XXVIII Forum Ekonomiczne

Krynica-Zdrój, 4-6 września 2018 roku

Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów?

Co roku na Forum Ekonomiczne – największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej – przyjeżdża ponad 4 tys. gości. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z krajów naszego regionu, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z pond 60 krajów.

Założenia organizacyjne:

 • Sześć sesji plenarnych
 • Ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat
 • Prezentacje narodowe i regionalne

Planowany przebieg:

Dzień 1:

 • Inauguracyjna sesja plenarna
 • Debaty panelowe
 • Bloki programowe
 • Uroczysty wieczór

Dzień 2:

 • Dwie sesje plenarne z udziałem wszystkich gości Forum Ekonomicznego
 • Debaty panelowe
 • Bloki programowe
 • Gala nagród Forum Ekonomicznego

Dzień 3:

 • Dwie sesje plenarne z udziałem wszystkich gości Forum Ekonomicznego
 • Debaty panelowe
 • Bloki programowe
 • Zakończenie Forum

Ścieżki programowe:

 • Biznes i Zarządzanie
 •  Europa i Świat
 •  Forum Bezpieczeństwa
 •  Forum Energetyczne
 •  Forum Innowacji
 •  Forum Ochrony Zdrowia
 •  Forum Regionów
 • Inwestycje i Rozwój
 •  Makroekonomia
 •  Nowa Gospodarka
 •  Państwo i Reformy
 •  Polityka Międzynarodowa
 •  Społeczeństwo
 •  Wydarzenia Specjalne

Nagrody Forum:

Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach:
 • Człowiek Roku
 • Firma Roku
 • Nowa Kultura Nowej Europy
 • Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej

Goście Forum:

Ponad 4000 gości z Europy, Azji, USA

Obiekty:

Obrady Forum Ekonomicznego będą obywać się w Centrum Konferencyjnym zlokalizowanym wokół Deptaka w Krynicy-Zdrój (Pijalnia Główna, Dom Forum, Nowy Dom Forum,  Stary Dom Zdrojowy, Nowy Dom Zdrojowy)

Organizacja:

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

Partnerzy komercyjni:

Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Grupa Air Liquide, obecna w 80 krajach, zatrudniająca ponad 65 000 pracowników i obsługująca ponad 3 miliony klientów i pacjentów, jest światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Od założenia w 1902 roku zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją tlenu, azotu oraz wodoru. Grupa Air Liquide jest notowana na Giełdzie Euronext w Paryżu (segment A), jest także członkiem CAC 40 oraz wchodzi w skład spółek tworzących indeksów: Dow Jones Euro Stoxx 50 oraz FTSE 4 Good.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku stała się wiodącym głosem biznesu w Polsce. Reprezentujemy ponad 330 największych inwestorów zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, którzy zainwestowali ponad 160 mld złotych i zatrudniają ponad 220 tysięcy osób. Nasze priorytety to rozwój gospodarczy, otwarty dialog pomiędzy biznesem i rządem, oraz zwiększanie konkurencyjności Polski na świecie we współpracy z amerykańskim know-how. Od 2012 roku organizuje z sukcesem „AmCham Diner”.

Bakalland S.A.

Grupa Bakalland jest liderem na rynku bakalii w Polsce. Od ponad 25 lat specjalizuje się w kategorii bakalii oraz w innych segmentach produkcji spożywczej – od produktów śniadaniowych, do przekąsek. Po dołączeniu marki Delecta w 2014 roku portfolio Grupy wzbogaciło się o produkty do pieczenia, słodkie przekąski i desery zarówno instant, jak i tradycyjne. Grupa Bakalland i wszystkie należące do niej marki wyróżnia się na rynku dzięki bogatej ofercie oraz najwyższej jakości. Produkty Grupy Bakalland dostępne są w Polsce oraz w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach.

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań BGK jest również wspieranie aktywności zagranicznej polskich przedsiębiorstw. Bank Gospodarstwa Krajowego zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

BUDIMEX SA

Budimex istnieje od 50 lat. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, przemysłowego i energetycznego. Firma zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management i gospodarki odpadami. Od 1995 spółka jest obecna na GPW, a od 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań.

Britenet Sp. z o.o. 

