Wręczono Nagrody 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie

Pierwszy dzień 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie zwieńczyła Uroczysta Gala wręczenia nagród Inwestycja i Inwestor Roku. 

Nagrodę Inwestycja Roku otrzymała polska spółka bioinformatyczna Ardigen S.A., która dokonała przełomu w walce z rakiem. Laudację wygłosił członek Kapituły Wojciech Wróblewski, który podkreślił, że laureat swoją wiedzę, doświadczenie i produkty wykorzystuje do wspierania branży nauk o życiu oraz opieki zdrowotnej.

Nagrodę z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pawła Szefernakera otrzymał Janusz Homa, Prezes Ardigen S.A. Laureat podziękował Kapitule, za docenienie bioinformatyki jako dziedziny przyszłości. „Walka z rakiem to naprawdę duże wyzwanie, my jako polska firma te działania podejmujemy na skale światową” – podkreślił Janusz Homa.

Następnie goście Uroczystej Gali poznali laureata Nagrody Inwestor Roku. Laudację wygłosił Senator Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Napieralski, który ogłosił zwycięzcę – firmę Work Service S.A. Jest to największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma HR dostarczającą innowacyjne rozwiązania z zakresu zasobów ludzkich. Działa w Polsce i 16 krajach Europy.

Nagrodę z rąk Romana Ciepieli,  Prezydenta Tarnowa odebrał Krzysztof Inglot – Pełnomocnik Zarządu ds. Sprzedaży, Dyrektor Działu Rozwoju, Work Service S.A. „To właśnie innowacyjność pomogła nam wyjść z piwnicy akademika na rynki większości krajów Europy i Chin. Inwestujemy, kupujemy, konsolidujemy” – powiedział laureat.

Według Sekretarza Stanu Pawłą Szefernakera, innowacyjna gospodarka jest dla nas priorytetem bez względu na barwy partyjne. „Cieszę się, że to już 10. Forum Inwestycyjne w Tarnowie ma miejsce. Życzę, aby z roku na rok coraz więcej małych firm i średnich przedsiębiorstw chciało tutaj startować, a za parę lat żeby były już dużymi firmami, liczącymi się w Europie i na świecie” – powiedział Sekretarz Stanu.

„Forum Inwestycyjne, które poświęciło dwa dni omawianiu innowacji potwierdza potrzebę rozmawiania o innowacyjności” – powiedział Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Nagrodę Solidny Partner otrzymał z kolei Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski.