Prezes Zarządu Enea Trading Sp. z o.o. Dawid Klimczak wśród gości Forum Inwestycyjnego

Udział w 10. Forum Inwestycyjnym w Tarnowie (24-25 kwietnia) potwierdził Dawid Klimczak, Prezes Zarządu Enea Trading Sp. z o.o.

Dawid Klimczak związany jest z energetyką od 8 lat. Swoją karierę rozpoczął w firmie tradingowej JES Energy Sp. z o.o.. Następnie, przez ponad 2 lata, specjalizował się w obrocie energią elektryczną, prawami majątkowymi oraz handlem spekulacyjnym w niemieckiej Grupie Metro. Od 2012 roku obejmował stanowiska kierownicze w ENEA Trading Sp. z o. o., natomiast od 2015 roku zarządzał całym pionem Prop-Tradingu jako Dyrektor Departamentu Spółki.

Funkcję Prezesa Enea Trading Sp. z o. o. objął w marcu 2016 roku. Od 16 marca 2016 roku jest również Członkiem Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią.

Dawid Klimczak posiada liczne licencje maklerskie m. in. European Energy Exchange, Energy Exchange Austria, EUREX Exchange oraz Maklera Giełd Towarowych. Specjalizuje się w dziedzinach: proprietary trading, origination, handel węglem energetycznym oraz obrót gazem ziemnym zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.