Britenet to profesjonalny software house oraz partner biznesowy, który zajmuje się leasingiem ekspertów IT. Firma działa od 2006 roku i zatrudnia obecnie ponad 500 specjalistów. Tworzy systemy, które wspierają procesy operacyjne wielu obszarów biznesu oraz sektora publicznego. Britenet trzykrotnie został wybrany Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce w badaniach AudIT Computerworld – TNS.

Domański Zakrzewski Palinka

Tworzymy największą polską kancelarię prawniczą. Od 25 lat nasi eksperci doradzają polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Wierzymy, że bliskie relacje przynoszą lepsze rozwiązania, a skuteczność zawdzięczamy ścisłej współpracy z klientami. W utrzymaniu wysokiej pozycji na rynku pomaga nam w wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy dużych i złożonych projektach, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz praca z bardzo wymagającymi klientami.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. – jedyne w Polsce Towarzystwo specjalizujące się wyłącznie w ubezpieczeniach ochrony prawnej. D.A.S. zapewnia profesjonalne telefoniczne porady prawne i pokrywa koszty prowadzenia sporów prawnych związanych z życiem prywatnym lub prowadzeniem firmy. Ubezpieczeni otrzymują wsparcie merytoryczne i finansowe w dochodzeniu swoich praw oraz obronie przed zarzutami karnymi czy wykroczeniowymi. D.A.S. jest częścią grupy ERGO Versicherung AG.

EXATEL

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług teleinformatycznych (ICT) i cyberbezpieczeństwa. Powstał w 2004 roku w wyniku fuzji spółek Telbank i Tel-Energo. Zbudował i zarządza jedną z największych sieci światłowodowych w Polsce, liczącą ponad 20 000 km. Tworzy rozwiązania dla biznesu, innych operatorów oraz sektora publicznego. Dostarcza transmisję danych we wszystkich polskich bankach komercyjnych i 83 spółkach sektora energetycznego. Zaprojektował i zbudował sieć OST do łączności administracji rządowej. Zarządza połączeniami z 265 operatorami krajowymi i 135 zagranicznymi. Jest obecny w międzynarodowych punktach wymiany ruchu w Londynie, Frankfurcie, Amsterdamie, Moskwie i Kijowie. Od 2017 roku należy w pełni do Skarbu Państwa, jest nadzorowany przez Ministra Obrony Narodowej.

Ernst & Young

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia blisko 250 000 pracowników. EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce, blisko 3200 specjalistów pracuje w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych.

FAKRO

FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych jak również schodów do poddaszy. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 160 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań FAKRO wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe FAKRO trafiają do ponad 50 krajów świata.

Francusko-Polska Izba Gospodarcza

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb handlowych w Polsce. Celem Izby jest współtworzenie optymalnych warunków dla rozwoju gospodarczego w Polsce oraz promocja najlepszych praktyk biznesowych. W 2017 roku Izba zorganizowała ponad 130 spotkań w różnych formułach. CCIFP powstała w 1994 roku i należy do CCI France International, organizacji zrzeszającej 115 Izb francuskich w 85 krajach. www.ccifp.pl

FAMUR SA

Grupa FAMUR jest producentem i dostawcą maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle wydobywczym na całym świecie. Specjalizujemy się w systemach ścianowych, systemach do drążenia wyrobisk korytarzowych, podziemnych i naziemnych systemach transportu, urządzeniach dla górnictwa odkrywkowego oraz transportu i przeładunku materiałów masowych. Dzięki integracji z Grupą KOPEX staliśmy się krajowym liderem i wychodzimy naprzeciw globalnym wyzwaniom silniejsi niż kiedykolwiek. Grupa FAMUR należy do TDJ SA.

GAZ-SYSTEM

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiadamy za przesył gazu ziemnego oraz zarządzamy najważniejszymi gazociągami w Polsce. GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu.

Greygoose Outsourcing Sp. z o.o.

Najwyższe standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, efektywne procesy rekrutacyjne oraz dbałość o formalności płacowe i prawne – tym się wyróżniamy. Jako eksperci polsko-ukraińskiego rynku pracy rekrutujemy pracowników linii produkcyjnych i specjalistów. Motorem napędowym każdej firmy są pracownicy – my znajdujemy tych najlepszych, poprawiając wydajność biznesu i redukując koszty działalności naszych Klientów. Zaufały nam największe międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Grupa LUX MED 

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pacjenci mają do dyspozycji różnorodne pakiety medyczne lub możliwość wykupienia pojedynczych wizyt. Grupa jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Grupa Maspex

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Grupa przeprowadziła 19 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2017 roku wyniosły 4,42 miliarda PLN, z czego 31% stanowi sprzedaż zagraniczna.

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 13 stylów piwnych, 12 marek i ponad 40 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka, Desperados i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk i Specjal. Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie.

HSBC

HSBC Bank Polska S.A. należy do Grupy HSBC. Grupa HSBC jest największą instytucją finansową w Europie, jedną z największych instytucji finansowych na świecie. HSBC Bank Polska S.A. koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych. HSBC Bank Polska S.A. wspiera polskie przedsiębiorstwa w ekspansji międzynarodowej oraz zagranicznych inwestorów w prowadzeniu działalności w Polsce.

innogy

innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw  energetycznych. Spółka działa
w obszarach sprzedaży, energii odnawialnej, dystrybucji i infrastruktury sieciowej. Kluczowymi rynkami działalności innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, a także niektóre państwa  Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w szczególności Polska oraz Czechy i Węgry.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje 28 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność B+R i produkujących leki innowacyjne. INFARMA jest członkiem Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), a także Pracodawców RP oraz Krajowej Izby Gospodarczej. Misją INFARMY jest pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce i zapewnienie pacjentom szerokiego dostępu do najbardziej skutecznych i bezpiecznych terapii.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych

Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych jest dynamicznie rozwijającym polskim instytutem badawczym i najszybciej wzrastającą marką w branży badawczej na polskim rynku. Od 2014 roku działa na terenie całej Polski. Wykonuje zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe. Jako organizacja pozarządowa działa na rzecz podnoszenia jakości badań, popularyzacji zawodu badacza, upowszechniania w społeczeństwie wiedzy o stanie i tendencjach zmian opinii społecznej.

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Grupa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej. Węgiel jest wykorzystywany przez lokalne huty należące do międzynarodowych producentów stali i regionalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Produkowany przez Grupę JSW koks jest również sprzedawany na rynku globalnym. W skład JSW wchodzą 4 kopalnie węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice i Pniówek oraz Zakład Wsparcia Produkcji.

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce od ponad 25 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 1 800 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Kraków Airport

Kraków Airport jest największym lotniskiem regionalnym w Polsce. W 2018 r. #PROSTOzKRAKOWA 23 przewoźników realizuje ponad 110 połączeń regularnych na 4 kontynenty. Celem krakowskiego lotniska jest osiągnięcie pozycji lidera wśród europejskich portów regionalnych, dbającego o wysoki poziom obsługi, łączącego sukces ekonomiczny z pozytywnym wpływem na otoczenie. Przedmiotem działalności Spółki zarządzającej portem lotniczym jest eksploatacja i rozbudowa lotniska.

LPP

Firma powstała w Gdańsku. Od ponad 25 lat konsekwentnie inwestuje w swoją działalność. Od małej lokalnej firmy, stała się jedną z najszybciej rozwijających się międzynarodowych firm modowych. Dziś jej produkty dostępne są już w 20 krajach świata. Odnotowuje regularny wzrost sprzedaży i osiąga przychody przekraczające 1,7 miliarda euro rocznie. Od 2001 roku LPP jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w 2014 roku awansowało do indeksu WIG20.

Makarony Polskie SA

Makarony Polskie SA są jednym z największych producentów makaronów w Polsce i oferują szeroką gamę makaronów, zarówno tłoczonych jak i laminowanych, jajecznych i bez jajecznych. Makarony produkowane są z najlepszej jakości pszenicy durum oraz ze zwykłej pszenicy. Produkcja makaronów prowadzona jest w oparciu o nowoczesne linie produkcyjne, a wdrożone standardy gwarantują najwyższą jakość i mikrobiologiczną czystość wytwarzanych produktów. Spółka jest także producentem makaronów z alternatywnych ziaren (orkisz, gryka, żyto) oraz makaronów certyfikowanych oznaczonych jako BIO. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od kwietnia 2007 roku.

Mastercard

Mastercard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Nasza sieć przetwarzania płatności łączy konsumentów, instytucje finansowe, sprzedawców, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że codzienne czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są dla każdego łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

mBank

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał 32 lata temu, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

MDDP

MDDP jest jedną z wiodących polskich firm doradczych świadczących kompleksowe usługi w zakresie podatków, prawa, business consultingu, finansów, outsourcingu księgowości i naliczania wynagrodzeń oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Łączymy międzynarodowe doświadczenie i globalne standardy z doskonałą znajomością specyfiki polskich podatków, prawa i środowiska biznesowego. Nasz blisko 300-osobowy zespół wspiera międzynarodowe koncerny oraz największe polskie spółki w podejmowaniu najważniejszych decyzji biznesowych.

Miasto Łódź

Łódź jest beneficjentem wielkich inwestycji publicznych: 100 ha Nowego Centrum Łodzi, miliardy złotych w rewitalizację Śródmieścia, tunel średnicowy pełniący funkcję metra – to niektóre z nich. W Łodzi aktywny jest również kapitał prywatny, czego dowodzi niedawno uruchomionych 200 ha terenów przemysłowych w granicach aglomeracji oraz 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej w budowie. Zorganizujemy EXPO Horticultural w 2024 r., młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2024 r.

Ortelius

Ortelius pomaga firmom w tworzeniu inteligentnych organizacji zwiększając ich kompetencje w zakresie zasobów ludzkich i technologicznych. Używamy całej wiedzy: ekspertyz i informacji, które istnieją w organizacji i wokół niej. Innowacyjna platforma technologiczna umożliwia dostosowanie narzędzi strategicznego zarządzania do współpracy w zespole. Od 2007 roku platforma inorigo® zapewnia rozwiązania, które sprostają najbardziej zaawansowanym wyzwaniom biznesowym.

PKN ORLEN S.A.

Nowoczesny gracz na rynku paliw i energetyki, największa firma w EŚW notowana w światowych zestawieniach Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Dysponuje zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi poprzez największą w regionie EŚW sieć blisko 2800 stacji paliw. PKN ORLEN jest również największym przemysłowym producentem energii elektrycznej o mocach na poziomie 1,9 GWe, zaś w obszarze wydobycia dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P) w Polsce i Kanadzie, które na koniec 2017 r. wyniosły 153 mln boe.

Bank Pekao SA

Bank Pekao SA działa od 88 lat. Jest częścią Grupy PZU i tworzy największą w Polsce i jedną z największych Europie Środkowo-Wschodniej instytucji finansowych. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Polska Grupa Górnicza S.A.

Polska Grupa Górnicza S.A. to europejski lider w obszarze wydobycia węgla kamiennego. Nasze kopalnie umiejscowione są w centrum Śląska, historycznie związanego z węglem kamiennym. Rocznie produkujemy około 32 mln ton wysokiej jakości surowca przeznaczonego głównie dla sektora energetycznego i odbiorcy detalicznego. Unikalną wartością PGG jest aktywny udział w procesach restrukturyzacji polskiego sektora węglowego. Wiedza i doświadczenie 43 tysięcy pracowników oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalają nam efektywnie konkurować na światowym rynku surowcowym.

PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a poprzez kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych, produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz usługami geofizycznymi i wiertniczo-serwisowymi. Spółki zależne i oddziały prowadzą działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Norwegii i w Pakistanie, sprzedaż gazu w Niemczech oraz handel LNG poprzez biuro w Londynie.

Philips

Philips to wiodąca firma w branży technologii medycznych,która koncentruje się na poprawie jakości życia począwszy od zdrowego stylu życia i profilaktyki po diagnostykę,leczenie oraz opiekę domową.Dzięki zaawansowanym technologiom i wieloletniemu doświadczeniu oferujemy zintegrowane rozwiązania umożliwiające osiąganie lepszych wyników w medycynie.Jesteśmy liderem w dziedzinie diagnostyki obrazowej,monitorowania pacjentów,informatyki klinicznej oraz w zakresie zdrowia konsumentów i opieki domowej.

