Niemiecki publicysta Boris Reitschuster wśród gości X Forum Europa – Ukraina

Boris Reitschuster, niemiecki pisarz i dziennikarz potwierdził udział w X Forum Europa – Ukraina w Rzeszowie (27-28 stycznia 2017).

Boris Reitschuster, w latach 1999-2015 był szefem moskiewskiego biura niemieckiego tygodnika „Focus”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych krytyków Vladimira Putina. Jest autorem książki wydanej w 2016 „Wojna Putina”, która okazała się bestsellerem na niemieckim rynku. W swojej książce Boris Reitschuster opisuje jak destruktywne są intencje prezydenta Rosji i jak wielki jest jego wpływ na Zachodzie Europy.

Zdaniem Borisa Reitschustera, „Moskwa utrzymuje bliskie kontakty z radykalną lewicą i radykalną prawicą”, wspierając tym samym destabilizację niemieckiej sceny politycznej.  Putin posługuje się manipulacją -  poprzez dotacje polityczne, propagandę oraz operacje wywiadowcze decydenci w Rosji są zastraszani i podlegają presji prezydenta”. Obraz rzeczywistości kreowany przez Reitschustera nie napawa optymizmem:  „Europa jest infiltrowana przez Putina. Alarmujące są zwiastuny działań Putina i jego KGB-owskich metod dla naszej demokracji”, przestrzega Boris Reitschuster.