Nagrody Forum Ekonomicznego

 

 

 

 

Rada Forum Ekonomicznego wybrała Człowiem Roku 2011 premiera Republiki Mołdowy Vladimira Filata Jest to nagroda dla wybitnej osobistości, która swoją postawą i dokonaniami wywarła znaczący wpływ na bieg spraw w tej części Europy. Nagrodą specjalną został uhonorowany wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. 

 

 

 

 

 

Rada wyróżniła Tauron mianem firmy Europy Środkowo – Wschodniej. Zdaniem kapituły firma udowodniła, że w trudnych warunkach transformującej się gospodarki można odnieść sukces, dzięki odważnym inwestycjom i dobremu zarządzaniu.

 

Fundacja  „Cała Polska czyta dzieciom" otrzymała nagrodę Organizacji Pozarządowej Europy Środkowo-Wschodniej za to, iż swoimi działaniami wnosi istotny wkład w poprawę warunków życia instytucji i ludzi w regionie. – Jest to równocześnie nagroda dla organizacji, która skutecznie przyczynia się do budowy i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego -  zaznaczyła w uzasadnieniu Rada Programowa Forum.

Andrzej Stasiuk został zaś laureatem nagrody Nowej Kultury, Nowej Europy. Nagroda Nowa Kultura Nowej Europy to wspólna inicjatywa Forum Ekonomicznego oraz Miasta Kraków  przyznawana twórcom i promotorom kultury z Europy Środkowo-Wschodniej za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury tego regionu.

 

Nagrody Forum Ekonomicznego/ Economic Forum Awards/ Премии Экономического форума

Obejrzyj całą galerię