Przewodniczący Podkomisji ds. przesyłu gazu ukraińskiego parlamentu gościem X Forum Europa – Ukrainy

Udział w X Forum Europa – Ukraina (Rzeszów, 27-28 stycznia 2017) potwierdził ukraiński polityk i przedsiębiorca, były wiceprezes Naftohazu Ukrainy, deputowany Rady Najwyższej Andrij Łopuszanski.

Andrij Łopuszanski  w 1990 roku został absolwentem Iwano-Frankiwskiego Instytutu Nafty i Gazu, uzyskał stopień doktorski. W kwietniu 2005 objął funkcję wiceprezesa, a w lipcu 2005 roku pierwszego wiceprezesa Naftohazu Ukrainy, ukraińskiego państwowego koncernu paliowego. W latach 2006–2007 był posłem do Rady Najwyższej, a w 2007 roku wrócił do pracy w Naftohazie Ukrainy na dotychczasowe stanowisko. W tym samym roku ponownie został wybrany do parlamentu. Obecnie w ukraińskim parlamencie Andrij Lopuszanski jest członkiem klubu „Blok Petra Poroszenki” oraz obejmuje stanowisko Przewodniczącego Podkomisji ds. przesyłu gazu i energetyki gazowej Komisji ds. paliwowo–energetycznych.

Andrij Łopuszanski  był gościem Forum Ekonomicznego w Krynicy w 2015 i 2016 roku. Na X Forum Europa – Ukraina w Rzeszowie Andrij Łopuszanski  weźmie udział w dyskusji na temat bezpieczeństwa energetycznego. W ramach debaty, ukraiński polityk odpowie na pytania, czy planowane reformy i działania w celu integracji rynków energii i gazu, poprawy bezpieczeństwa dostaw okażą się skuteczne, oraz czy możliwy jest wzrost inwestycji w sektorze energetycznym Ukrainy i jego integracja z Europą?

Foto: Wikipedai/Скатов