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego i podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów. Osiąga najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów, w rynku leasingowym oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych. Jest też największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2017 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Polimex Mostostal SA

Polimex-Mostostal SA to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych. Firma działa na rynku od 1945 r. Notowana na GPW w Warszawie od 1997 roku.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest jedyną w Polsce firmą szkolącą i zatrudniającą cywilnych kontrolerów ruchu lotniczego. Zarządzamy i kontrolujemy jedną z największych przestrzeni powietrznych w Europie. Nasza kadra przechodzi specjalistyczne szkolenia w kraju i za granicą. Każdego dnia PAŻP dba o bezpieczeństwo blisko 2500 samolotów korzystających z polskiej przestrzeni powietrznej obsługując co roku blisko milion operacji lotniczych. Bezpieczeństwo w powietrzu to nasza misja i obowiązek.

Polska Izba Ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego reprezentującą wszystkie zakłady ubezpieczeń działające w Polsce. Do podstawowych zadań PIU należy wspieranie ustawodawcy w zakresie kształtowania prawa asekuracyjnego. Izba prowadzi także działania mające na celu zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej społeczeństwa oraz prowadzenie wielostronnego dialogu na rzecz rozwoju sektora ubezpieczeń w naszym kraju. Polska Izba Ubezpieczeń działa od 1990 roku.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

Związek Pracodawców Medycyny Prywatnej jest najbardziej aktywnym partnerem społecznym reprezentującym głos i interes prywatnej medycyny w dialogu z rządem i parlamentem w Polsce. Działamy już od dekady, animując środowisko prywatnych świadczeniodawców usług medycznych różnej wielkości. Zrzeszamy kilkadziesiąt podmiotów, wśród których znajdują się m.in. najwięksi liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia.

Grupa PZU

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje swoim klientom najszerszą gamę produktów na polskim rynku ubezpieczeniowym. Klienci firmy mają do wyboru blisko 200 rodzajów ubezpieczeń, w ramach podstawowej działalności ubezpieczeniowej, obejmującej ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Czołowa pozycja Grupy PZU na polskim rynku usług ubezpieczeniowych i finansowych znajduje potwierdzenie w wielu niezależnych rankingach prasowych i konkursach.

Rothschild Global Advisory

Rothschild & Co jest światowym liderem świadczącym usługi niezależnego doradztwa finansowego. W Polsce i regionie CEE jest obecny od 1990r. Zatrudnia blisko 900 doradców w 40 krajach na świecie. Główne obszary działalności to fuzje i przejęcia, prywatyzacje, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacje, transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu specjalistów pracujących we wszystkich krajach regionu. Rothschild Global Advisory od lat zajmuje pozycje lidera w rankingach doradców M&A (2017 – Nr.1 na świecie wg liczby transakcji).

Sage Group

Sage jest czołowym dostawcą oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem dla MŚP. Od ponad 20 lat dostarcza polskim przedsiębiorstwom i menedżerom rozwiązań ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej. Eksperci firmy oferują wsparcie i pomoc, aby ułatwić Klientom skuteczne prowadzenie biznesu. Lata doświadczeń, sprawdzone produkty i przynależność do wiarygodnej międzynarodowej organizacji, jaką jest Grupa Sage, daje gwarancję współpracy ze stabilnym partnerem o silnej pozycji rynkowej.

Servier Polska Sp. z o.o.

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Firma jest obecna w 148 krajach, zatrudniając 21 600 osób na świecie. Servier inwestuje 25% przychodów ze sprzedaży w badania naukowe, a całość zysków w rozwój przedsiębiorstwa. Rozwój firmy opiera się na stałym dążeniu do innowacji w pięciu dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, zaburzenia neuropsychiatryczne, nowotwory i cukrzyca. Obecnie blisko 100% leków, które trafiają do polskich pacjentów jest produkowanych w Polsce. Servier rozwija eksport – dziś to już 45% produkcji.

Shell Polska

Shell to największy na świecie koncern energetyczny wytwarzający najwyższej jakości produkty oraz oferujący kompleksową gamę usług związanych z dostarczaniem paliw i energii, a także rozwiązań dla klientów biznesowych i indywidualnych. Obecny na polskim rynku od 1992 roku, Shell Polska Sp. z o.o. to aktualnie ponad 420 stacji oferujących kierowcom najwyższej jakości paliwa. Na stacjach paliwowych Shell klienci mogą korzystać z usług myjni samochodowych, z oferty punktów gastronomicznych oraz robić zakupy w sklepie z szerokim asortymentem produktów spożywczych i motoryzacyjnych. Wszyscy klienci tankujący paliwo Shell mogą uczestniczyć w programie lojalnościowym Shell ClubSmart. Ponadto wśród produktów motoryzacyjnych Shell dysponuje szeroką gamą najwyższej jakości olejów i smarów, a do klientów biznesowych skierowana jest oferta kart paliwowych euroShell. W Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów usług dla biznesu w Polsce.

