Deputowana do Parlamentu Europejskiego Rebecca Harms będzie gościem X Forum Europa – Ukraina

Udział w X Forum Europa – Ukraina, które odbędzie się w Rzeszowie 27-28 stycznia 2017 roku, potwierdziła  Rebecca Harms, Deputowana do Parlamentu Europejskiego, członek Frakcji Zieloni/Wolny Sojusz Europejski. 

Zdaniem Rebeki Harms, Unia Europejska musi kontynuować strategię wspierania Ukrainy poprzez wspólne zabiegi dyplomatyczne oraz sankcję w stosunku do Rosji. Te sankcje nie powinny być kontestowane poprzez poszczególne głowy państw lub rządów, zaś  zniesienie sankcji powinno być uzależnione od wycofania rosyjskiej broni i żołnierzy oraz od Ukraińskiej oceny dotyczącej przejęcia kontroli na ich własnymi granicami. Podział w UE wobec stanowiska wobec Ukrainy, wzmacniany poprzez rosyjskie starania, szkodzi bezpieczeństwu UE. W ramach mińskich negocjacji, Europejczycy muszą naciskać na lepszą pomoc humanitarną w Europie dla osób zamieszkujących okupowane terytoria.

UE musi systematycznie angażować się w proces reform gospodarczych w Ukrainie. Ważna jest też pomoc finansowa, podkreśla Rebecca Harms. Ale walka z korupcją i zaangażowanie na rzecz tworzenia pełni funkcjonalnych instytucji państwowych jest kluczową kwestią aby Euromajdan i Rewolucja Godności osiągnęły swój cel. Liberalizacja reżimu wizowego jest ważnym sygnałem dla Ukraińców i wyrażeniem naszego otwarcia na naród Ukraiński. Szczególnie dlatego, iż w regionie Donbasu trwa wojna a starania Ukrainy w kierunku wprowadzania reform są niweczone poprzez efekty rosyjskiej agresji. Nie można o tym zapominać, zaznacza Rebecca Harms.

Rebecca Harms, Deputowana do Parlamentu Europejskiego, członek Frakcji Zieloni/Wolny Sojusz Europejski. Jest członkiem Konferencji Przewodniczących, delegacji UE-Ukraina i Delegacji do Euronest. Jest również członkiem Komisji ds. Przemysłu i Energetyki oraz Delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja.