kolejnych klientów biznesowych, być może także inwestora.

 

Sinterit

 • Krakowska spółka Sinterit założona została przez trzech inżynierów, którzy swoje doświadczenie zdobyli pracując w Google oraz ABB. Ich pomysł stworzenia niskobudżetowej drukarki 3D pracującej w technologii SLS (selektywne spiekanie laserowe), zarezerwowanej dotychczas dla technologicznych gigantów (3D Systems, EOS, Stratasys) okazał się strzałem w dziesiątkę, czego potwierdzeniem było podpisanie umowy z niemieckim inwestorem FIT AG, który przeznaczył na rozwój polskiej spółki ponad 1 milion euro. Od ponad roku Sinterit rozwija międzynarodową sieć dystrybutorów, prowadzi badania nad nowymi produktami i oferuje kompletny system do druku 3D SLS w obecnie bezkonkurencyjnej cenie.
 • Jako uczestnicy tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, o możliwości wzięcia udziału dowiedzieliśmy się dzięki uprzejmości Instytutu Studiów Wschodnich.
 • Obecnie jesteśmy na etapie dynamicznego rozwoju firmy, rozbudowy sieci dystrybutorów i testowania wielu potencjalnych rozwiązań w ramach technologii SLS, o które wkrótce poszerzymy naszą ofertę.

Udział w konferencji jest dla nas znakomitą okazją do nawiązania nowych relacji, przede wszystkim z polskimi partnerami, którzy mogą być zainteresowani wspieraniem naszych działań na rynku międzynarodowym.

 

TOSEND

 • Jesteśmy startupem (fintech), który od 2014 tworzy i rozwija system tos, do przesyłania e-faktur, między firmami, tak aby uwolnić ludzi od uciążliwych obowiązków związanych z obsługą papierowych faktur. Nasz system działa tak, aby za każdym razem, gdy dokonujemy zakupu nie otrzymywać papierowej faktury, lecz aby dane z faktury w postaci pliku cyfrowego trafiły prosto do systemu finansowo-księgowego w firmie. Aby zrealizować ten plan powstał zespół księgowych, prawników i programistów, ludzi z doświadczeniem i pasją. Obecnie rozwijamy i wprowadzamy nowe funkcje do systemu sprawiając, że codzienne prowadzenie biznesu jest łatwiejsze. Najważniejszą funkcją systemu tos jest automatyzacja przesyłu e-faktur. Wraz z wystawieniem faktury, zostaje ona automatycznie dostarczona na konto Twojego klienta w tos, bez konieczności jej drukowania czy generowania pliku pdf i wysyłania jej mailem. W tos bezpiecznie, szybko i za darmo wyślesz swoje faktury wszystkim klientom.
 • Było o tym głośno w środowisku startupowym.
 • Chcemy zaprezentować system, który da ludziom czas, który każdego miesiąca tracili na szukanie, układanie i przepisywanie faktur, chcemy przekonać wszystkich do wypróbowania tos na tosend.pl.

 

Firma Triggo S.A

 • Firma Triggo S.A zajmuję się projektowaniem innowacyjnego pojazdu elektrycznego, który stanowi połączenie pozytywnych cech motocykla i samochodu. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu zmiany geometrii kół przednich, Triggo zyskuje możliwość sprawnego przejazdu przez zatłoczone miasta. Przekłuwa również uporczywy i mozolny proces poszukiwania miejsca parkingowego w dziecinnie proste zadanie. Naszym głównym celem jest zrewolucjonizowanie transportu miejskiego oraz zaoferowanie społeczności zamieszkującej zatłoczone miasta znaczną redukcję czasu podróży w godzinach szczytu.
 • Zostaliśmy powiadomieni przez ludzi przychylnych rozwojowi Triggo.
 • Otrzymania możliwości prezentacji pojazdu Triggo szerszemu gronu odbiorców oraz zwiększenia liczby zwolenników projektu (zarówno prywatnych jak i biznesowych).