Siemens Sp. z o.o.

Siemens jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki oferującym innowacyjne usługi, produkty i rozwiązania, które pomagają klientom osiągnąć sukces rynkowy i sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Jest pionierem w obszarze efektywnej energetyki, produktywności przemysłu i inteligentnych rozwiązań w infrastrukturze. Siemens wspiera automatyzację procesów produkcyjnych, a dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i narzędziom w zakresie inteligentnej analizy danych dostarcza rozwiązań przydatnych w procesie digitalizacji.Dzięki swoim rozwiązaniom technologicznym przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Synergic Sp. z o.o.

SYNERGIC – lider na rynku reklamy OOH specjalizujący się w niestandardowych realizacjach. W swoim portfolio ma nośniki w całej Polsce, m.in. reklamy wielkoformatowe i na rowerach miejskich. Posiada prawo do sprzedaży reklamy na atrakcyjnych nośnikach reklamy zewnętrznej, w tym wewnątrz i na zewnątrz środków komunikacji miejskiej (transit), w przejściach podziemnych, na wszystkich dworcach i peronach kolejowych – w tym Dworzec Centralny i Łódź Fabryczna, a także na wszystkich dworcach autobusowych, przy autostradach i drogach ekspresowych oraz we wszystkich regionalnych portach lotniczych.

The Boston Consulting Group Spółka

The Boston Consulting Group jest globalną firmą doradztwa strategicznego. Zatrudnia absolwentów najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA, jak INSEAD czy Harvard Business School. W BCG pomagamy instytucjom w identyfikowaniu szans rozwoju, stawianiu czoła wyzwaniom oraz transformowaniu organizacji. Założone w 1963 r. BCG jest prywatną firmą z 82 biurami w 46 krajach. W Polsce zespół istnieje od 1997 r., kieruje nim zespół Partnerów z Franciszkiem Hutten-Czapskim na czele.

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI) jest organizacją pracodawców, która powstała w 2012 roku, aby zintegrować branżę biogazową w Polsce i wspólnie działać na rzecz gospodarki biogazowej w naszym kraju. Hasło UPEBI to RAZEM DLA BIOGAZU, dlatego codziennie walczymy o lepsze warunki funkcjonowania dla całej branży biogazowej oraz dokładamy wszelkich starań, aby ustawodawstwo oraz inne regulacje były dla naszej branży korzystne. Interweniujemy na etapie tworzenia ustaw i rozporządzeń dotyczących branży biogazowej; wspieramy naszych członków w wielu obszarach prowadzonej działalności, w tym w kontaktach z urzędnikami reprezentującymi różne instytucje; bierzemy udział w konsultacjach społecznych oraz udzielamy informacji na temat biogazu wszystkim zainteresowanym tą tematyką; propagujemy technologię biogazową w mediach.

Uzdrowisko Krynica Żegiestów Spółka Akcyjna

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne. Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Węglokoks S.A.

WĘGLOKOKS S.A. to silna marka zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego. Te cztery filary Grupy Kapitałowej, to cztery przeplatające się i uzupełniające się branże. Zacieśnianie współpracy pomiędzy spółkami pozwala zwiększać efektywność oraz maksymalne wykorzystywać efekt synergii. Poziom skonsolidowanych obrotów Grupy Kapitałowej to ok. 3,5 miliarda złotych.

VIVUS Finance

Vivus Finance Sp. z o.o., największy pożyczkodawca internetowy w Polsce, obecny na rynku od 2012 roku. W niespełna 6 lat pozyskał ponad 2 000 000 klientów. Rozwiązania fintech wdrażane przez Vivus Finance wytyczają standardy dla branży i wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Vivus Finance jest członkiem-założycielem Związku Firm Pożyczkowych i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku pożyczkowego w Polsce. Firma jest częścią 4finance Group, działającej na ponad 17 rynkach na całym świecie.

Główny partner medialny: